gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Havanın Özkütlesi Nedir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar ben sizden mümkünse bilginiz var ise tabi Havanın Özkütlesi Nedir bu konuda bilgi vermenizi rica ediyor ve şimdiden bilgiler için çok tşk ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Havanın Özkütlesi Hakkında Bilgi

Havanın Özkütlesi Kaçtır

Özkütlenin diğer adı yoğunluktur. Özkütle, belirli sıcaklık ve basınç altında birim hacimdeki madde miktarıdır.

Havanın özkütlesinin 1 Atmosfer basınç altında sıcaklığa bağlı olarak değişimi

T (°C) ρ (kg/m³)

−10 1.341
    −5 1.316
    0 1.293
    5 1.269
    10 1.247
    15 1.225
    20 1.204
    25 1.184
    30 1.164

Havanın Özkütlesi Nedir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havanın Oluşumunda Hangi Gazlar Vardır biliyor musunuz

Havanın Oluşumunda Hangi Gazlar Vardır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar ben bir konuda merak sardım acaba Havanın Oluşumunda Hangi Gazlar Vardır bu konuda bilginiz varsa bana yazar mısınız?
  2. Havanın Nemi Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Havanın Nemi Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Selam arkadaşlar siz de Havanın Nemi Ne İle Ölçülür merak ettiniz mi hiç bilmiyorum ama ben harbiden de çok merak ettim sizden Havanın Nemi Ne İle Ölçülür diye biliyorsanız bana yazmanızı rica ediyorum.
  3. Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Selam arkadaşlar neşe dolu bir hafta sonu geçirirsiniz inş diyor ve sizlere Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür diye soru yöneltiyorum. Cevaplar için şimdiden çok tşkler.
  4. Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir biliyor musunuz

Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir biliyor musunuz

Merak ettim acaba Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni hakkında bilgi versin.
  5. Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir Biliyor musunuz

Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir Biliyor musunuz

bizim ev çok rutubetli oğlum da hep hasta oluyor acaba oğlumun hasta olmasının nedeni evimizin rutubetli olması mı acaba Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir bu konuda bilgi verebilir misiniz bana

Sayfayı Paylaş