gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hatice sultanın pargalı öldüğünde okuduğu şiiri bilen varmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar pargalı ölünce hatice sultan onun peşindne bir şiri okuyor, sözleri çok güzeldi, varmı o şiiri bilen ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    “Senin olanın yokluğu ateş gibi yaktı mı hiç seni
    Önce alevlendi de yaktı kavurdu mu tüm vücudunu

Yaman bir kora dönüştü mü o kor alev dağladı mı yüreğini

Soğudu mu, soğudu da bembeyaz bir alave döndü mü

Sevgilim, ey yokluğunla canımı alan senin aksindir tüm hakikat, akisini gördüm

Gülüm kokusunu aldım, çağrını işittim

Sen gönlüme fısıldadın dedin ki, ey sevgilim aşk aşk derim

Erimek isterim iki değil bir olmaktır derdim

Ey sevgilim ey ten kafesinde kendini açığa vuranım

Sana kavuşmaktır tek arzum.

3. en-el hakk

en-el hakk Forum Okuru

yazar Kevser Yeşiltaşın bizzat kendi yazdığı şiiri, En-El Hakk Gizli Öğretisi kitabindan alinmiş ve seslendirilmiştir

hatice sultanın pargalı öldüğünde okuduğu şiiri bilen varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hatice Sultanın türbesi acaba nerede bilen var mı ?

Hatice Sultanın türbesi acaba nerede bilen var mı ?

Melekler, bir Muhteşem Yüzyıl fanatiği olarak Osmanlı hayatı çok ilgimi çekiyor. Hatice Sultanın türbesini merak ediyorum. Acaba yeri nerede bilen varmı ?
  2. hatice sultanla pargalının aşkı gerçek mi?

hatice sultanla pargalının aşkı gerçek mi?

Merhaba. Merak ediyorum Hatice Sultanla Pargalı İbrahimin aşkları gerçekte de var mı? Yani Okan Yalabıkla Selma Ergeç aşkı olabilirmi :D:D Yani öyle birşey okumuştum ama :D:D
  3. atalay demircinin okuduğu biz insanoğluyuz şiiri sözleri varmı

atalay demircinin okuduğu biz insanoğluyuz şiiri sözleri varmı

Yetenek Sizsiniz 2013 birincisi Atalay Demirci nin okuduğu bir şiir vardı Biz İnsanoğluyuz diye, acaba onun sözlerini bulabilirmisiniz?
  4. Hatice Sultanın Yeni Sevgilisi

Hatice Sultanın Yeni Sevgilisi

bu konu Hatice sultan Selma Ergeç'in yeni sevgilisi haberine yer vermektedir. Star tv ekranlarının reyting rekoru kıran dizisi Muhteşem Yüzyıl da Hatice Sultan karakterini canlandıran Selma Ergeç, yeni erkek arkadaşı ile objektiflere yakalandı. Bir ara Muhteşem Yüzyıl dizisinde Pargalı İbrahim ile adı aşk dedikodularına karışan Selma Ergeç'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Uzun süredir...
  5. Hatice Sultanın Hayatı

Hatice Sultanın Hayatı

Ailesinin isteği ile İskender Paşa ile evlenen Hatice Sultan, bir süre sonra İskender Paşa'nın ölümü ile genç yaşta dul kalmıştır. Uzunca bir süre evlenmeyen Hatice Sultan ile daha sonra sadrazam Pargalı İbrahim Paşa evlendiği düşünülmekle beraber bu konu tartışmalıdır. Bir görüşe göre İskender Paşa'nın eşinin kendisi olmadığı, Pargalı İskender Paşa'nın dul eşi olarak aileden başka bir kimse...

Sayfayı Paylaş