gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Konu, 'Pilavlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sevgili melekler,pirinç pilavı ile bulgur pilavı yemekten gına gelenlere işte şehriye pilavı.İçini değişik malzemelerle lezzetlendirebilirsiniz.Geçenlerde mısırlı yapmıştım,bugün de havuçlu yaptım,umarım dener ve beğenirsiniz... [​IMG]

Malzememiz;
    2-3 bardak arpa şehriye
    1 orta boy havuç
    Yarı yarıya tereyağı ve sıvıyağ (Ben sıvıyağ olarak zeytinyağı kullandım.)
    Su (İsterseniz et suyu )
    Tuz

Şehriyenin yarısını ve rende havucu hafif sararana kadar kavuralım.Suyunu ve tuzunu ekleyip kısık ateşte pişirelim.Daha sonra demini alması için bir beze sarıp dinlendirelim.

Afiyet olsun melekler.... :hungry:

2. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    lezzetli görünüyorlar =))

Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arpa Şehriye Pilavı (Sadece şehriye ile)

Arpa Şehriye Pilavı (Sadece şehriye ile)

arpa şehriye pilavı şehriye pilavı arpa tarifi domatesli şehriyeli pilav tarifi Arpa Şehriye Pilavı MALZEMELER 1,5 su bardagi arpa sehriye 1/2 tablet tavuk suyu 2,5 yemek kasigi sivi yag YAPILIŞ TARİFİ Once yagi tencereye koyup kizmasini bekleyin ardindan,yarim bardak arpa sehriyeyi yagda kavurun. Sehriyeler iyice esmerlesince kalan 1 bardak sehriyeyi de ilave edin ancak tencereye...
  2. Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli

Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli

Kızlar bana Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli tarif verirmisiniz acaba
  3. Resimli Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi

Resimli Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi

Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Evet Melek'ler hem yeni bir pilav tarifi, hem de daha lezzetli ve besin değeri de zengin :) İşte size havuçlu, fıstık pilavın yapılışı Melek'lerim :) Malzemeler 2 Su bardağı pirinç 3 Su bardağı su 1 Adet orta boy kuru soğan 1 Adet tatlı sivri biber 1-2 Adet havuç Bir miktar dolmalık fıstık ve kuş üzümü 1 Çorba kaşığı...
  4. Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli tarif istiyorum. Kızlar Kuzu Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı ki vardır o zaman bana da öğretin ne olur:S
  5. Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Yapılışı

Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Yapılışı

Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Resimli Kuzu Etli Şehriye Pilavı Tarifi Merhaba Melek'ler ve yeni tarifler öğrenmek isteyen tüm misafirler, sizlere bu yazımızda enfes bir lezzet önerisinde bulunuyor ve kuzu etli şehriye pilavının tarifini sunuyoruz :) Kuzu Etli Şehriye Pilavı Malzemeler *150 Gr. kuzu eti *1 Paket arpa şehriye *2 Adet domates *2 Adet yeşil biber *1 Adet kuru soğan *2...

Sayfayı Paylaş