gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Hayat Nedir ?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

hayat hayat nedir resimleri resmi
    Hayat Nedir?
    [​IMG]Hayat çetele tutmak değildir. Seni kaç kişinin aradığı, kiminle çıktığın, kiminle evli olduğun demek de değildir.
    Kimi öptüğün, hangi sporu yaptığın veya kimlerin seni sevdiği de değildir.
    Hayat ayakkabıların, saçın, derinin rengi, nerede yaşadığın veya hangi okula gittiğin de değildir.
    Aslında hayat, notlar, para, giysiler, girmeyi başardığın ya da başaramadığın okullar da, çalıştığın işler de değildir.
    Hayat çok arkadaş sahibi olmak ya da yalnız olmak, kabul görmek ya da görmemek de değildir.

Hayat bunlar degildir.
    Hayat kimi sevdiğin ve kimi incittiğindir.
    Kendin için neler hissettiğindir.
    Güven, mutluluk ve şefkattir.

Arkadaşlarına destek olmak ve nefretin yerine sevgiyi koymaktır.
    Hayat kıskançlığı yenmek, önemsemeyi öğrenmek ve güven geliştirmektir. Neler söylediğin ve ne demek istediğindir, söylediklerinin arkasında durmandır. İnsanların sahip olduklarını değil, kendilerini olduğu gibi görmektir.
    Her şeyden önemlisi, hayatını başkalarının hayatını olumlu yönde etkilemek için kullanmayı seçmektir.

İşte hayat, bu seçimlerden ibarettir.

2. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    :clapping::clapping:çok doğru cnm kesinlikle ama bunu herkes anlamıyoki insanlar menfaatleri için neler yapmıyolar sanki bu dünyanın tapusunu almışlarda hep kalacaklar....çok güzel bir paylaşım tşkler...:clapping::clapping:

Hayat Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayat Nedir

Hayat Nedir

Hayat skor tabelasi tutmak degildir. Kaç arkadasiniz oldugu ya da kaçinin sizi arkadas kabul ettigi degildir. Bu hafta sonu için planlarinizin olmasi degildir. Hafta sonunda yalniz olmaniz da degildir. Su siralar sevgiliniz olmasi degildir. Geçmiste sevgiliniz olmasi ya da hayatiniza kaç sevgili girdigi de degildir. Bugüne kadar hiç sevgilinizin olmamasi da degildir. Sizi kimin öptügü...
  2. hayat nedir?

hayat nedir?

"Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi.. Buldugu hiçbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplarda ona yetmemis.Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus.. Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis.. Köy,kasaba,ülke dolasmis bu arada zamanda durmuyor tabiki ... Tam umudunu yitirmisken bir köyde...
  3. Neydi hayat?

Neydi hayat?

NEYDİ HAYAT??? Hayat neydi? Senelerce sordum kendime bu soruyu! Cevap bulamadim hala.. Hayat neydi? Sevinç mi? Kuçuk bir mutluluk yoksa mutlulugu bulmak miydi hayat? Yoksa tam tersi miydi! Tam mutlulugu yakaladiginda,yada yakaladigini sandigin anda, Simsiyah bir perdenin mutlulugu örtmesimiydi hayat! Ve oyle anlarda, o perdeyi acmaya calişmak, bir umutla karanligin aydinliga donuşmesini...
  4. hayat nedir anne ?

hayat nedir anne ?

Hayat Nedir Anne? benim hiç sapanim olmadi anne, ne kuslari vurdum, ne de kimsenin camini kirdim... çok uslu bir çocuk degildim ama, seni hiç kirmadim, hep boynumu kirdim. ben hayatim boyunca bir tek kendimi vurdum! .. suskun görünsem de, firtinali ve magrurdum anne. bir mizrak gibi, aynada hep dik durdum anne! .. ben sana hiç bir gün laf getirmedim, leke sürmedim. ama gögsümü...

Sayfayı Paylaş