Hasta Kuşunuzu ve Yavru Kuşları Elle Besleme | Melekler Mekanı FORUM - 28 Eylül 2016

Hasta Kuşunuzu ve Yavru Kuşları Elle Besleme

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    yavru kuş besleme yavru kuş bakımı bakımı oyunları muhabbet kuşu besleme oyunu muhabbet kuşu elle
    Hasta Kuşları ve Yavruları Elle Besleme
    Hasta kuşların bir çoğu hastalandıklarında yem yiyemez hale gelirler, göğüs kemikleri zayıfladıkları için belirginleşir, yem yiyememe sonucunda kuş açlıktan ölebilir. Benzer şekilde annesi tarafından beslenmeyen yavrular da açlıktan ölebilir. ​
    Eğer kuş yem yemiyorsa bu durumda onu gün içinde 3-4 defa şırınga yardımıyla sizin beslemeniz gerekir.

Kabuksuz darıyı toz haline getirip biraz suyla karıştırıp vermeniz en doğrusudur, eğer bunu yapmakta zorlanırsanız tuzsuz etimeği ıslatarak kullanabilirsiniz, bebek bisküvisi aşırı şekerli olduğu için çok az miktarda yaptığınız karışıma koyabilirsiniz. ​
    Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız... ​
    [​IMG] [​IMG]

muhabbetkusu.org

2. MURAT ŞENDEN

MURAT ŞENDEN Forum Okuru

Hasta Kuşunuzu ve Yavru Kuşları Elle Besleme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Emel Müftüoğlu - Yavru Kuşum

Bu böyledir, bildiğim halde naza çekmedim. Ne sevgim ne sözümden cimrilik etmedim. Bin yıllık kaidesidir bu ilişkilerin, Tuzağa düşmedim ki ben, böyle istedim. Ne önemi var ki sen beni terk etsen, Ben peşinde koşsam, sen bana dirensen, Eğer ben senin ta içini gördüysem, Ruhumu şeytana teslim etmem, hiç etmedim. Her vedada canımdan bir parça kaldı, Yeniden sevebiimem çok zaman aldı,...
  2. Yavru Muhabbet Kuşu İçin

yavru muhabbet kuşu bakımı muhabbet kuşu yavrusu bakımı yavru Yeni yavru alırken : Yavru bir muhabbet kuşu almadan önce bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Önce kaç yavru alacağınıza ve bunların cinsiyetlerinin ne olacağına karar vermelisiniz. Tabi sonrada nereden bu yavruları temin edeceğinize, sağlıklı yavruları nereden alabileceğinize karar vermelisiniz. Önce sağlıklı bir yavrunun...
  3. Yavru muhabbet kuşları nasıl beslenmeli?

Yavru muhabbet kuşları nasıl beslenmeli? Yavru muhabbet kuşu bakımı Selam millet bende bir muhabbet kuşu aldım ama benimki daha 1,5 aylık ve nasıl bakacağımı bilmiyorum. Aranızda muhabbet kuşu bakan varsa banada Yavru muhabbet kuşları nasıl beslenmeli diye bilgiler versin :)
  4. Muhabbet kuşum hasta

Ya birşey söylicem.1,5 yaşında kuşum var dişi bir kuş.Sürekli kabarık duruyor.İshal gibi sıvı dışkı yapıyor.Yerde duruyor.Ilık suyla yıkadık.Kurutma makinesiyle kuruttuk.Sobanın karşısına koyduk ısındı.Kusuyor.Hiç birşey yiyemiyor.Patates haşladık yiyemiyor.Pirinç haşladık verdik yiyemiyor.Kusuyor.Ne yapmam gerek nolur yardım edin.!!!! Veterinere söyledik bi ilaç verdi inşallah iyi gelir ......

Sayfayı Paylaş