gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hasta çorbası tavuk çorbası tarifi var mı arkadaşlar ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar arkadaşlar. Çok fena üşüttüm sanırım. Okuyorum ve evden uzakta ayrı bir şehirdeuim.Şu annelerimizin yaptığı tavuklu hasta çorbası tarifini verirmisiniz ne olur , annemi aradım ulaşamadım bir yardım edin ..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Tavuk Çorbası için Malzemeler
    *1 kâse tavuk eti
    *1 kahve fincanı süt
    *1 tane yumurta
    *1 tane limon suyu
    *Yeteri kadar tuz
    *1 yemek kaşığı kuru nane
    *2 yemek kaşığı un
    *1 tane bütün tavuk
    *1 çay bardağı tel şehriye
    *1 kahve fincanı zeytinyağı
    *1 çay bardağı yoğurt

Tavuk Çorbasının Hazırlanışı

Öncelikle yapmanız gerekenler şunlar tavuğu iyice yıkayın ve tencereye koyarak yaklaşık yarım saat haşlayın. Daha sonra haşladığınız tavuğun etini ayırın ve didikleyin.Başka bir tencerede Tavuk suyunu alın kaynatın İçerisine tavuk etlerini de ilave ederek kaynatın. Su kaynayınca tel şehriyeleri atalım ve karıştırın. Ayrı bir kabın içerisinde yumurta, yoğurt, süt, limon suyu, zeytinyağını iyice çırpın ve tavuk suyuna ekleyin. Koyu kıvama gelinceye kadar sürekli karıştırarak pişirin. Çorbanızı bir taşım daha kaynatın ve ocaktan alarak kuru nane serpin çorbanız servise hazırdır.Allah şifa versin çorbanızı hastanıza içirebilirsiniz..

Afiyet olsun.

BEYZA21, karakuzu ve metanoyam bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Oooohhh titosum bu ne guzel tarif hmmmmmm....
    Bu corba hasta olmadan icilmezmi ?? Yoksa hasta olmayan biri icince ters etki edip hastami oluyo??
    :hhh:

TİTAN bunu beğendi.
hasta çorbası tavuk çorbası tarifi var mı arkadaşlar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. terbiyeli pirinçli tavuk çorbası!

terbiyeli pirinçli tavuk çorbası!

pirincli tavuk corbasi pirinçli tavuk çorbası pirinçli çorbası tarifi terbiyeli çorba bebek 4 kap tavuk suyu 1/2 kap pirinc, yikanmis, suzulmus 1 tavuk gogsu, kub seklinde dogranmis Tuz Karabiber Terbiyesi: 2 yumurta sarisi 4 yk limon suyu Tavuk suyunu orta boy bir tencerenin icinde kaynatin. Icine pirinc, tavuk parcalari, tuz ve karabiberi ilave edin. Isiyi ortanin altina dusurun. Kapagini...
  2. Havuçlu Tavuk Çorbası

Havuçlu Tavuk Çorbası

havuçlu tavuk çorbası havuçlu tavuk suyu çorbası patatesli çorba tavuklu havuç Melişlerim a vitamini deposu havuç tavuk etiyle buluşturup hem lezzetli hemde beslayici bir çorba hazırlayabilirsiniz:) Malzemeler 250 gr tavuk gögüsü 3 adet orta boy havuç 6 bardak tavuk suyu 1 fincan un 2 yumurta sarısı 1 çorba kaşığı limon suyu damak tadınıza göre tuz,karabiber Hazırlanışı Havuçların...
  3. Borç Çorbası Tarifi var mı ?

Borç Çorbası Tarifi var mı ?

Borç çorbası yapmak istiyorum meleklerim bu çorbayı bilen varsa bana bilgi verebilir mi ?
  4. gülben ergen zayıflama çorbası tarifi var mı

gülben ergen zayıflama çorbası tarifi var mı

Gülben ergen nasıl zayıfladı ve nasıl kilo verdi diye araştırdım ve Gülben ergen zayıflama çorbası diye bi tarif varmış arkadaşlarımdan duydum. Bu tarifin bana yapabilecek bir kişi var mı
  5. mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

mercimek çorbası tarifi arıyorum hasta çorbası

Eşim fena üşütmüş yatıyor.Mercimek çorbasını çok sever ama şöyle tam bir hasta çorbası olsun diyorum nasıl pişirsem mercimek çorbasını?Kemik suyu falanmı katsam ?

Sayfayı Paylaş