gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Hastalık İşaretleri

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

patates kızartması [​IMG]
    Vücudumuzda bir tuhaflık olduğunda pek önenmsemeyiz ;hatta bunu her gün görsek de belki farketmeyiz.Ama bu işaretlerin hastalık habercisi olabileceğini biliyor muydunuz arkadaşlarım !!!

Tırnak diplerinizde koyu halkalar var mı?
    Tırnakların altındaki sarımsı, kahverengi ve siyah renkli çizgiler muhtemelen ben denilen melanomdan kaynaklanan cilt kanseri olabilir. Böyle bir şikayetiniz varsa erkenden doktora gitmenizde yarar var.

Koltuk altınızda pütürler ya da koyu renkli benekler var mı?
    Kanınızdaki insülin fazlası cilt hücrelerinin anormal hızla çoğalarak artmasına neden olabilir. Bu şekilde koltuk altlarınız koulaşmışve kalınlaşmış görünümde olabilir, dikkat edin ve böyle bir durumda doktora gidin.

Göz kapağı, diz ve dirseklerinizde beyaz veya cilalı gibi yumuşak yumrular var mı?
    Sivilce olmayan bu dokular kolesterol depolarıdır. Kolesterol sayımı yaptırmanızda yarar var.

Saçlarınız giderek azalıyor mu?
    Yüksek miktarda saç dökülmesi tiroit hormonu problemine işaret eder. Dengelemek için doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz.

Baş deriniz dökülüyor mu?
    Omuzlarınızda beyaz döküntüler oldukça fazla birikiyorsa yüksek miktarda stres yaşıyorsunuz demektir. Stres, kortizol hormonunu fazla üretmenize ve baş derinizin kurumasına neden olur. Kepek şampuanları sorunu önleyebilir ancak kalıcı sorun için dinlenmeye ve stresten uzak durmaya çalışın.

Dilinizin üstünde sarı, beyaz veya turuncu bir tabaka oluşuyor mu?
    Dilinizin üzeri sarı, beyaz veya turuncu bir tabaka ile kaplanıyorsa siz uyurken bağırsaklarınızdaki sıvılar yukarı çıkıyor demektir. Bu reflü sorununuz olduğunu gösterebilir. Baharatlı ve asitli yiyeceklerden uzak durup, dengeleyici tabletler kullanabilirsiniz.

Dinlenseniz bile gözaltı halkalarınız kaybolmuyor mu?
    Göz altınızdaki koyu renkli halkalar alerji işareti olabilir. Alerji yapıcı vücuda girdiğinde vücut histamin salgılıyor. Bu kimyasal damarları kan ve diğer akışkanlarla şişiriyor. Alerji testi yaptırarak alerjenleri hayatınızdan çıkartın.

Hastalık İşaretleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İşaretlerin Dili

İşaretlerin Dili

İŞARETLERİN DİLİ... Yazan: A. Kanevsky Bir gün insan "virgül"ü kaybetti, o zaman zor ve uzun cümlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya başladı. Cümleleri basitleşince, düşünceleri de basitleşti. Bir başka gün ise "ünlem" işaretini kaybetti. Alçak bir sesle ve ses tonunu değiştirmeden konuşmaya başladı. Artık ne bir şeye kızıyor, ne de bir şeye...
  2. işaret

işaret

Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır. İşaret edilen şeye dikkat etmek ve onu da yorumlamak gerekir. Kişinin bir amacı olacak demektir.Isaret vermek için kandil asilan ve konulan sey-leri görmek, yüksek makam ve mertebeye delalet eder, Bu rüya son derce iyidir. Isigi söndürdügünü görmek hayirli degildir.
  3. Tan - İşaret

Tan - İşaret

Durma hadi bişey yap Oyna hadi kıvır bana Farkettir gir kanıma Herkes farkında Kirpiğini süz bana Hayranın tam karşında Sabrım yok deliriyorum Seni seçtim istiyorum Sustum ama bir pusuda Bir işaret bekliyorum Mis çiçeği beyaz melek Ben iki dirhem bir çekirdek Masum bir günaha girmek için Bir işaret bekliyorum Yar ne varsa bende yar Ateşin ilacı saçının rüzgarı Hazırım bak, bil ki sen de...
  4. Hangi belirti hangi hastalığa işaret?

Hangi belirti hangi hastalığa işaret?

kulak çınlaması neye işarettir dil kızarması dilde kızarıklık ve yanma dilde yanma ve kızarıklık Hangi hastalıkta hangi belirtiler olur? KANSIZLIK (ANEMİ) Anemi olarak da adlandırılan kansızlık hastalığı, uzun yıllardır dünyada ve ülkemizde en çok karşılaşılan kan hastalığı olma özelliğini korumaktadır. Ülkemizde karşılaşılan anemi vakalarının en büyük nedeni demir eksikliğidir....
  5. Vücudunuzdaki Hangi Renk Hangi Hastalığı İşaret Ediyor?

Vücudunuzdaki Hangi Renk Hangi Hastalığı İşaret Ediyor?

hastalık belirtileri, hastalık habercisi, beyaz yüz Sevgili melekler, hastalıklar hepimiz için. Önemli olan hastalık gelmeden elden geldiğince tedbir alabilmek. Bunun için de vücudumuzu iyi dinlememiz, vücudun verdiği uyarıları dikkate almamız gerekiyor. Vücudun en basiy uyarı mekanizması ise yüzümüzün rengi ve derimizdeki renk değişimleridir. Mesela sarı cilt, bembeyaz ten y ada kırmızı...

Sayfayı Paylaş