gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Harika Bir Lezzet için Hindistancevizi Sütü Seçin

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

hindistan cevizi sütü hindistan cevizi sütü nerede satılır nerede kullanılır tarif bulunur Annemin hergün bugun ne pişirsem dediğini duyuyorum.Eminimki çoğunuzda öylesiniz.Evdeki malzemelerden güzel bir akşam sofra hazırlama telaşı içinde oluryorsunuz hergün.Hiç birey bulamazsanz dışarıdan söyleyebiliyorsunuz.
    Tabiki bazıları vardır sürekli yeni lezzetler farklı tarifler deneme içerisindedir.Sürekli aynı şeyleri yapmak aynı lezzetleri tatmak bazen sizi sıkabilir.O yüzden mutfaklarınızı yeni lezzetlerle aşina edin.Daha farklı lezzetler ortaya çıkarmak için hindistancevisi sütünü mutlaka deneyin.

Hindistancevizi (HC) sütü marketlerde konserve olarak yaygın olarak satılan bir malzeme. Ancak bu malzemeyi yalnızca tanıyan ve yabancı mutfakları bilenler tüketiyor. HC sütü, Asya mutfaklarında ve özellikle de Tayland, Vietnam, Güney Hindistan, Malezya ve Filipinler ile Karayip ve Brezilya mutfaklarında çok yaygın olarak kullanılan tropikal bir ürün. Koyu, boza kıvamında ama süt renginde beyaz olan, yağlı bir sıvı bu. Daha çok pişirme bazı olarak kullanılmakla beraber kokteyllerde de yaygın kullanılıyor. Yalnız, HC sütü dediğimizde pek çok okurumun aklına ilk geldiği gibi bu süt, hindistancevizini kestiğinizde orta boşluğundan akan sıvı değil. Ona hindistancevizi suyu deniyor. HC sütü, HC’nin beyaz etli kısmının rendelenip su veya süt içinde bekletilmesi ve ardından süzülmesi suretiyle yapılıyor.

Bazı tariflerde HC sütü yerine hindistancevizi kreması (coconut cream) kullanıldığını görebilirsiniz. Bu malzeme, çalkalamadan açmış olduğunuz HC sütü konservesinin üst yüzeyinde toplanan koyu kısım. Burasını alırsanız krema olur, altta kalan ise ince süt. Ama tariflerde HC sütü olarak anılıyorsa, çalkalanmış konservenin tüm içeriği kastediliyor demektir.

HC sütü, Tay (Tayland) yemeklerinin ve özellikle de Tay körisinin en önemli malzemesi. Tay mutfağı çok güzel ve o ölçüde pratik bir mutfak. HC sütü ve bu mutfakla aşina olmak bence sizi çok farklı lezzet boyutlarına taşır.

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    paylaşım için teşekkürler balım verdiğin bilgiler eminimki birçok kişinin işine yarayacaktır:)

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    kuzu ben onu yemeğe katmam ki oturur lıkır lıkır içerim :D:D:D ne zama hindistan cevizi alsak sütünü hep ben içerim :D hahaha ama çok tatlı oluyor yaaa:D:D zaten bizim evde o kadar tatlı içip te rahatsızlanmayacak bi ben varım :D:D

5. mutlucemile

mutlucemile Forum Okuru

ya ben hındıstan cevızı yemek ıstıyorum nerden bulucam buralarda yok ama canım aşırı çekiyo..

Harika Bir Lezzet için Hindistancevizi Sütü Seçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hindistancevizi

Hindistancevizi

Bakiniz "Baharat Dünyasi", Hindistancevizi) Kullanildigi yerler: Idrar söktürür. Böbreklerdeki kum ve taslarin düsürülmesine yardimci olur. Mide agrilarini giderir.
  2. Ev Yapımı Harika Bir Lezzet Çikolatalı Kestaneli Pasta

Ev Yapımı Harika Bir Lezzet Çikolatalı Kestaneli Pasta

Çikolatalı Kestane Pastası Nasıl Yapılır Ev Yapımı Çikolatalı Kestane Pastası Sevgili melekler, ziyafte sofralarının en sevilen bölümü tatlı servisi zamanıdır. Ağızların tatlanacağı, muhteşem lezzetlerle tanışılacak o anlar için sizlere ev yapımı çikolatalı kestane pastası tarifini önerebiliriz. Kışın soğuk havalarda kebap yaptığımız kestanenin pek çok faydası olduğu gibi içerdiği yüksek...
  3. Doyuran Pasta Tarifi Harika Bir Lezzet !

Doyuran Pasta Tarifi Harika Bir Lezzet !

Resimli Doyuran Tarifi Doyuran Pasta Tarifi Resimli Şık bir davet sofrasına son imzayı koyan menüde ki tatlıdır melekler :) Lezzetli yemeklerle donattığınız sofranızda muhteşem bir tatlı tarifi ya da pastayla harikalar yaratmak istiyorsanız doyuran pasta tarifi tam size göre :) Doyuran Pasta İçin Malzemeler: 3 yumurta 3 kahve fincanı toz şeker 3 kahve fincanı...
  4. Harika Bir Lezzet Frambuazlı Cheesecake Tarifine Buyrun

Harika Bir Lezzet Frambuazlı Cheesecake Tarifine Buyrun

Framboazlı Cheese Kek Tarifi Resimli Framboazlı Cheese Kek Tarifi Sevgili melekler, eğer bir pasta tarifi arıyor ve misafirlerinize harika bir lezzet sunmak istiyorsanız frambuazlı cheese kek tarifi tam size göre. Harika bir lezzeti konuklarınıza sunmak ve frambuazlı cheese keke nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız buyrun frambuazlı tarifimize.... Malzemeler 225 gr Burçak bisküvi 3...
  5. Muçari Bir Karadeniz Lezzeti

Muçari Bir Karadeniz Lezzeti

Bu konu; muçari tarifi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, daha önce hiç adını duymadığım bir hamur işi tarifini sizlelre paylaşmak istedim. İnternetten araştırdığımda bir karadeniz lezzeti olduğunu öğrendiğim (ki malzemelerde mısırununu görünce tahmin etmiştim ) muçari tarifi oldukça basit görünüyor. Eğer siz de benim gibi hamur işlerini seviyorsanız, sucuklu kek olarak da...

Sayfayı Paylaş