gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Hayalperest (Dreamer )

Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Yönetmenliğini John Gatins’in yaptığı ve Türkiye’de Hayalperest olarak gösterime girmiş olan film, gerçek hikâyeden alıntıdır. Ben Crane (Kurt Russell), at terbiyecisi olarak çalıştığı yere kızını götürmeye söz vermiş, ama bunu defalarca ertelemiştir. Nihayet bir gün kızı Cale Crane’i (Dakota Fanning) yanına alır. O gün yarışacak olan Sonador isimli at huysuz hareketler gösterince, Ben Crane patronuna durumu açıklamaya çalışır. Patronu Palmer (David Morse) mazeret kabul etmeden Sonador’un yarışa hazırlanmasını ister.

Yarış başladıktan sonra Sonador, parkur sonuna doğru düşerek ayağını kıracak, bu da sebep olmadığı halde Ben Crane’i işinden edecektir. Ben Crane, çalışarak hak ettiği paranın bir kısmıyla birlikte ayağı kırık olan atı ve Meksikalı yardımcılarını da alarak evinin yolunu tutar.

Crane ailesi çaresizidir. Fakat eşi Lily (Elisabeth Shue), kızı Cale Crane ve babası Pop Crane (Kris Kristofferson) onu desteklemeye çalışır. En büyük mutluluğu, dedesi Pop’un at hikâyeleri olan Cale’in tüm ilgisi Sonador’a yoğunlaşacak, gece gündüz her fırsatta atın yanına gitmek için çare arayacaktır.

Herkesin kurduğu birtakım hayaller vardır. Ama zaman içinde bunların ya çoğundan vazgeçeriz, ya da karşımıza çıkan ilk fırsatı, ilerlediğimiz yolun sonuna tercih ederiz.

Hayalperest, tam bir aile filmi denebilir. Azim öykülerinden biri ile karşı karşıyayız. İzleyiciyi sonuna kadar karşısında huzurla tutan film, hayaller ile gerçekler arasındaki ince çizgiyi gösteriyor. Oyuncu kadrosu da mükemmel olunca, fazla söze gerek kalmıyor.

Hayalperest (Dreamer ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayalperest hayvanlar

hayalperest hayvanlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Teoman - Hayalperest

Teoman - Hayalperest

O kadar haklısın ki dayanamıyorum buna O kadar güzelsin ki çok çirkin kaldım yanında Korkum yaralanman hayatta O kadar yalnızsın ki dayanamıyorum buna O kadar sıcaksın ki çok soğuk kaldım yanında Korkum yaralanman hayatta hayalperestsin Güzel hayaller peşinde Çok gençsin yanlış insanlar kalbinde Hayalperestsin Güzel hayaller peşinde çok gençsin çok gerçeksin Bu yüzden çok güzelsin
  3. Hayalperest olamadım gerçekçi gidişlerin arkasından

Hayalperest olamadım gerçekçi gidişlerin arkasından

Hayalperest olamadım gerçekçi gidişlerin arkasından.. Acımasız yokluğun sardığında bedenimi halimi tasvir edecek kelime bulamıyordum.. İçinde senin olmadığın kalbimin yangınını rüzgar dahada körüklüyordu.. Her camı açtığımda içeri dolan hava değil ''sen''din sanki.. Kendimi, ellerimi bağlamış, ''beni bırakma''ların arasına uzanmış, ''gitme'' diye yalvarırken bulduğumda çok geç bile anlamsız...
  4. Beth Rowley - Little Dreamer

Beth Rowley - Little Dreamer

Artist: Beth Rowley Title: Little Dreamer Label: By AnDReRoSSa Genre: Pop/Soul Store Date: 09/04/2008 Source: CDDA Tracks: 11 DVD's: no Lenght: 00:39:58 Encoder: LAME Quality: 128 kbps / VBR Channels: Joint Stereo / 44 khz Tags: ID3...
  5. Teoman - Hayalperest - AKOR (versiyon 1)

Teoman - Hayalperest - AKOR (versiyon 1)

hayalperest akor hayalperest tab teoman tab teoman akor Am F E O kadar haklısın ki dayanamıyorum buna Am F E O kadar güzelsin ki çok çirkin kaldım yanında E F E Korkum yaralanman hayatta Am F E O kadar yalnızsın ki dayanamıyorum buna Am...

Sayfayı Paylaş