gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

hayallerimiz

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Hepimizin hayalleri vardı çocukken. Lisede, üniversitede ne hayaller kuruyorduk hayata dair. Kariyere dair, aşka ve evlilğe dair nasıl hayaller kuruyorduk. Neler düşünüyorduk. Şimdi düşünüyorum da hayallerimiz mi çok uçukmuş, yoksa biz mi yanlış yerde yaşıyormuşuz. Hayallerimizin sınırı olmaz derlerdi. Yalan. Hayallerimizin de sınırları olmalıymış. Sınırsız hayaller hayal kırıklığından başka bir şeye yaramıyormuş.
    Ressam, yazar, şarkıcı, sanatçı, iş adamı, doktor, profösör… Ne olmak isterdiniz ?
    Yakışıklı ve zengin bir eş, işi güzel olsun, beni sevsin, bana çok iyi davransın, hep merhametli olsun ne istersem yapsın….
    Çok mu uçmuşuz ?
    Hayallerini de hayatına göre kuracaksın. Hayallerini yaşadığın ortama göre şekillendireceksin. Olmayacak hayallerin peşine gitmeyeceksin.
    Bunu öğrendim…
    Ya siz ne hayaller kuruyorsunuz?

hayallerimiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benim HayallerİM !!

Benim HayallerİM !!

benim hayallerim hayallerin ne renk :):) hayaller kurmak çok güzel bir duygudr ! ama ben öyle çok hayal kurmam ! hayalprest deilim yani :) ben hayatımdan annem ve babamdan ayrılmamak istyorum hep onlarla kalmak istiyorum !amerikada mastır yapmak istiyorum sonrada güzel bir iş ! ayaklarının üstünde durabilen bir bayan ! kariyeriminde çok iii olmasını istiyorum tabi :) sonradaa kimsenin olmadığı...
  2. hayallerim

hayallerim

bunlar benim hayallerim ve tek dileğim hayal olrak kalmasınlar 1.cennetegitmek ahirette ve yeryüzünde iyikul olma 2.sevdiklermin annemin babamın eşimin evledımın tüm sevdiklerimin hiç birinin acısını yaşamamak 3.birevim olsun isterim kendi zevkime göre 4.zengin olmak isterim bide amakendim için değil kimsesizlere yetimlere yardımetmek için görüyorum yetimleri ama yardım edemiyom içim acıyo
  3. Hayaller

Hayaller

****’da yaşayan üç çocuklu bir ailenin en büyük kızıydı. Her çocuk gibi onunda hayalleri, sevinçleri vardı. Çoğu çocuk gibi hayat ona da madalyonun mutlu tarafını göstermeden yaşamasını istiyordu. Yaşadığı yerde onunda “töre” denilen sadece bazı insanların doğru olduğunu düşündüğü aptal bir düşünce vardı. Okula gitmeye başlayacaktı yakında okuyup doktor olmak istiyordu. Babası; Berfinin ona en...

Sayfayı Paylaş