gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Hatice Sultan'ın Eşleri

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hatice sultan hatice sultanın eşleri pargalı ibrahim paşanın çocuğu oldumu pargalı ibrahim paşa öldükten sonra sultan ne yaptı ın çocuğu oldumu Hatice sultan kimdir,hayatı,eşleri çocukları,neden öldü,hatice sultan pargalı aşkı,evlenecekmi gibi merak ettiğiniz sorularınızın cevapları bu yazımızda...
    Muhteşem yüzyıl dizisinde asil ve sakin tavırlarıyla vede Pargalı İbrahim paşa ile olan aşkıyla ilgiyle izlediğimiz Hatice sultan hakkında sizlere bazı bilgileri paylaşıyorum.
    Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim'in Ayşe Hafsa Sultan ile evliliğinden olan kızıdır. Kanuni Sultan Süleyman'ın kız kardeşidir. Hatice hanım sultan 1496'da doğdu. 1582'de İstanbul'da vefat etmiştir.

Hatice Sultan ilk evliliğini İskender Paşa ile yapmıştır.

Hatice Sultan daha sonra Makbul Pargalı İbrahim Paşa ile 2. evliliğini 1524'te yapmıştır.

Vefatında Sultanselim camiinde şehzadeler türbesine defnolundu.

Tarih kitaplarında Hatice Sultan ile ilgili detaylı bilgi bulunmamaktadır. Muhteşem yüzyıl dizisinde ise Hatice Sultan'ın hayatı kurgulanarak anlatılmaktadır.

ßeLeN ve VİŞNE bunu beğendi.
  2. Tamara _Selena

Tamara _Selena Forum Okuru

İbrahim ve Hatice sultan
    İbrahimle evlenmeseydi keşke diye düşünüyorum ben

3. kayırsız üye

kayırsız üye Forum Okuru

sen hiç kitap okurmusun bunu bir dizi ile halledemezsin!

Hatice Sultan'ın Eşleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hatice eşinden boşanmasını şampanya patlatarak kutladı

Hatice eşinden boşanmasını şampanya patlatarak kutladı

ÜNLÜ ŞARKICI HATİCE EŞİNDEN BOŞANMASINI GAZETECİLERLE ŞAMPANYA PATLATARAK KUTLADI.. Şarkıcı Hatice eşi Ramiz'den geçtiğimiz günlerde boşandı. Boşanma davasından önce Adliye önündeki gazetecilere konuşan Hatice hiç bir tazminat talep etmediğini söyledi. Boşanma davasının sonuçlanmasının ardından Hatice kendisini görüntüleyen gazetecilerle şampanya patlarak kutlama yaptı. Tazminat talep...
  2. Hatice Şendil Resimleri...Polat Alemdarın eşi

Hatice Şendil Resimleri...Polat Alemdarın eşi

polatın eşi polat alemdarın eşi polatın karısı polat alemdarın karısı ebru Hatice Şendil Resimleri...Alemdar Polatın Sevgili Hanımı Mesleği: Sinema Sanatçısı & Dizi Oyuncusu Doğum Yeri: İstanbul Türkiye Doğum Tarihi: 1983 Hatice Şendil 1983'de İstabul'da doğdu. Hatice Şendil 2001 yılındade "Miss Turaaa" yarışmasında ikinci Miss Europe arışmasında üçüncü olunca mankenliğe...
  3. Hatice Sultan'ın Kolyesi

Hatice Sultan'ın Kolyesi

hatice sultan hatice sultanın takıları sultan takıları sultanın kolyesi kolyesi Hatice sultan kolyesi,muhteşem yüzyıl takıları,hürrem yüzüğü,lale kolyesi gibi konuları bu yazımızda bulabilirsiniz. Muhteşem Yüzyıl dizisinin 4 Mayıs Çarşamba akşamı oynayan bölümünde Hatice Sultan ve Pargalı İbrahim muhteşem bir düğünle evlenmişti.Halen bu düğünün yankıları sürerken,Kanuni Sultan Süleyman'ın...
  4. peygamberimiz in eşi hatice kaç yaşında vefat etti

peygamberimiz in eşi hatice kaç yaşında vefat etti

peygamberimiz in eşi hatice kaç yaşında vefat etti ? arkadaşlar bu sorumun cevabını bekliyorum sizden

Sayfayı Paylaş