gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hastanın yanında hangi dualar okunmalı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar. Teyzem çok hasta ve elimden birşey gelmiyor. Ölümcül değil çok şükür ama işte endişe ediyorum. Benim sormak istediğim hastanın yanında hangi dualar okunmalı ?Bari öyle yardım etmiş olayım :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Şu dualar Peygamberimiz'in hastalara okuduğu dualardır:

"Es'elü'llâhe'l-azîm Rabbe'l-arşi'l-azîm en yeşfiyeke"

"Arş-ı Azimin Rabbi olan Allahü Azîmüşşan'dan sana şifalar ihsan etmesini dilerim"

Aile fertlerinin birinin hastalanması halinde Efendimiz mübarek elini hastanın alnına koyar, şöyle duâ ettiği olurdu:

"Allahümme Rabbenâ Ezhibi'l-be'se, işfi, ente'ş-şâfi Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen"

Hastanın yanında hangi dualar okunmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kurban Bayramında Hangi Dualar Okunmalıdır ?

Kurban Bayramında Hangi Dualar Okunmalıdır ?

Bu konu; kurban bayramında hangi dualar okunmalıdır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, geçirdiğimiz ramazan bayramının ardından şimdi de ikinci dini bayramımız olan kurban bayramını kutlamaya hazırlanıyoruz. Durumu iyi olanların kurban kesme vazifelerini yerine getireceği kurban bayramında okunacak dualar bu sayfamızın konusu. Buyrun birlikte öğrenelim kurban bayramı günü nasıl...
  2. aşure gününde hangi dualar okunmalı ?

aşure gününde hangi dualar okunmalı ?

Aşure gününe az bir zaman kaldı muharrem ayındayız. Acaba diyorum aşure günüde hangi dualar okumak gerekir, var mı bilgi sitenizde ?
  3. Hangi dualar hergün okunmalı ?

Hangi dualar hergün okunmalı ?

Yer gök dua ile durur derdi anneannem. Çok doğru.Ben de sizden öğrenmek istiyorum bana da cevap verin lütfen.Hangi dualar hergün okunmalı ?
  4. Cuma günleri hangi dua okunmalı ?

Cuma günleri hangi dua okunmalı ?

Cuma günleri mübarek gün biliyorsunuz ve o günlerde okumanın efdal olduğu dua hangisi araştırıyorum.Sizce cuma günleri hangi dua ya da dualar okunmalı ?
  5. Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunmalı?

Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunmalı?

kurban kesilirken, kurban kesme duası, kurban kesme Sevgili melekler, bu yıl Kurban Bayramı ekim ayına denk geliyor. 4-5-6-7 ekim günlerinde ihya edeceğimiz Kurban Bayramı şimdiden hepinize hayırlar getirsin. Kurban Bayramında durumu müsait olan müslümanlar kurban kesecekler. Bayram namazının ardından gerçekleştirilecek olan kurban kesme işleminde hangi dualar okunmalı aşağıdak makalede...

Sayfayı Paylaş