gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Havar filimi

Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Havar
    Bir türk klasiği olan namus cinayetlerini konu alan Havar filmi, Batman'da çekildi ve oyuncu kadrosu tamamen Batmanlı olan oyunculardan kurulu. Havar filminin yönetmeni Mehmet Güleryüz genel de belgesel filmleri ile tanınıyordu ve bu onun ilk sinema filmi diyebiliriz.
    Havar Batman yöresinde yardım çağrısı ve isyan anlamlarına geliyor ve aslında konusu ile günümüz Türkiyesine ışık tutuyor. Havar filminin konusu genç bir kızın yaşadığı aşk ve bunun duyulması ile kız ile evlenme hakkına sahip kişinin gelenek görenek saçmalığı altında kızın babasının kızını öldürmesini istemesi ve köy halkınıda baskı unsuru olarak kullanarak bir namus cinayetine doğru itmesini.

Türkiye'de klasik olan bu namus cinayetleri ve türk insanın cehaletini ortaya koyan bu tarz film aslında çok daha kaliteli bir kadro ile çekilerek insanları bilinçlendirme açısından önemli bir rol oynayabilirdi ama ne yazıkki Mehmet Güleryüz dışında bir babayiğit yapımcı ortaya çıkıp adam gibi bir film yapma cesaretini ortaya koyamadı.

Türk sineması gerçekten gelişiyor ama bu gelişim tamamen para üzerine kurulu gibi görünüyor. Eğitici ve Türkiye'nin bazı sorunlarını dile getirebilecek filmler nedense paranın kaynağı nedeni ile çekilmiyor yada çekilmesine izin verilmiyor. Açıkçası bu yüzden Mehmet Güleryüz'ü kutluyorum ve filmin izlenmesini tavsiye ediyorum. Belki bu tarz kuş beyinliler artık birşeyleri öğrenirler diyorum ama onların beyinleri bacak aralarından oluştuğu için pek ihtimal vermiyorum.

2. anuş

anuş Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Havar filimi
    cok dogru konuşmuşsun fırtınam emegine saglık canım

Havar filimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Filiz

Filiz

Bayanların işlerinin hayırlı, kısmetli ve iyi sonuç vereceğini belirtir. Sağlık, huzur, bereket, bolluk, aşkta mutluluktur.
  2. Fil..

Fil..

rüyada yavru fil görmek rüyada fil yavrusu görmek belden aşağısını çıplak Dünyalığı ile mağrur, kaba yaratılışlı kimseye, Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, File binmek ehli olan için memmuriyete, Çıplak file binmek evlenmeye, Fil yabancı devlet reisine,...
  3. File

File

Rüyada file görmek nimete isarettir. Elinde bos bir file ile pazarda dolastigini görmek, kismet aradigina; filesi dolu olarak evine döndügünü görmek, evine hiç beklemedigi bir yerden bir çok mal ve esya gelecegine; yolda bos bir file bulup aldigini gör-mek, birisinden bir is hususunda vaat aldigina, dolu bir file buldugunu görmek, kendisine büyük bir is hususunda teklif yapildigina delalet eder.
  4. HANCOCK filimi

HANCOCK filimi

Tür : Aksiyon / Fantastik / Komedi Yönetmen : Peter Berg Senaryo : Vincent Ngo , Vince Gilligan Yapım : 2008, ABD Dağıtım : Warner Bros Süre : 1 Saat 32 Dakika Oyuncular: Will Smith (Hancock) Charlize Theron (Mary Embrey) Jason Bateman (Ray Embrey) Lauren Hill (Helikopter Muhabiri) Daeg Faerch (Michel) Konu: Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü...
  5. Çöküş Filimi

Çöküş Filimi

Avrupa sinemasının Amerikan sinemasından farklı olarak, ele aldığı konuları bir aksiyon ya da kahraman yaratmadan ,bir belgesel tadında ama asla ritmini kaybetmeyen sürükleyicilikte ve derinlikte anlatabilme geleneğinin en güzel örneklerinden biridir bu film. İzlediğiniz süre içinde sanki bir film izlemiyormuşsunuzda ,olayların içinde biriymişsiniz gibi hissedersiniz sahiciliği...Film...

Sayfayı Paylaş