gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Havuç Suyundaki Şifa

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Havuç Suyundaki Şifa Havuç Suyu faydası

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda tam bir enerji sdeposu olan ve formu koruyan, hatta zayıflatan ve daha bir çok faydası olan havuç suyunun şifalarından bahsetmek istiyoruz sizlere.

Kış aylarının en bol bulunan sebzelerinden havuç ve havuç suyu sağlıklı beslenmede oldukça önemlidir. Zengin vitamin ve mineral içeriği ile vücudun günlük gereksinimini karşılamaya büyük ölçüde yardımcı olur.

Vücudumuza daha birçok yönden faydası olan havucun en önemli 10 faydasını Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman sıraladı.

Havuç ve havuç suyu az kalori içermesine rağmen besleyicidir. Zayıflamada ve kilo korumada etkilidir. Ara öğünlerde 1-2 küçük havuç yenilmesi tokluk hissi sağlar.

Karaciğer fonksiyonlarının korunmasında, sindirim sistemi üzerinde oldukça etkilidir

İçerdiği E vitamini ile kanser oluşumunu engeller.

Yaşlanmaya bağlı oluşan ağrı ve sızıları havuç suyu içerek azaltabilirsiniz.

Doğal A vitamini kaynağı olduğu için göz sağlığını, görme gücünü artırır. Kemik bozuklukları ve osteoporoza karşı etkilidir.

Potasyum ve posa içeriği ile kolesterole, hipertansiyona karşı savaşır.

Havuç suyu güçlü bir antioksidant olan beta- karotenden zengin olduğu için hücre dejenerasyonunu önler. Yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Biraz limon ve zeytinyağı ekleyerek hazırlanan havuç salatası zihni açar, öğrenmeyi hızlandırır.

Havuç Suyundaki Şifa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. havuç

havuç

(Mohrrübe / Carotte / Carrot / Daucus corota ) Kökleri sebze olarak yenen iki yillik bir kültür bitkisidir. Havucun vatani Orta Avrupa’dir. Yabânî olarak Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya’da rastlanir. Memleketimizde de rastlanmaktaysa da kültür havucu özelliginde degildir. Bitki 1-1,5 m kadar boylarinda, az dalli, parçali yapraklidir. Çiçekleri yazin açan küçük, beyazimsi renkli semsiye durumunda...
  2. Havuç

Havuç

Mohrrübe / Carotte / Carrot / Daucus corota ) Kökleri sebze olarak yenen iki yillik bir kültür bitkisidir. Havucun vatani Orta Avrupa’dir. Yabânî olarak Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya’da rastlanir. Memleketimizde de rastlanmaktaysa da kültür havucu özelliginde degildir. Bitki 1-1,5 m kadar boylarinda, az dalli, parçali yapraklidir. Çiçekleri yazin açan küçük, beyazimsi renkli semsiye durumunda...
  3. Diyette Çimen Suyunun Şifaları

Diyette Çimen Suyunun Şifaları

Çimen Suyu İçinde 100`den Fazla Vitamin ve Enzim Barındırırİçinde 100`den fazla vitamin ve enzim barındıran ve özel yetiştirilmiş çimlerden elde edilen `çimen suyu`, kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor. Tadı pek de hoş olmadığı için genelde tek yudumda içilen ve ağız tadını düzeltmek için peşinden bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10`dan fazla kitap yazıldı. Özel...
  4. Havuç suyunun faydaları nelerdir

Havuç suyunun faydaları nelerdir

havuç suyunun faydaları nelerdir havuç suyu faydaları, zararları, nasıl sıkılır, sperm, gaz yaparmı Katı meyva sıkacağında sıktıktan sonra fazla zaman geçirmeden içilmesi gereken havuç suyu, kaldığı taktirde kararıyor Melek'lerim. Ben pek sevmesemde, faydası çok diye içiyorum arada :D Zira fazla sevenlerinde gaz sorunu olduğunuda söylemem de fayda var diye düşünüyorum :D:D Ayrıca duyumlarıma...
  5. Soğan suyu içerek şifa bulun

Soğan suyu içerek şifa bulun

Yemeklerin ve salataların vazgeçilmez bir lezzeti olan soğan, ne yazık ki kosu yüzünden bazıları tarafından çekinilerek yeniliyor yada yememek tercih ediliyor. Ben şahsen soğanı çok severim ve hemen hemen her yemeğin yanın da keyifle yerim. Tam bir şifa kaynağı olan soğanın faydaları hakkın da bilgi edinince yediğim için de ayrıca kendime teşekkür ettim :D:D Gülü seven dikenine katlanırmış...

Sayfayı Paylaş