gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hasret Değil mi ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

hasret kahvesi ilahisi Uzaklara dalıp giden gözlerin Umutları sönen mâsum yüzlerin
    Alevlerle kucaklaşan közlerin;
    Anlattığı tek şey hasret değil mi?
    Barajları törpüleyen sellerin
    Suya muhtâc vahâların çöllerin
    Savrulup da toz koparan küllerin;
    Yalın ayak nasır taban koşanın
    Bir yâr için Kaf Dağı'nı aşanın
    Gözü kara mangal yürek taşanın;
    Aydınlığa kucak açan gecenin
    Mehtâpları kendine dost seçenin
    Arşınlayıp sahrâları geçenin;
    Akşam güneş gurûbunu süzenin
    Sâhillerde tek başına gezenin
    Urbasında süslü ürkek tâzenin;

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bir şiir

3. AraSh

AraSh Forum Okuru

teşekkürler pyalaşım için :)

Hasret Değil mi ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Demedim mi İlahisi

Demedim mi İlahisi

demedimmi ilahisi demedim mi ilahi demedim mi ilahi sözleri demedimmi ilahisi sözleri Güzel aşık cevrimizi Çekemezsin demedim mi Bu bir rıza lokmasıdır Yiyemezsin demedim mi? Yemeyenler kalır naçar Gözlerinden kanlar saçar Bu bir demdir gelir geçer Duyamazsın demedim mi? Aşıklar harabat olur Hakkın katında kutlu olur Muhabbet baldan tatlı olur Doyamazsın demedim mi? Çıkalım meydan yerine...
  2. "Oğul benim değil mi?"

"Oğul benim değil mi?"

Katil baba: "İstediğim gibi öldürürüm. Siz karışamazsınız" Yalova'da bir kişi, Hollanda'da yaşayan ve dargın olduğu için yanına gelmemesini söylediği oğlunu, evinin kapısının önünde av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Alınan bilgiye göre, İstanbul Caddesi Şöhret Apartmanı'nda oturan İlhami Akşit, (69), eşi Sıdıka Akşit'e ait (75) bir arsa yüzünden sık sık tartıştığı ve bu yüzden dargın...
  3. Cehennem Ebedi Değil mi?

Cehennem Ebedi Değil mi?

(Nebe suresi 23. âyetinde, sonsuz olarak değil, asırlar boyunca cehennemde kalınacağı bildiriliyor. Dolayısıyla, kâfirler de cehennemde ebedi kalmayacaktır) diyorlar. Bu doğru olabilir mi? Doğru değildir. Bahsedilen âyet-i kerimenin meali şöyledir: (Onlar orada ahkâb [hukublar, devirler] boyunca kalacaklardır.) [Nebe 23] Ahkâb, hukub kelimesinin çoğuludur. Hukub, birçok seneleri ihtiva eden...
  4. Disiplinli misiniz değil misiniz?

Disiplinli misiniz değil misiniz?

disiplinlimisiniz disiplinli olmak disiplin hakkında bildikleriniz genel bilgiler disiplin hakkında düşünceleriniz bilgileriniz Hepimizin hayatta ayrı ayrı sorumlulukları,görevleri var.Peki hayatımıza sığdırdığımız tüm bu meşgalelerde yahut işlerde disiplinli miyiz,değil miyiz? Ben için değişir,işin önemine bağlıdır aslında,yeri gelince disiplin ötesi yeri gelince gevşek davranabiliri.Ama...

Sayfayı Paylaş