gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Hayal'in Bolonez Soslu Makarnası (Resimli)

Konu, 'Makarnalar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Bolonez soslu makarna makarna tarifi makarna tarifleri spagetti spagetti tarifleri burada meleklerim. [​IMG]

Makarna benim en sevdiğim yemeklerden biridir. Hem yapımı kolay hem de sonuçlar her zaman lezzetli olduğu için oldukça kurtarıcı bir yemektir. Ben de dün leziz makarnalarımdan birini yapayım da iftarda midemiz şenlensin dedim. Yanına tabiki bol yeşillikli mevsim salatası ve evde yapılmış vişne suyu iyi gider diye düşündüm ki gerçekten harika oldu. Tatlı olarak da kavun yedik. İftarda bol şerbetli tatlılarla midemizi yormak istemedik.

Şimdi de geçelim güzelim makarna tarifimize meleklerim.

MALZEMELER:

1 paket makarna( şekli isteğe bağlı)
    200 gr. kıyma
    1 adet soğan
    2 diş sarımsak
    2 adet domates
    1 yemek kaşığı kadar salça
    karabiber,pul biber
    tuz
    sıvıyağ

YAPILIŞI:

Makarnamızı tuzlu suda azıcık da sıvıyağ ekleyerek istediğimiz dirilikte haşlayıp süzüyoruz.
    Soğanı,sarımsağı geniş bir tencerede sıvıyağla kavuralım,kıymayı ekleyip kavurmaya devam edelim.
    Kıymanın rengi dönünce salçayı da ekleyip karıştıralım.
    Domateslerin de kabuklarını soyup küp küp doğrayıp ilave edelim.
    Baharatlarımızı ve tuzumuzu da ekleyip, 1 çay bardağı kadar da sıcak su ekleyelim.
    Suyunu çekince haşladığımız makarnaları servis tabağına alıp kıymalı harcımızı da üzerine döküp sıcak sıcak servis yapalım....

AFİYET OLSUN...

Not: İsteğe göre üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpebilirsiniz.

gamselim bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Canını seven kaçsın, sel basacak yoksa hahaha Ağzımın suları aktıda hahaha Ellerine sağlık kardeşim, süper görünüyor:A:A

HaYaL bunu beğendi.
  3. feryall

feryall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bu ne böyle enfes gözüküyor, en kısa sürede tadacağım, teşekkürler.

4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    çokk güzellll görüküyorr hayatımmm agzımın suları aktıı .....ellerine saglık tşklerrr canımmm ....

5. feryall

feryall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yemede yanında yat dedikleri türden bir sos tarifi olmuş, ellerinize, emeğinize sağlık.

6. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    mmmmmm!!!! çok lezzetli görünüyor ellerine sağlık kuzum :D:D

7. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    güzel bir tarif paylasimin icin tesekkürler

Hayal'in Bolonez Soslu Makarnası (Resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli

Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli

Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli tarif merhaba kızlar bana daha öncede bir tarif vermiştiniz yaptım ve çok beğendim. şimdide sizden limon soslu makarna tarifini istiyorum. :)
  2. REsimli Limon Soslu Makarna Yapılışı

REsimli Limon Soslu Makarna Yapılışı

Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli Limon Soslu Makarnanın Yapılışı 7'den 70'e herkesin sevdiği besin değeri yüksek ve doyurucu bir lezzet olan makarnanın yeni bir tarifini daha edinmek isteyen Melek'lerimiz, işte size enfes bir makarna tarifi :) Limon soslu makarna tarifi :) Limon Soslu Makarna Malzemeleri; Yarım paket makarna 1 çorba kaşığı margarin 3 çorba kaşığı su 2 çorba kaşığı limon...
  3. Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli

Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli

Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli Selam hanımlar sizlerden yine bir tarif daha ricam olacak bana açıklamalı ve detaylı bir şekilde resimli Mantar Soslu Tortellini Tarifini yazın lütfen.
  4. REsimli Mantar Soslu Tortellini yapımı

REsimli Mantar Soslu Tortellini yapımı

Mantar Soslu Tortellini nasıl yapılır Mantar Soslu Tortellini yapımı Eşinizin ve çocuklarınızın daha doğrusu tadan herkesin parmaklarını yalıyacağı kıvamda lezzetli olan ve besin değeri zengin olan Mantar Soslu Tortellini tarifini buradan siz melek'lerimizle paylaşıyoruz :) Mantar Soslu Tortellini malzemeleri 1 paket hazır tortellini 12 adet mantar 1 paket süt kreması 1 kase...
  5. Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli

Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli

Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli Merhaba hanımlar Pesto Soslu Makarna Tarifi istiyorum eminim bilenler vardır Pesto Soslu Makarna Tarifini.

Sayfayı Paylaş