gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Hayata tersten başlasam

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Hayata Tersten Başlasam [​IMG] Toprağı üzerimden atarak, altmışlı yaşlarında kendi halinde bir nine olsaydım. Gün geçtikçe kendimi daha iyi hissetseydim. Vücudumdaki tüm hastalıklar yavaş yavaş azalmaya başlasaydı. Ellili yaşlarıma geldiğimde benden önce ölen eşimle tekrar birlikte olsaydım. İkimiz mutlu mesut olsaydık. Zaman geriye doğru geçse kırklı yaşlarıma gelseydim. Rahat rahat gezip dolaşabilen komşularıyla eğlenebilen bir kadın olsaydım. Önce özür dilesem gönüllerini alsam daha sonra kırsaydım. Otuzlarıma gelip çocuklarımın okuldan gelişini heyecanla bekleseydim. Ailecek gezmelere cıksak, akşam birlikte oturup televizyon izleyebilsek… iş hayatımda önce hatalarımın bedelini ödesem kaybetsem, zarara uğrasam, ekonomik sıkıntılar çeksem sonraysa kazansam, ekonomik hiçbir sıkıntım olmasa… Önce kız kardeşimin mezarına gidip ağlasam, sızlasam… Daha sonraysa kız kardeşimle tekrar yaşasam. Kim bilir değerlerini ne kadar iyi bilirdim kaybettiklerimin… Yirmili yaşlarıma gelsem eşimle ilk tanıştığım zamanları yaşasam. Üniversiteli olsam önce sınıfı geçsem sonra rahat rahat çalışsam… Üniversitedeki arkadaşlarımla gezip eğlensem sonra zaman geçse onlarla yeni tanışsam daha da geçse zaman, kaldığım bir seneki derslerin finallerini versem sonra yaşasam rahatça… On sekizli yaşlara gidip deli dolu zamanlar geçirsem… Önce üzülsem aşklar için sonra yaşasam aşklarımı. Liseli olsam önce azar işitip sonra okulu assam, önce karneyi alıp notlarıma göre ders çalışsam. İlkokula başlasam masumlaşsam iyice. Dışarı çıkıp sokaktaki çocuklarla seksek oynasam. Eve gitsem annem yemeği hazırlamış olsa yesem… küçülsem küçülsem okuma-yazmayı unutsam. Annem üzerimi giydirse, ayakkabımın bağcıklarımı bağlasa. Zaman geçse yürümeyi unutsam, kucağa alınmaya başlasam. Konuşamayı bıraksam ağlayıp pışpışlansam. Herkes beni çok sevse… Küçülsem yeni doğduğum zamanlara gitsem. Bir hastanede annemin karnına yerleştirilsem, dokuz ay sonra yok olsam. Ah! Ne güzel olurdu hayatı tersten yaşasam…

Hayata tersten başlasam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tersten Yazma

Tersten Yazma

ismi tersten yazma tersten yazma kelimeleri ismini yaz isimleri arkadaşlar oyunumuz biraz zor tersten yazma mesela örnek: neden bugün mutluyum? muyultum nügub neden? Gibi çok eğlenceli olucak kelime EY EDİP PİDE YE
  2. ters rahim

ters rahim

rahimdönmesi rahim dönmesi rahmin ters dönmesi rahimde dönme ters rahim resmi Rahim, yani gebelik esnasında bebeğin içinde büyüdüğü ve gebe olunmayan dönemlerde içinde barındırdığı rahim iç tabakası sayesinde düzenli olarak adet kanaması görülmesini sağlayan yapı, idrar torbasının üzerine yaslanmış olarak durur. Rahimi yerinde tutan bağların desteği sayesinde gerçekleşen bu konum üreme sağlığı...
  3. Hayata Dair

Hayata Dair

Eflatun' a iki soru sormuşlar. Birincisi insanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışı nedir? Eflatun tek tek sıralamış. Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler. Para kazanak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler. Yarınlarından endişe edip bugünü unuturlar. Sonuçta ne bugünü ne de yarını yaşarlar. Hiç...
  4. İsyanım Hayata

İsyanım Hayata

isyanım hayata isyanim hayata isyanım . Hayat hep bir yolculuktu benim için,hep bir yerlere gidecek gibi durdum. Ama bir yerlere gidemedim… Hep uzakları düşündüm, hep uzakları düşledim; insanın olmadığı kıyıları… Ne kaldığım yerlere bağlanabildim, ne de gidebildim düşlediğim yerlere… Dünyaları sevdim sığdırdım yüreğime de, ben bir yere sığamadım… Bir yanımda özlemler taştı sel sel,...
  5. Tersine Dünya

Tersine Dünya

Ya meleklerim hiç dünyanın tersine döndüğünü düşündünüz mü .Düşünmüş ve uygulamışlar bakın bakın nasıl olmuş :) Taş fırın kadını budur... Kabus gibi yaa :) Kedi fare oyununa bi de bu gözle bakalım :) Yem olmak nasıl bir duyguymuş :) Şu saatten sonra dondurmalara haksızlık yapmayalım :D Sevdiğim bi şeydir ama ,aması var :D...

Sayfayı Paylaş