gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Harman ve harman yerl

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Rüyada harman, uzun bir mesguliyetle biriktirilen mala isaret eder. Bazi tabirciler, harman, sahibine baskasinin kazancindan isabet edecek mala, yahut, ögrenecegi ilme isaret eder, demislerdir. Bir baska rivayete görede: Rüyada harman yeri görmek zahmetle kazanilan mal ile yorumlanir. Bir harman yeri satin aldigini veya kendi-sine birinin hediye ettigini gören idareli bir kadinla evlenir. Harman dövdügünü gören, para artirmaya çalisir. Harmaninin yandigini görmek mal ve nimet cihetinden felakete delalet eder.

Harman ve harman yerl konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Harman

Harman

Harman ve harmanyeri sabırlı ve uzun çalışma sonucu elde edilen ilim ve mala delalet eder.Bolluk, bereket, huzur, kısmet, mutluluk, ağız tadı, zenginlik olarak yorumlanır.
  2. Yavuz Bingöl - Harman Yeri

Yavuz Bingöl - Harman Yeri

Harman yeri sürseler Oy sanem oy sanem Yerine gül ekseler Esmer gaday ben alim Bahtılı kız başına Oy sanem oy sanem Sevdiğine verseler Esmer gaday ben alim Harman yeri yaş yeri Oy sanem oy sanem Yavaş yürü hoş yürü Esmer gaday ben alim Gel beraber gezelim Oy sanem oy sanem Sevdiğim kaçma geri Esmer gaday ben alim
  3. Erkin Koray - Gül Ola Harman Ola

Erkin Koray - Gül Ola Harman Ola

Yıllar oldu halim böyle Gün Ola harman ola!... Kor olup dönmeden Küle Sabır ola sarman ola!... Nerde o pembe yarınlar? Nerede mor kaldırımlar? İnsanoğlu böyle mi var? Gün ola harman ola!.. Ye babam ye,ye kalmasın! Fakir ekmek de almasın! Dünyayı yesen doymazsın, Sabır ola sarman ola!.. Cambaz olduk, bak, hepimiz, İp üstünde kaderimiz... Yürüyoruz hep çaresiz, Gün ola harman...
  4. Mahsun Kırmızıgül - Çiöekten Harman Olmaz

Mahsun Kırmızıgül - Çiöekten Harman Olmaz

Çiçekten harman olmaz Yar derde derman olmaz Darilmis güle bülbül Gelip dalina konmaz Loy loy diloy loy loy Çektigim aci yeter Ocakta duman tüter Ellerin derdi yardir Benimki bana yeter Loy loy diloy loy loy __________________
  5. Har vurup harman savurmak anlamı

Har vurup harman savurmak anlamı

har vurup harman savurmak anlamı har vurup harman savurma anlamı savurma savurmak Merhabalar, ya lütfen har vurup harman savurmak ne demek tam olarak anlamını bilen varsa yazabilir mi ? Teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş