gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hastane Önünde İncir Ağacı

Konu, 'türkülerimiz ve hikayeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hastane önünde incir ağacı kim söylüyor hastane önünde incir ağacı haritası hikaye haritası türküsünün hikaye ağacını kim söylüyor
    Komşu kızı ile beşik kertmesi olan bir genç askerde vereme yakalanır. Hava değişimi olarak Yozgat'a (Akdağmadeni) gelir. Sözlüsünün ailesi gence kızlarını göstermek istemez. Genç tedavi için İstanbul'da hastaneye yatar, pencereden gördüğü incir ağacından aldığı ilhamla aşağıdaki türküyü söyler.Yakalandığı amansız hastalıktan kurtarılamayarak hastanede ölür. Ailesi cenazesini Yozgat'a getiremez., İstanbul'da kalır.

HASTANE ÖNÜNDE İNCİR AĞACI

Hastane önünde incir ağacı
    Doktor bulamadı bana ilacı
    Baş tabib geliyo zehirden acı

Garip kaldım yüreğime dert oldu
    Ellerin vatanı bana yurt oldu
    Mezarımı kazın bayıra düze

Benden selam söyleyin sevdiğim gıza
    Başına koysun, karalar bağlasın
    Gurbet elde kaldım diye ağlasın

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Performans odefi
    Kardeş bunun hikaye haritası nsL olck
    v

Hastane Önünde İncir Ağacı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hastane

hastane

Bulaşıcı bir hastalığa yakalanabilirsiniz.Büyük değişikliktir. İş, yer, mevki değişiklikliğidir. Hastane görmek iyi degildir. Hastaneye girdigini gören sehit olur. Bir söylentiye göre, hastaneye girmek günahlarin affedildigine delildir. Hastanede hastalara verilen yemekten yedigini görmek, saglam adamin hasta olacagi-na, hasta ise ölecegine veya iyilesip hastaneden çikacagina isa-rettir....
  2. volkan konak-hastane önünde incir ağacı

volkan konak-hastane önünde incir ağacı

volkan konak hastane önünde incir ağacı hastane önünde incir ağacı volkan konak Hastane önünde incir ağacı anam ağacı Doktor bulamadı bana ilacı anam ilacı Doktor bulamadı bana ilacı annem ilacı Baştabip geliyor zehirden acı anam vay acı Garip kaldım yüreğime dert oldu anam dert oldu Ellerin vatanı da bana yurt oldu anam yurt oldu Mezarımı kazın bayırdan düze anam vay düze Yönünü çevirin...
  3. Hüseyin Turan - Hastane Önünde İncir Ağacı

Hüseyin Turan - Hastane Önünde İncir Ağacı

hastane önünde incir ağacı kime ait hastane önünde incir ağacı sözleri kime ait Hastane önünde incir ağacı Hastane önünde incir ağacı Doktor bulamadı bana ilacı Baş tabip geliyor zehirden acı Garip kaldım yüreğime dert oldu Ellerin vatanı bana yurt oldu Mezarımı kazın bayıra düze Yönünü çevirin sıladan yüze Benden selam söylen sevdiğimize Başına koysun karalar bağlasın Gurbet elde...
  4. hastene önünde incir ağacı türküsünü en iyi kim söylüyor ? :)))

hastene önünde incir ağacı türküsünü en iyi kim söylüyor ? :)))

hastane önünde incir ağacı kim söylüyor kubat hastane önünde incir ağacı ağacını kim yazdı yazdı ağacını söylüyor Volkan Konak zara harika avcı hüseyin turan beyaz kubat cannibal corpse fatik kısaparmak:haha:

Sayfayı Paylaş