gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Havuçlu pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Havuçla pirinç çok yakışıyor.Hem gözünüz hem mideniz bayram edecek.. MALZEMELER 1 su bardagi Pirinc
    1 havuc
    1 yemek kasigi tereyagi
    ceyrek caybardagi sivi yagi
    sicak su (yaklasik 3 su bardagi kadar)
    tuz
    1 tavuk bulyon tableti

HAZIRLANISI
    Tavada önce tere yagi sonrada sivi yagi eritilir ve rendelenmis havuc konup biraz kavrulur.Pirinc yikanir ve yagin icersine dökülür,beraberce 2-3 dak. kavrulur(ara sira karistirarak).Sicak su pirincin icerisine dökülür,az tuz ve tavuk tozu tableti atilarak karistirilir.Pistikten sonra servis yapilir. [​IMG]

Havuçlu pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. havuçlu sufle!

havuçlu sufle!

KAÇ KİŞİLİK: 6 HAZIRLAMA SÜRESİ: 25 dk PİŞME SÜRESİ: 30 dk Malzemeler: 3 havuç 2 patates 2 yumurta Yarım su bardağı rendelenmiş kaşarpeyniri 2 çay kaşığı muskat 2 çorba kaşığı sıvıyağı 1 kahve fincanı un 1 su bardağı süt 1 tutam tuz, karabiber Hazırlanışı: * Havuç ve patatesleri soyup küçük küçük doğrayın. Tuzlu kaynar suda yumuşayıncaya kadar haşlayıp püre halinde ezin. 1 tutam...
  2. havuçlu toplar

havuçlu toplar

havuçlu top havuçlu bisküvili top tarifi Tavsiyeler Çay saatlerinizde sizlerde servis yapabilirsiniz. Malzemeler 1 paket petit beurre bisküvi 400 gr. toz şeker 125 gr. margarin 1 su bardağı dövülmüş ceviz içi veya fındık içi 600 gr. havuç 1 paket vanilya 1 su bardağı su Yapilis Tarifi Bisküvileri iyice ufalayın. Havuçları yılkayıp dış kısımlarını kazıyın ve ince ince rendeleyin....
  3. Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Sevgili melekler,pirinç pilavı ile bulgur pilavı yemekten gına gelenlere işte şehriye pilavı.İçini değişik malzemelerle lezzetlendirebilirsiniz.Geçenlerde mısırlı yapmıştım,bugün de havuçlu yaptım,umarım dener ve beğenirsiniz... Malzememiz; 2-3 bardak arpa şehriye 1 orta boy havuç Yarı yarıya tereyağı ve sıvıyağ (Ben sıvıyağ olarak zeytinyağı kullandım.) Su (İsterseniz et suyu )...
  4. Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli

Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli

Kızlar bana Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli tarif verirmisiniz acaba
  5. Resimli Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi

Resimli Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi

Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Resimli Havuçlu Fıstıklı Pilav Tarifi Evet Melek'ler hem yeni bir pilav tarifi, hem de daha lezzetli ve besin değeri de zengin :) İşte size havuçlu, fıstık pilavın yapılışı Melek'lerim :) Malzemeler 2 Su bardağı pirinç 3 Su bardağı su 1 Adet orta boy kuru soğan 1 Adet tatlı sivri biber 1-2 Adet havuç Bir miktar dolmalık fıstık ve kuş üzümü 1 Çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş