gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hayat! Sana söylüyorum…

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Tam "hayata tutundum" derken biryerde tökezlemek…

Acı bir haberle yıkılmak!

Ölmeyi istemek… Bir saniyeliğine ölümü seçmek…

"Geçer" demek anlamsızdır artık. Havaya karışmak, denize karışmak, herşeye 'elveda' demek…

Ruhum bedenimden ayrılır da ben bir melek gibi göğe yükselirsem kanatlarım olur mu acaba? Bir melek… Sevgilinin son sözleri gibi, melek…

Yalan sevgilinin yalan sözleri…

Yalan sevginin kalan son yalan kırıntıları…

Yalan hayatın yalan insanları, yalan kalabalığı…

Yalan bir bitişin yalan hikayesi…

Yalan zamanın yalan tutamadıkları…

Yalan anıların yalan içindekileri…

Yalan bir meleğin kırılan yalan kanatları…

Yalan gecelerin yalan saklayamadıkları…

Yalan bir hayatın yalan insanı…

Bu kadar yalan hayata tutunmak niyedir?

Bıraksalar da o göğe çıkan halimde bir kanatlarıma bakabilsem artık var mı yok mu. Bıraksalar da gitsem artık en çabuğundan. Bıraksalar da ağlayabilsem artık içimden geldiği kadar. Bıraksalar da rol yapmayı bırakıp acımı yaşayabilsem artık kendimce.

Bıraksalar da bir gece sokağa çıkıp "yeter" diye bağırabilsem avaz avaz. Bıraksalar da gitsem artık buralardan. Bıraksalar da zorla yemesem, zorla içmesem bu yalan herşeyi devam ettirebilmek için. Bıraksalar da doya doya akıtsam gözyaşlarımı kırık kalbime. Bıraksalar da titreyen ellerimle gömsem bütün somut anıları ya toprağa ya denize. Bıraksalar da…

En amaçsız zamanlarda bile tutunacak birşey vardır değil mi hayatta? 'Hiç yoktan şunun için yaşamalıyım' dersin. O sebep bile yalandır. Yaşanası o sebep bile olmasa da olur. Nasıl olsa kendini yaşatacaktır o sebep. Sen olsan da olmasan da…

Hayat! Sana söylüyorum…

Yalansan eğer, tuzaksan eğer, geçip gidiyorsan eğer durma! Bit ve git! Bit de sonunu görelim. Meydan okuduğun tesadüf eziyetlerin kırılan hayali kanadıma bir yeni acıyı daha eklemeden bit artık.

Bit ki bir yalanını daha görmeyeyim…

alıntı

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hayat! Sana söylüyorum…
    emeğine sağlık canımm

3. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

sağol teşekkür ederim:thanks:

4. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

çok güzel bir yazı cnm

5. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yalan sevgilinin yalan sözleri…

Yalan sevginin kalan son yalan kırıntıları…

Yalan hayatın yalan insanları, yalan kalabalığı…

Yalan bir bitişin yalan hikayesi…

Yalan zamanın yalan tutamadıkları…

Yalan anıların yalan içindekileri…

Yalan bir meleğin kırılan yalan kanatları…

Yalan gecelerin yalan saklayamadıkları…

Yalan bir hayatın yalan insanı

Hayat! Sana söylüyorum… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Al sana yeni bir hayat!

Al sana yeni bir hayat!

Bana bir bilet verir misiniz? -Nereye? -Yeni bir hayata. -Orası neresi ya? -Yeni bir hayat,yeni insanlar… -Yok kardeş!Ankara istersen var. -Yeni umutlar,yeni aşklar… -Adana veriim. -Yeni bir ben… -Şanlıurfa veriim. -Her yere gittim.Dünyada gezmediğim yer kalmadı. -Zonguldak veriim. -Tatmadığım zevk kalmadı. -Nereye gidecen birader sen ya? -Yeni bir hayata dedim ya. -Kafa mı buluyon sen...
  2. Sana İnat Yaşayacağım Bu Hayatı

Sana İnat Yaşayacağım Bu Hayatı

hayata inat sözler ..Yalnızlığımı düğümlüyorum şimdi ayağıma.. Çözülmemecesine bağlıyorum.. Sıkıyorum.. Ayaklarım acıyor. Yüreğime benzetiyorum sonra.. Sıktıkça acıyor! Birbirine dolaşıyor ayaklarım. Düşe kalka yürümeye çalışıyorum. Olmuyor! Düşüyorum da, düştüğüm yerden kalkamıyorum aslında.. Gittikçe batıyorum.. Canım acıyor.. Ayaklarım dolanıyor.. Yüreğim susuyor.. Biliyorum.. Hoşuna...
  3. al sana hayatın anlamı!!!

al sana hayatın anlamı!!!

hayatın anlamı Değişik anlamlar vardır hayatımızda...Bizim hayata kattığımız anlam,hayatı algılayış tarzımız...Bana göre hayat aynen paylaşımımdaki gibi...O kadar güzel hayat tanımı ki...Bakalım siz de beğenecek misiniz?
  4. hayat sunulmuş bir armağandır sana

hayat sunulmuş bir armağandır sana

hayat sunulmuş bir armağandır insana insan saatlerce bakabilir gökyüzüne Denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa Yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır Kopmaz kökler salmaktır oraya İnsan bütün güzel müzikleri dinlemeli alabildiğine Hem de tüm benliği seslerle, ezgilerle dolarcasına İnsan balıklama dalmalı içine hayatın Bir kayadan zümrüt bir denize dal...arcasına, Uzak ülkeler...
  5. hayat sana vuracak sen kalkacaksın.....

hayat sana vuracak sen kalkacaksın.....

ASLA PES ETMEYİNN CANLARIM ASLA......BU HAYATTA YORULDUGUNUZDA,PES EDİYORUM DEDİĞİNİZ ANDA LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN VE PES ETMEYİN DÜŞTÜGÜNÜZ GİBİ KALKIN MELEKLERİM.....HAYAT NE KADAR ACIMASIZ OLURSA OLSUN SİZ HEP KALKIN AYAGA.... Hayat sana vuracak sen ayağa kalkacaksın Kolay geçmiyor ömür dediğin. Kim bilir kaç darbenin izidir gözün kenarında toplanan çizgiler? Her yaşam bir öykü...

Sayfayı Paylaş