gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Hasta Eden Gıdalar

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

gida, tüketim, hastalik, salam, zararlari, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz

Hasta eden gidalar

Salam, sosis ve sıcak sosisli sandviç gibi işlenmiş et yemenin kalp ve şeker hastalığı riskini artırdığı belirlendi.
    Harvard Halk Sağlığı Okulu`nda görevli araştırmacılar, salam, sosis, pastırma, sıcak sosisli sandviç ya da çabuk hazırlanan etlerin, kalp hastalığı riskini yüzde 42, tip 2 şeker hastalığı riskini ise yüzde 19 oranında artırdığını buldular.
    Circulation isimli tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, işlenmemiş kırmızı et tüketen bireyler arasında herhangi bir risk bulunmadığını belirten araştırmacılar, "Birçok beslenme rehberinin kırmızı et tüketimini azaltılmasını önermesine rağmen, önceki bireysel araştırmalar et tüketimiyle kardiyovasküler ve şeker hastalığı arasında karışık sonuçlar ortaya çıkarmıştı" dediler.
    Araştırmacılar, daha önce yapılan yaklaşık bin 600 araştırmayı değerlendirdiler ve bu araştırmalarda işlenmiş etlere karşı işlenmemiş et yemenin sağlık üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulmadığını belirttiler.

Kaynak;zaman.com.tr

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ya şimdi bu oldu mu iki dakika bekleyemedin demi :p
    Tam elime hamburgerimi almışım öteki elime kolamı bir iç geçirdim ohh diye üstüne bu konu .. Alalala nasıl yiyim şimdi ben bunu :(

3. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

hahaha

bir daha uyar o zaman beni ne yiyorsan, ona göre konu acarim hahaha

ama neyse yinede afiyet olsun - takma kafana yemegini ye afiyetle :D:D

Hasta Eden Gıdalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocukları hasta eden soğuk değil havasızlık

Çocukları hasta eden soğuk değil havasızlık

Vücut dirençlerinin zayıf olması çocukları enfeksiyona karşı korunmasız hale getirirken, uzmanlar sanılanın aksine çocukların hastalanmasına yol açan en büyük nedenin soğuk değil havasız ortamlar olduğunu söyledi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyonları Ünitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, çocukların hastalanmalarının gerçek nedeninin havasız, kapalı ortamlarda...
  2. hasta

hasta

Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir.. Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir.. Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek yoktur. Böyle...
  3. Hastayım

Hastayım

Meleklerim günaydın bu sabah bulantı ve kusmayla uyandım halada bulantım devam ediyo ve çok halsizim bulantımın geçmesi için ne yapabilirim bana fikir verirseniz çok sevinirim
  4. E Vitamini Olan Gıdalar

E Vitamini Olan Gıdalar

E Vitamini Olan Gıdalar hangileri? Kızlar e vitaminin faydalarını ve e vitaminin olduğu gıdaları yazın bana diyor ve şimdiden de teşkkür ediyorum emeğiniz için sağolun
  5. Çinko İhtiva Eden Gıdalar Hangileridir ?

Çinko İhtiva Eden Gıdalar Hangileridir ?

Çinko İçeren Besinler İçinde Çinko olan besinler İnsan sağlığı için önemli olan maddelerden biri de çinkodur melekler :) Bu yazımızda sizlerle çinko içeren gıdaları paylaşıyoruz :) Çinko birçok gıdada bulunabilir. Karides, istiridye, balık, et, karaciğer, buğday tohumu, kabak çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği, tüm tahıllar, ceviz, badem, yumurta, peynir ve süt çinko içeren yiyecekler...

Sayfayı Paylaş