gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Hayata Dair Sözler Taşımıştım Ceplerimde...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Hayata dair sözler taşımıştım ceblerimde. Kimsenin bilmediği, kimseye anlatmadığımdı… Çıkarmaya korkardım cebimden sözlerimi
    Yanlışların ortasında saklardım iyice kendimi sözlerime
    Kime ne diyebilirdim ki..!
    Sessiz sedasız köşede durur karmaşanın geçmesini beklerdim

Öyle zamanlarda taşıdım ki sözlerimi, anlamsızlığını görüpte haklı bulunmak bile çaresizliğimi dile getirmedi. Sessizdim evet kimsesizdim. Yalnız biçare ellerde gibi kuytu köşeye saklanmış öylece fırtınanın geçmesini beklerdim sözlerimle birlikte. Kalkardım yeniden fırtınadan sonra ama fırtına sözlerimi ezer geçerdi. Kalırdım her zaman ki gibi yalnız.

Fırtınada dur gitme dediğim anda ardına bile bakmadan kaçardı. Kelimeler mi çok yüceydi yoksa kaçmak mı kolay bilinmez değildi… Bilinen sadece benim fırtınadan korktuğum ve gidecek olanın ne denirse densin asla kalmayacağıydı. Sözlerim ceplerimdeydi çünkü kalbimde geçenler asla bilinmedi. Bildirilmedi. Saklandı susturuldu. Sessizleştirildi. Noktaya bile anlam yüklenmişti de bir sözler anlam bulamamıştı.

Sözlerimin birer birer fırtınada kaybolduğundan bu yana artık kendimle savaşır oldum. Kalemimi noktalara gömdüm ve dile gelmeyenleri dile getiremediği için cezalandırdım kendisini. Sustu söyleyecek ne sözü nede anlatacakları vardı. Bıraktım hadi git durma gelişin bahar havasındaydı ama gidişin felaketim oldu diyemedim. Demedim. Korktum. Sindim kuytu köşeye bekledim bekledim sadece bekledim. Sözlerimi biriktirdim ve taşımasını öğrendiğimde yeniden koyacaktım ceplerime. Belki de duyulmayı istediğimde çıkacaktı artık beklide bir sonraki fırtınada artık ben esecektim…

Sözler taşımıştım ceplerimde beni anlatan anımsatan herkese sunulacak…

Hayata dairdi ve yitip gitti…

Hayata Dair Sözler Taşımıştım Ceplerimde... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayata dair kızılderili sözleri

hayata dair kızılderili sözleri

kızılderili sözleri kızılderili aşk sözleri kizilderili resimli hayata dair sözler facebook Hayvanlar olmadan insan nedir ki? Eğer bütün hayvanlar kaybolup giderse insanoğlu büyük bir ruh yalnızlığı içinde ölecektir. Hayvanlara ne olduysa insanlara da aynısı olur. Her şey birbirine bağlıdır. Yerkürenin başına gelen, yerkürenin çocuklarının da başına gelir. Seathl, Suqwamish-Duwamish Kabilesi...
  2. hayata dair en güzel sözler!!!

hayata dair en güzel sözler!!!

en güzel hayat sözleri hayata dair en güzel sözler hayat sözleri hayata dair sözler Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller La Rochefoucauld Damla, kendini tamamlayınca damlar. ANONIM Baba : Yemeğini bitir Cocuk : Ağzım kelimelerle doluyken nasıl yemek yiyebilirim ki. ANONIM Birkaç saat mutlu olmak istiyorsanız, içki içiniz Birkaç gün mutlu olmak istiyorsanız, seyahat...
  3. hayata dair en güzel sözler

hayata dair en güzel sözler

insanlıkla ilgili sözler insanlıkla ilgili özlü sözler insanlık ile menfaat ile anlamlı KUTADGU BİLİG’den Güzel Sözler Akıl senin için iyi ve yeminli bir dosttur. Bilgi senin için çok merhametli bir kardeştir. Allâh’a sığın, onun emrine itaatsizlik etme! Akıl süsü dil, dil süsü sözdür. İnsanın süsü yüz, yüzün süsü gözdür. İnsan sözünü dil dili ile söyler; sözü iyi olursa, yüzü parlar....
  4. Ali Poyrazoğlu'ndan hayata dair sözler

Ali Poyrazoğlu'ndan hayata dair sözler

ali poyrazoğlu sözleri ünlü tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu katıldığı etkinlikte kendi hakkında bilgiler vererek gençlerede tavsiyelerde bulunurken belediyenin hizmetlerinede değinmeyi ihmal etmedi....... POYRAZOĞLU GENÇLERLE BULUŞTU! ÜNLÜ TİYATROCU ALİ POYRAZOĞLU CENNET KÜLTÜR MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU... 'AZİZ YENİAY'A TEŞEKKÜR EDERİM' Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nin sanat...
  5. Hayata dair Resimli Ağır Sözler

Hayata dair Resimli Ağır Sözler

Ağır Sözler Resimli Hayata dair Resimli Ağır Sözler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere ve ağır sözler isteyen tüm misafirlerimize resimli ağır sözler sunuyoruz arkadaşlarım. Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek bırakıp gitsende unuturum sanma zaman alışmayı öğretir unutmayı asla. Bir ömür boyu seninleyim desen de istemem...

Sayfayı Paylaş