gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Havası en kirli iller Doğu'dan çıktı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Türkiye genelinde ölçüm yapıldı. Havası en kirli iller Doğu'dan çıktı. Türkiye genelinde en yüksek kükürtdioksit ortalaması Kayseri'de, partiküler madde ortalaması ise Batman'da gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ekim ayına ilişkin Hava Kirliliği verilerini açıkladı.

Buna göre Ekim ayında kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri kirlilik sırasına göre Kayseri, Edirne, Bolu, Kütahya ve Burdur oldu.

Aynı dönemde partiküler madde ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri ise kirlilik sırasına göre Batman, Van, Kahramanmaraş (Elbistan), Kütahya ve Şanlıurfa olarak belirlendi.

Ekim'de il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen kükürtdioksit ortalamaları incelendiğinde, Kısa Vadeli Sınır değeri ve 1. Uyarı Kademesi Sınır değeri ölçüm yapılan hiçbir istasyonda aşılmadı.
    Aynı dönemde partiküler madde ortalamaları incelendiğinde, Kısa Vadeli Sınır değeri Adıyaman, Bitlis, Isparta, Şanlıurfa ve Kilis'te, 1. Uyarı Kademesi Sınır değeri ise Isparta ve Şanlıurfa'da aşıldı.

Havası en kirli iller Doğu'dan çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğu'da dondurucu soğuklar başladı

Doğu'da dondurucu soğuklar başladı

Kar yağışının da görüldüğü Erzurum, Ardahan, Ağrı ve Kars'ta dondurucu soğuklar başladı. Erzurum'da, dün gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 5 derece oldu. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle dün yüksek kesimlerinde kar yağışı görülen Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı'da, gece sıcaklık düştü. Kar kalınlığı yer yer 15- 20 santimetreye ulaşırken, sobalar,...
  2. Ben; karanlık kirli sokaklarınızın en çiçek kokulu kahkahasıyım!

Ben; karanlık kirli sokaklarınızın en çiçek kokulu kahkahasıyım!

oturururken buldum onu. Sol elinde ki sigaranın külü halıya düşmek üzereydi. "Alooo, o halıyı silmek için 2 saat kollarım koptu benim salak herif!" diye bağırdım. Rüyadan uyanırmış gibi kafasını kaldırdı bana baktı. Tamam, çok güzel yine gözlerini kısmış, ağzını büzmüş, yine terane okumaya başlayacak. "Eşyalar toplanmış seninle birlikte Anılar saçılmış odaya her yere Sevdiğim o...
  3. **doğu'da çocuk olmak**

**doğu'da çocuk olmak**

doğuda evlilik Yine ağlıyor, Yıldız bakışlı çocuklar, Hayattan vazgeçmişcesine, sanki yılların tüm yükü üzerlerinde... Emek vereceksin yarınların için Alın terin ile varacaksın ulaşmak istediğin yere Haksızlığa boyun eğmeyip Zulüm edene baş kaldıracaksın...! Dört elle sarılacaksın emeğine Okuyacaksın... İnsanı, insanlığı öğreneceksin Bileceksin, seni beni...ve geçmişini......
  4. Doğu'da Vaazlarda Kürtçe Verilsin

Doğu'da Vaazlarda Kürtçe Verilsin

Can Paker'in başkanı olduğu TESEV'in Kürt Raporu açıklandı. Önerilerden biri de Doğu'da Kürtçe vaaz.. TESEV’in hükümete öneriler başlığı ile hazırladığı raporda, Kürtçe’nin önündeki engellerin kaldırılması ve bölgedeki camilerde vaazların Türkçe ve Kürtçe verilmesi istendi. VAAZLAR KÜRTÇE DE VERİLSİN Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV)'in "Kürt Sorununun Çözümüne Dair Bir...
  5. Banyo aksesuarları ile banyonuzun havası değişsin

Banyo aksesuarları ile banyonuzun havası değişsin

Sade banyo aksesuar modelelri Taşlı banyo aksesuarları Banyo aksesuarlarında seramik artık çok moda. Taşlı banyo aksesuarları ile banyo dekorasyonunuza ışıltı katabilirsiniz meleklerim. 2012’de en çok tercih edilen renkler ve desenler banyonuzda.

Sayfayı Paylaş