gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hatırla Sevgili, aşk ve güneş dansı

Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hatırla Sevgili, aşk ve güneş dansı Çok yorgundum... O kadar yorgundum ki, gitmeden önce seyrettiğim, bence tüm zamanların en güzel ve en sevdiğim dizilerinden biri olan ‘Hatırla Sevgili’den bile aaaif alamadım. Dizi de şu sıralar yorgun galiba... Ama onun yorgunluğu aşksızlıktan. Ne oldu o aşk; hani o gerilim nerede? Ahmet’in Yasemin’e derin aşkı kayboldu, anlayışsız bir kine tahvil oldu. Ya biricik Nejdet’in koşulsuz, adanmış, tutkusu hani? Tensel bir aşkla sevdiği Güzide ile fedakarca, ruhani ama aynı zamanda saplantılı bir aşkla sevdiği Yasemin arasında kalan Nejdet neden böyle ilgisiz bir adam olup çıktı? Ya aileler her şeyi nasıl bu kadar kolay kabullendiler... Garip bir gerilimsizlik var, bu hayatiyeti de götürmüş... Diziye aşkın geri dönmesi lazım, aşk yoksa her şey yalan...

Ama ben ne anlatıyordum? Yorgunluğumu evet. Öyle yorgundum ki bu yorgunluk içe bastırılmış bir öfke olarak gecelerime yansıyordu. Gündüzleri kulaklarım doluydu yorgunluktan. Çok yorulunca kulakları doluyor insanın. Nasıl akıtamadığımız gözyaşlarımız sinüzit olarak burnumuzda toplanıyorsa... Var ya böyle bağlantılar, her hastalık vücudun o kişiyle konuşma biçimi diyorlar ya. “Bana kulak ver” diyor belki de kulaklarım. Bir de belki duymak istemediğim şeyler yüzünden bu doluluk hissi. Ben duymuyorumdur ama mesela hakkımda çok dedikodu yapılıyordur. Benim duymadığım o dedikoduları ben duymasam bile kulaklarım duyuyordur; bana iletemeyince de öyle bir doluluk oluyordur...

Neyse şimdi uzaktayım. Tekirova’da güneş dansı yapılan bir yerde. Adını da bu imgeden alıyor; ‘Sundance’. Yeryüzünde bulunabilecek cennetlerden biri. Çeşit çeşit kaktüslerin, okaliptüslerin, palmiyelerin, dut, ceviz, çam ve nar ağaçlarının, türlü kokuda ve güzellikte otların, atların, kedilerin, köpeklerin, tavukların, ördeklerin bulunduğu bir yerde ekim güneşinin dansını izliyorum deniz üzerinde. Başucumda ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’. Yaz boyu özlediğim şeyi şimdi yapıyorum. Yazın tatile gitmeden önce, demiştim ya keşke Harry Potter’ın çevrisi yetişseydi de onu da götürseydim diye. Dileğim ekim güneşinde yerine geliyor. Yudum yudum okuyorum. Yollarımız ayrılacak, biliyorum, içimde bu sızıyı hissediyorum. Harry’le birlikte hayatımın bir dönemi kapanacak. Ama Harry böylelikle hep genç kalacak!

Yol arkadaşlarımdan birinin adı cuma. O şahane bir sokak köpeği; çok iyi yürekli ve çok oyuncu. Sabahları ormanın içine doğru yürürken papyonlu kedinin yanından kalkıp doğruca bana eşlik edip korumaya geliyor. Cuma ormanı benden daha iyi bildiği için, beni başka köpeklerin fenalık yapma ihtimallerinden de uzak tutuyor. Sevgiye bağlanıyor insan, bağlandım Cuma’ya, Robinson kadar değilse de, çok. Belleğimde bir izi olacak artık, 2007 ekimini hatırlarken orada cuma da yer alacak.

Ekim bence şahane bir zaman uzaklaşmak için. Yazın o telaşı ve sıcağı da yok. Günün bir bölümünü, sıcaktan kaçmaya çalışmadan yaşayabiliyorsun yani. Kızgın güneşten bunalmaya ayırdığın zamanda yürüyebiliyor, huzurla denizi seyredebiliyor, ılık bir ortamda başka hayatlar kurma düşlerine kaçabiliyorsun. Yazın kurulan düşler daha tutkulu elbette ama kuşkusuz ki ekimde kurulan düşler daha gerçekleştirilebilir...

Doğanın yüreğinde kalbimin içi dinginleşiyor, kulaklarımdaki doluluk azalıyor, yeniden kendimle tanışıyorum...

Ve herkese kendiyle karşılaşmalar diliyorum.

alıntı

Hatırla Sevgili, aşk ve güneş dansı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tanrıların ve Aşkın gökyüzündeki dansı : Tango

Tanrıların ve Aşkın gökyüzündeki dansı : Tango

Endülüs ve Italyan folklorundan da izler tasiyan tango, 19. yüzyilin sonlarinda Arjantin'de ortaya çikmistir. Kasvetli ve tutkulu görüntüsüyle diger danslardan ayrilir. Müzigi ve kökeni Latin danslarindan çok farklidir. Arjantin'de dogmus, çok uzun süre kesfedilememis, hak ettigi yeri bütün dünyanin onu fark etmesiyle almistir. "Tango" kelimesinin Afrika kökenli oldugu...
  2. Hatırla Sevgili imza ve avatarlar

Hatırla Sevgili imza ve avatarlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Hatırla Sevgili resimleri

Hatırla Sevgili resimleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Muazzez Ersoy - Hatırla Sevgili

Muazzez Ersoy - Hatırla Sevgili

hatırla sevgili o mesut geceyi notaları hatırla sevgili o mesut geceyi sözleri günleri eski günleri çamların altında verdiğin buseyi şarkı sözü hatırla ey peri o mesut geceyi çamların altında altında verdiğn buseyi beni mecnun ettin sende olasın aşkımı inkar edersen allahtan bulasın bana sen öğrettin bu aşkı sevdayı ne çabuk unuttun beni senden hercai beni mecnun ettin sende olasın aşkımı...

Sayfayı Paylaş