gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Havanın Olumsuz Etkileri hakkında bilgi verin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam millet sizden Havanın Olumsuz Etkileri hakkında bildikleriniz bu sayfadan benimle paylaşmanız için rica da bulunuyorum şimdiden çok mersi.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

hava kirliliğinin olumsuz etkileri nelerdir hava kirliliğinin kötü etkileri
    Hava Kirliliğinin Olumsuz Etkileri

Hava kirliliği; canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve/veya maddi zararlar meydana getiren havadaki yabancı maddelerin, normalin üzerindeki miktar ve yoğunluğa ulaşmasıdır. Bir başka deyişle hava kirliliği; havada katı, sıvı ve gaz şeklindeki yabancı maddelerin insan sağlığına, canlı hayatına ve ekolojik dengeye zarar verecek miktar, yoğunluk ve sürede atmosferde bulunmasıdır. İnsanların çeşitli faaliyetleri sonucu meydana gelen üretim ve tüketim aktiviteleri sırasında ortaya çıkan atıklarla hava tabakası kirlenerek, yeryüzündeki canlı hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir.

Havanın Olumsuz Etkileri hakkında bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uyuşturucu ve olumsuz etkileri

Uyuşturucu ve olumsuz etkileri

uyuşturucunun olumsuz etkileri FİZİKİ ETKİLERİ Beyin ve Merkezi Sinir sisteminde : Sigaradan itibaren bütün uyuşturucuların en büyük zararı ve tahribatı beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir. Bu sebeple beynin mazrufu olan aklı ve iradeyi işlemez hale getirir. Kişiyi dengeden, normal yaşam ve davranışlardan uzaklaştırırlar. Beyin ve akıl sağlığının en büyük düşmanı...
  2. Kirli havanın etkileri

Kirli havanın etkileri

kirli havanın etkileri Kayseri Erciyes Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, hava kirliliğinin, saç dökülmesine ve sivilce oluşumuna da sebep olduğunu ifade etti. Aktaş, "Kış aylarında görülen hava kirliliği, yağ bezlerinin cilde açılan kanallarını tıkadığı için derinin hava almasını önlüyor. Böylece sivilcelere sebep oluyor. Sivilcelerin genellikle...
  3. Orucun Metabolizmaya  Etkileri Hakkında Bilgiler

Orucun Metabolizmaya Etkileri Hakkında Bilgiler

orucun metabolizmaya etkileri, sağlık, oruç, bilgiler, hakkında daha fazla bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Sahur ve iftarda alınan besinler, oruç tutulan saatlerde kişinin sağlık durumunu, motivasyonunu ve günlük performansını etkiliyor. Gün boyu çalışmak zorunda olan kişilerin bulundukları ortam, çalışma şekli, giydikleri kıyafet ve uyku düzeni oruç tutma sürecini kolaylaştıran...
  4. Progestan Etkileri hakkında bilgiler

Progestan Etkileri hakkında bilgiler

progestan kullananlar progesan etkileri merhaba melekler geçenlerde doktorum bana progestan ilaç verdi kistt varmış ondan dolayı ilacı içinde dengemi şaşırdım desem yeridir baş dönmeleri falan neyse ilaç bitti nerdeyse 10 günü geçti biteli ama halen benim baş dönmelerim devam ediyorr tam olarak dönmede değil sanki birisi kafamı sıkıyorr ve karşımdaki görüntü gidip geliyor tv gibi düşünün...
  5. Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum benimle Havanın Önemi Hakkında Bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş