gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hayat Bir Oyun Hamurudur Aslinda

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

HAYAT BİR OYUN HAMURUDUR ASLINDA Her zaman ki gibi oğlunu okuldan almaya gitmişti genç bayan. Oğlu henüz 6 yaşındaydı ve anasınıfına gidiyordu. Her gün yeni şeyler öğreniyordu. Oğlunu almaya her gün yarım saat erken gidiyordu. Sınıfın bir köşesinde oturup oğlunu izliyordu yarım saat boyunca.

Bugün de aynısını yapmıştı. Bugün kü konuları oyun hamurundan şekiller yapmaktı. Özenle arabasını bitirmeye çalışıyordu oğlu. Bundan mutluluk duyuyordu. Çünkü arabalar onun idealiydi. Ve herkes istediğini yapmakta özgürdü.

Oğlunu izlerken birden kendi anasınıfı günleri geldi gözünün önüne. Öğretmeni ona oyun hamurunu verdiğinde nasıl da heyecanlanmıştı. Küçücük yüreğinde yapacağı bebeğin hayalini kurarken öğretmeni ısrarla bir ev yapmasını istemişti. Ne kadar da hayal kırıklığına uğramıştı. Elin de sadece bir hamur vardı ve o çok istemesine rağmen bebek değil de ev yapmak zorundaydı. O an alıp kaçmak istemişti o hamuru. Kaçıp gitmek ve kimsenin ona ne yapmasını söylemeyeceği bir yerde çok istediği o küçük bebeği yapmayı… Ama çaresiz ev yapmıştı istemeye istemeye…

Bunları düşünürken aslında hayatında bir oyun hamuru olduğunu fark etti. Evet hayat bir oyun hamuruydu ve bizim elimizde şekilleniyordu. Peki ona nasıl bir şekil vereceğimizi gerçekten biz mi seçiyorduk yoksa kurallar, baskılar yada daha farklı etkenler mi nasıl şekil vereceğimizi belirliyordu?

Aslında bu zor bir soruydu. Çünkü hayatı şekillendirmek herkese göre değişiyordu. Kişinin yapısına, yaşadığı çevreye, kişiliğine, kendine olan güvenine, üstündeki baskıya ,her şeye göre değişiyordu aslında. Herkes ya bir araba ya bir bebek yapmak istiyordu. Ama üzerindeki tabular onların zorla ev yapmak zorunda kalmasına neden oluyordu.

Hangisi doğru bilmiyordu genç kadın. Ev yapmayı istememek ve oradan kaçıp kimsenin ona karışmadığı bir yerde bebek yapmak mı yoksa kalıp ev yapmak mı? Elinde tek bir hamurla kendi ideallerini mi gerçekleştirmek yoksa başkalarının yapmasını istediklerini mi yapmak?

Hayat Bir Oyun Hamurudur Aslinda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Herşeyy bir Oyundu HayaTımda

Herşeyy bir Oyundu HayaTımda

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. kolay bir oyun hamuru tarifi

kolay bir oyun hamuru tarifi

oyun hamuru tarifi tutkal hamuru nasıl yapılır tutkal tutkallı hamur nasıl yapılır oyuncak hamur İnternette arama yaparak bir sürü oyun hamuru tarifi bulabilirsiniz. Bunlardan yenilebilir olanları ve olmayanları var. İçlerinde glikoz olanlar olmayanlar, bir sürü versiyon var. Bizimki yenilmiyor ve çok kolay. İki malzeme var: Un ve tahta tutkalı. Tarifimiz Saliha Erdim'den. Bir kabın içine bir...
  3. Anladım Ki... Her Şey Bir Oyundu Hayatımda

Anladım Ki... Her Şey Bir Oyundu Hayatımda

Hayat akıp gidiyor avuçlarımdan bense tutamıyorum. Sadece gidişini seyredeyebiliyorum. Yapabileceğim en iyi şeyse avuçlarımdan kayıp gidene el sallamak oluyor. Ne acı dimi? Kalbin acılar içinde parçalansa da yüzün gülmek zorunda oluyor ya hani en acısı da bu olsa gerek... Yalandan etrafa gülücükler dağıtmak, daha açılan yaralarının kabuğu bile düşmeden yaralarına yenilerinin eklenmesi,...
  4. Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor..Dikkat!!

Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor..Dikkat!!

Ben nedense hiç sevemdim bu oyun hamurlarını.Boş boşunada sevmemişim baksanıza hastalık saçıyormuş.Bu oyun hamurlarından çocuğuma almadım ve bu yazıdan sonra asla almam artık...Buyrunuz meleklerim.... Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor Sağlıksız Oyuncaklar!!! İlköğretim birinci sınıflar ve anasınıfı öğrencilerinin en çok kullandığı kırtasiye malzemelerinden boyalı oyun hamurları tehlike...

Sayfayı Paylaş