gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar ben sizden Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum benimle Havanın Önemi Hakkında Bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Havanın İnsan Hayatındaki Önemi

Havanın Önemi Nedir

Bazı canlılar solunum için oksijene ihtiyaç duyarlar. Havada bulunan oksijen suya ve toprağa geçer ve canlılar bu oksijeni kullanır. Bu nedenle canlılar hava olmadan yaşayamaz. Canlılar besinlerini oksijenle yakarak enerji elde ederler Bu enerjiyi de canlılık faliyetlerinde kullanırlar.

Ayrıca havada bulunan su buharı da canlılar için gereklidir. Havanın azotu bazı bitkiler tarafından, (azot bağlayıcı) bakteriler yardımıyla alınarak protein yapımında kullanılır.

Havanın insan hayatına da önemi çok büyüktür. İnsanlara yararları olduğu gibi zararları da vardır. Yararları nefes alabilmemiz ve birçok faaliyetimizi gerçekleştirmemiz için yeri çok önemlidir. Zararları ise havaya karışan kötü şeyler bizlere ulaşmakta ve bizlere zarar vermektedir.

Havanın Önemi Hakkında Bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah Namazının Önemi Nedir Sabah Namazının Önemi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere sabah namazının önemi hakkında bilinmesi gereken bilgileri tüm detaylarıyla aktarıyor ve bu konuyla ilgili olan tüm misafirlerimizi de bu sayfamıza davet ediyoruz. Sabah namazı, günün ilk imtihanı, ilk ibadetidir. Dolayısıyla güne iyi başlayıp ilk imtihanı başarmalısınız ki, diğer imtihan...
  2. Ramazan Bayramında Tövbenin Önemi hakkında bilgi istiyorum

Ramazan Bayramında Tövbenin Önemi hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar duydum ki Ramazan Bayramında Tövbe etmek çok sevapmış aranızda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarım var ise Ramazan Bayramında Tövbenin Önemi hakkında bilgi verir mi bana
  3. Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi 2012 hakkında bilgiler istiyorum

Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi 2012 hakkında bilgiler istiyorum

Merhaba arkadaşlar sizden Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi 2012 hakkında mümkünse benimle bilgi paylaşmanızı rica ediyorum.
  4. 30 Ağustos Zafer Bayramı Anlam Ve Önemi hakkında acil bilgi istiyorum sizden

30 Ağustos Zafer Bayramı Anlam Ve Önemi hakkında acil bilgi istiyorum sizden

selam arkadaşlar ben sizden 30 Ağustos Zafer Bayramı Anlam Ve Önemi hakkında bu sayfadan acilen bilgi paylaşmanızı rica ediyorum.
  5. veda haccının önemi hakkında bilgi

veda haccının önemi hakkında bilgi

Bildiğiniz gibi Hz.Muhammed (SAV) Efendimiz in son yaptığı hacca veda haccı deniyor. Sizden ricam veda haccının önemi hakkında detaylı bilgi vermeniz. Şimdiden teşekkürler..

Sayfayı Paylaş