gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hatice Sultanın Gelinliği

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hatice sultan gelinlik hatice sultanın gelinliği sultan gelinliği ın ın gelinligi Hatice sultan,pargalı ibrahim,düğünü,gelinliği,evlenecekmi,hatice sultan kimdir,pargalı ibrahim kimdir,hayatı resimleri gibi merak ettiğiniz konulan cevaplarını sizler için paylaşıyorum
    Evet arkadaşlar uzun bir süredir merakla beklediğiniz Hatice Sultan ve Pargalı İbrahim'in düğünü 4 Mayıs Çarşamba akşamı bölümünde gerçekleşiyor.Sonunda bu karasevdalı aşıklar muratlarına ererken ben de sizlere bu muhteşem düğünle ilgili bazı ayrıntıları aktarmak istiyorum.İşte Hatice Sultanın gelinliği

Gelinliğe bakıpta sakın rengi için şaşırmayın çünkü o dönemlerde beyaz gelinlik henüz yoktu:)Bakın düğünle ilgili ne gibi hazırlıklar yapılmış

'MuhteŞem Yüzyıl' dizisinin bu hafta ekranlara gelecek olan bölümünde Hatice Sultan ile İbrahim Paşa'nın beklenen düğün sahnesi için kamera önü ve kamera arkasında 500 kişilik ekip çalıştı.

Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Meryem Uzerli, Okan Yalabık, Nur Fettahoğlu ve Selma Ergeç'in rol aldığı dizinin düğün sahneleri 4 günde çekildi. 150 kişilik kamera arkası ekibinin çalıştığı sahneler için Avrasya Sirki'nden ip cambazı, demir büken adamlar, tahta bacaklılar, labutçular ve yılan getirildi.

Ayrıca sahneler için köçekler, güreşçiler, matrakçılar ve okçular hazır bulundu. Osmanlı döneminde gelinliklerin kırmızı renkte olmasından dolayı Selma Ergeç'in canlandırdığı Hatice Sultan karakteri için de kırmızı gelinlik tasarlandı.

4 günde dikilen gelinliğin başlığı ise kristal yarı değerli ve değerli taşlar ile 1 haftada hazırlandı. Düğün için toplamda 80 kostüm dikildi.

ßeLeN ve PaSikA bunu beğendi.
  2. ^hilal^

^hilal^ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    güzelmiş aslında aMA rengi iyi değilmiş...

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Gelinliğin rengide modelide çok güzeldi...Özellikle başlığı çok hoşuma gitti
    Teşekkürler Mawişim

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Hatice Sultan'ı seviyorum kendine göre bir duru güzelliği ve asaleti var.Muradına ermesine ayrı bir sevindim.düğün gününde bana göre çok hoş ve zarif olmuştu.

5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Benım kına gecem için versinleR oni Ç:D ben giyeyim:):):)

Hatice Sultanın Gelinliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hatica Sultanın Hayatı İle İlgili Bilgiler

Hatica Sultanın Hayatı İle İlgili Bilgiler

hatice sultan hatice sultanın hayatı hatice sultan kimdir Muhteşem Yüzyıl dizisi büyük bir heyecanla izlenmeye devam ediyor melekler :) Dizinin sessiz ama sevilen karakterlerinden Hatice Sultan, bildiğiniz gibi Sadrazam Pargalı İbrahim Paşa ile evli, ancak tarihte bu evliliğin 2. evliliği olduğu ya da hiç olmadığı yönünde de iddialar var. Biz de buradan yola çıkarak Hatice Sultan'ın hayatı...
  2. Hatice Sultanın türbesi acaba nerede bilen var mı ?

Hatice Sultanın türbesi acaba nerede bilen var mı ?

Melekler, bir Muhteşem Yüzyıl fanatiği olarak Osmanlı hayatı çok ilgimi çekiyor. Hatice Sultanın türbesini merak ediyorum. Acaba yeri nerede bilen varmı ?
  3. hatice sultanla pargalının aşkı gerçek mi?

hatice sultanla pargalının aşkı gerçek mi?

Merhaba. Merak ediyorum Hatice Sultanla Pargalı İbrahimin aşkları gerçekte de var mı? Yani Okan Yalabıkla Selma Ergeç aşkı olabilirmi :D:D Yani öyle birşey okumuştum ama :D:D
  4. Hatice Sultanın Yeni Sevgilisi

Hatice Sultanın Yeni Sevgilisi

bu konu Hatice sultan Selma Ergeç'in yeni sevgilisi haberine yer vermektedir. Star tv ekranlarının reyting rekoru kıran dizisi Muhteşem Yüzyıl da Hatice Sultan karakterini canlandıran Selma Ergeç, yeni erkek arkadaşı ile objektiflere yakalandı. Bir ara Muhteşem Yüzyıl dizisinde Pargalı İbrahim ile adı aşk dedikodularına karışan Selma Ergeç'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Uzun süredir...
  5. Hatice Sultanın Hayatı

Hatice Sultanın Hayatı

Ailesinin isteği ile İskender Paşa ile evlenen Hatice Sultan, bir süre sonra İskender Paşa'nın ölümü ile genç yaşta dul kalmıştır. Uzunca bir süre evlenmeyen Hatice Sultan ile daha sonra sadrazam Pargalı İbrahim Paşa evlendiği düşünülmekle beraber bu konu tartışmalıdır. Bir görüşe göre İskender Paşa'nın eşinin kendisi olmadığı, Pargalı İskender Paşa'nın dul eşi olarak aileden başka bir kimse...

Sayfayı Paylaş