gebe
  1. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28

Hatice Sultanın Hayatı

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

upload_2013-10-5_21-47-59.jpeg Ailesinin isteği ile İskender Paşa ile evlenen Hatice Sultan, bir süre sonra İskender Paşa'nın ölümü ile genç yaşta dul kalmıştır. Uzunca bir süre evlenmeyen Hatice Sultan ile daha sonra sadrazam Pargalı İbrahim Paşa evlendiği düşünülmekle beraber bu konu tartışmalıdır. Bir görüşe göre İskender Paşa'nın eşinin kendisi olmadığı, Pargalı İskender Paşa'nın dul eşi olarak aileden başka bir kimse ile evlendiğini iddia etmektedir. Bununla birlikte Pargalı'nın ölümü akabinde eşinin bütün çocukları nesli devam etmesin diye Kanunî tarafından boğdurularak öldürülmüştür.[1] Hatice Sultan, 1538'de İstanbul'da vefat etmiştir.

Hatice Sultanın Hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hatice Sultanın Gelinliği

Hatice Sultanın Gelinliği

hatice sultan gelinlik hatice sultanın gelinliği sultan gelinliği ın ın gelinligi Hatice sultan,pargalı ibrahim,düğünü,gelinliği,evlenecekmi,hatice sultan kimdir,pargalı ibrahim kimdir,hayatı resimleri gibi merak ettiğiniz konulan cevaplarını sizler için paylaşıyorum Evet arkadaşlar uzun bir süredir merakla beklediğiniz Hatice Sultan ve Pargalı İbrahim'in düğünü 4 Mayıs Çarşamba akşamı...
  2. hatice sultan hayatı

hatice sultan hayatı

Hatice sultan hayatı hakkında bilgiler arıyorum varsa verirseniz sevinirim.
  3. Hatica Sultanın Hayatı İle İlgili Bilgiler

Hatica Sultanın Hayatı İle İlgili Bilgiler

hatice sultan hatice sultanın hayatı hatice sultan kimdir Muhteşem Yüzyıl dizisi büyük bir heyecanla izlenmeye devam ediyor melekler :) Dizinin sessiz ama sevilen karakterlerinden Hatice Sultan, bildiğiniz gibi Sadrazam Pargalı İbrahim Paşa ile evli, ancak tarihte bu evliliğin 2. evliliği olduğu ya da hiç olmadığı yönünde de iddialar var. Biz de buradan yola çıkarak Hatice Sultan'ın hayatı...
  4. hatice sultanla pargalının aşkı gerçek mi?

hatice sultanla pargalının aşkı gerçek mi?

Merhaba. Merak ediyorum Hatice Sultanla Pargalı İbrahimin aşkları gerçekte de var mı? Yani Okan Yalabıkla Selma Ergeç aşkı olabilirmi :D:D Yani öyle birşey okumuştum ama :D:D
  5. Hatice Sultanın Yeni Sevgilisi

Hatice Sultanın Yeni Sevgilisi

bu konu Hatice sultan Selma Ergeç'in yeni sevgilisi haberine yer vermektedir. Star tv ekranlarının reyting rekoru kıran dizisi Muhteşem Yüzyıl da Hatice Sultan karakterini canlandıran Selma Ergeç, yeni erkek arkadaşı ile objektiflere yakalandı. Bir ara Muhteşem Yüzyıl dizisinde Pargalı İbrahim ile adı aşk dedikodularına karışan Selma Ergeç'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Uzun süredir...

Sayfayı Paylaş