gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hasanpaşa Köfte

Konu, 'Köfteler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. İsteğe ve kişi sayısına göre dana kıyma 2. 1 orta boy soğan 3. Biraz bayat ekmek içi
    4. 1 yumurta
    5. isteğe göre baharatlar
    Bu malzemelerden önce köfte içi hazırlanır. köfteler içi çukur (tencere gibi) şekil verilerek yağlı tepsiye dizilir. fırında üstü kızarana kadar pişirilir. Ardından 3-4 patates haşlanır. Biraz margarin ve sütle püre haline getirilir. Köfteler çıktıktan sonra çukur kalan bölüme bezelye konur ve üstü püreyle sıvanır. üzerine salçalı sos yapılarak servise sunulur.

Hasanpaşa Köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  2. Hasanpaşa Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Hasanpaşa Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

hasanpaşa kız yurdu hasanpaşa kız öğrenci yurdu yüksek öğretim öğrenci kadıköy İlçe: Kadıköy Adres:...
  3. İçli Köfte

İçli Köfte

Malzemeler 500 gr kıyma 4 adet kuru soğan 1 kahve fincanı ceviz içi Pul biber,kımyon,karabıber Tuz Köftesi İçin: 600 gr köftelik bulgur 1 su bardağı un 1 yumurta 2 su bardağı kaynar su 1 yemek kaşık biber salçası Tuz Yapılışı Kıymayı tavada kavurun (yağsız olarak) . Soğanları ince ince doğrayıp kıymaya ekleyin ve kavurun. Pul biber ve cevizi de ilave edip kavurmaya devam edin....
  4. Maydanozlu köfte

Maydanozlu köfte

maydanozlu köfte Yemek kültürümüzde önemli yeri olan köftelerden sizlere maydanozlu köftenin tarifini ve gerekli olan malzemeleri veriyorum 5 kişilik Malzemesi: -1 kg. yağlı koyun kıyması -200 gr. soğan (ince kıyılmış), (2 0rta boy) -7 bağ maydanoz ince kıyılmış) -tuz -taze çekilmiş karabiber -100 gr. tereyağı (6,5 çorba kş) Yapılışı: 1.Kıymanın içine soğanı, maydanozu, tuzu, biberi,...
  5. Cacıklı köfte

Cacıklı köfte

altı cacıklı bulgur köftesi cacıklı köfte bulgur köftesi altı tarifi Sizlere cacıklı köfte yapılışını ve malzemelerini veriyorum şimdiden elinize sağlık ve afiyet olsun:) malzemeler: 4 bardak köftelik bulgur 1 çay bardağı irmik 1 çay bardağı un 1 yumurta 1 küçük soğan 200 gr çiğ köftelik et yapılışı: köftelik bulgur yarım bardak ılık su ile ıslatılır. diğer malzemeler karıştırılır. iyice...

Sayfayı Paylaş