gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hayata karsi bir durusu olmali insanin

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

bir duruşu olmalı insanın hayata karşı duruş .

Hayata karşı bir duruşu olmalı insanın.Prensibleri,tabuları olmalı diye düşünüyorum..
    Hiç biri olmazsa özgürlük doyumsuzluk yaratır.Yaşadığın hayattan zevk alamaz hala gelirsin.Çünkü hiç birşey yetmez olur...Onun için zamana ayak uydurmak ve onun önüne geçmemek gerekir..
    Ama artık öyle hal almışki yaşantımız,zamanı hızlandırmışız.Herşeyi çok çabuk yaşıyor ve tüketiyoruz.Aşklarımızı,telefonlarda,internette yaşamaya çalıştığımız gibi.Bence asıl sorun bu..
    Şimdi bakıyorumda dünyanın neredeyse %25 i sinir hastası olup çıkmış.Bunun nedenide dediğim gibi,zamanın önüne geçmek,zamandan bir adım ötede olmak..Bunu kaldırabilecek bir yapıda değiliz..
    Ve kaldırayamayanların halinide görüyoruz zaten.Ya bir köşede hayatını uyuşturucu ve alkole bağımlı olarak geçiriyor,yada ilaç bağımlısı olup zamanın akışı ümitsizce seyretmekle yetiniyor..
    Neden kendi hayatımızı mahvetmeye,yok etmeye çalışıyoruz..Oysa sadece bir tek hayatımız var,neden olamayan bir dünyayı var etmeye çalışıyoruz anlamıyorum?İyi yada kötü aldığımız nefesin bile tadını çıkarmaya çalışmalıyız.
    Herşey kendini sevmekte başlıyor,sonra zaten hayat anlam kazanır değerini biliriz,sonrada sever seviliriz....

2. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Hayata karsi bir durusu olmali insanin
    paylaşım için teşekürler zuzucum. emeğine sağlık canım

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hayata karsi bir durusu olmali insanin

canım sağolasın ben teşekkür ederim

Hayata karsi bir durusu olmali insanin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Özluyorum Diyen Biri Olmali

Özluyorum Diyen Biri Olmali

Özlediğinizde, hayal kurduğunuzda yanınızda o var mı? Sizi hiç yalnız bırakmayan biri... Cesur, sempatik, azimli, kararlı,.. Arayan, soran, "Seni özlüyorum" diyen biri. Böyle bir canlı ile her şeyi konuşabilir, paylaşabilirsiniz. Yanıltmaz! Anlayışla karşılar her şeyi... Hataları, günahları-sevapları her bir şeyi konuşabilirsiniz onunla... Bir arayış içinde olmanıza gerek...
  2. selülitsiz bir hayata MERHABA!!!

selülitsiz bir hayata MERHABA!!!

selülitsiz bir hayata MERHABA!!! demeye hazırmısınız kızlar:):) buyrun selülitler neden oluşur?ve nasıl tedavi edilir işte size öneriler:) SELULİT Seluliti oluşturan nedenlerin başında östrojen, doğum kontrol hapı, gebelik, sigara, hormonal bozukluklar, beslenmede doymuş yağ miktarının fazlalığı ve lenf sisteminin yetersizliği bulunuyor. Selulitten kurtulmak için birçok yönteme rastlamak...
  3. Bir hayata birde sensizliğe

Bir hayata birde sensizliğe

Duygulandım ben bugün hep böyleeee :uhu::uhu::uhu: Uyumuştum düşlerim düştüğü vakit... Bir yıldızın siluetinde gördüm Ay üşüyordu dün gece... Süreyya semada sefillere oynuyordu Fosforlu gecenin ışığı sönmüş Çobanyıldızı beşinci parçasını arıyordu Sersefil çaresiz... Ki gördüm zaten Ay üşüyordu dün gece Titreyerek gecelere... Anlayamadım gecede ki berduşluğu Sarhoş olan bendim oysa...
  4. birde burdan bakın hayata

birde burdan bakın hayata

Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı. Herkesin göreceği b...ir şekilde tutuyordu ve ardından sordu: Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır? 50gm.... 100gm.....125gm diye öğrenciler yanıtladı. Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem, dedi profösör, ama, benim sorum şu ki: Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu? Hiçbir şey…..diye...
  5. hayata birde böyle bakalım

hayata birde böyle bakalım

Hayatla röportaj yaptığımı gördüm rüyamda. "Benimle röportaj mı yapmak istiyorsun?" diye sordu Hayat. "Zamanın var mı?" diye sordum. ... Gülümsedi ve ‘’Benim sonsuza kadar zamanım var.’’dedi. Ne sorular var yüreğinde?İnsanlarla ilgili en çok neye şaşırıyorsun?diye sordum. Hayat basladı anlatmaya: "Çocukluktan sıkılıp büyümek için acele ediyorlar, sonra yine çocuk...

Sayfayı Paylaş