gebe
  1. Onun_Ülkesi

Onun_Ülkesi Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hayat'ımda hep bekledim diyenler .... Burası size göre...

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında Onun_Ülkesi tarafından paylaşıldı.

beklemekle ilgili yazılar -----------NEDEN HEP BEKLERİZ Kİ ?-----------

Kendimi bildim bileli bekledim ben. Büyümeyi bekledim; bişey olmadı. Sevmeyi sevilmeyi bekledim; bişey olmadı. Birilerini bekledim; kimi geldi, kimi gelmedi; yine bişey olmadı. Oysa ben bişey olmasını bekledim hep. Ve buna aracı olabilecek herhangi birini,birşeyi… Şimdi yazı bekliyorum; yaz gelecek, kışı bekleyeceğim. Herkes bekletiyor beni; doktor bekletiyor, banka bekletiyor, çayın demi bekletiyor, otobüsler bekletiyor. Hergün bıkıp usanmadan beklediğim otobüsler, bir gün gelip geç kaldığımda beni beklemiyor ki. Arkasına bile bakmadan yoluna devam ediyor. Ben varım ya da yokum; onun için farketmez ki. Bir yolcu eksik, bir yolcu fazla. Günü geceye bağladım, geceyi güne. Düşlerimi bile bekledim. Bu gece mi acaba? Uyusam görür müyüm ? Yarınları bu yüzden sevdim; ama gördüm ki bugün aslında dündü. Yarının da bugünden farkı olmayacaksa beklemiyorum ben artık.

“beklemek bizim yaşamımız
    vapur beklemek
    gün beklemek
    insan beklemek
    çiçeklerin açmasını
    gecenin geçmesini
    sayfaların dolmasını beklemek
    beklemek ayrılığa dönüşmesin
    yönetmesin bizi beklemek
    kardeşleri var çok güçlü
    ümit etmek ve ertelemek
    gelişini beklemek
    uyanmanı beklemek
    çözülmeni beklemek
    başka bir yerde yaşamayı beklemek
    anlaşılmayı beklemek
    on beşinde beklemek
    kırkında beklemek
    beklemek mi bizim yaşamımız
    beklemek BEN'İM yaşamım
    Dağılırım etrafa sessizce yok olurum... :shootout:

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkürler, malesef öyle herşeyi bekliyoruz, bireysel beklediğimiz için belkide bekletenin umurunda değiliz.. Ama dediğimiz gibi yine bekliyoruz. Misal bekliyorum bu yazının altına kim ne yazacak beklemekle ilgili :)
    Yazı güzeldi teşekkür ediyorum.

3. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    tam benlik bir durum belkide herkeslik ben beklentlerle yasıyorum diyebilirim ama bu benim yasam tarzım bir beklentim olmadan olmuyorr
    örn; istanbuldan sinop'a geldim ortaokula dışlandım vs.bir sürü sey okul bitsin diye nasıl bekledim anlatamam gercektan :) bitti liseye gectim her hafta ama her hafta atelye derslerinin geçmesini bekledim hafife almayın gercekten unutamadıgım durumlar bu sırada hala askım olan askımı bekledim ki hep uzaktaydık biz hala oyleyiz yıllar gecti lise bitti
    askım asker de simdide onu bekliyorum :) tesekkürler canım insanoglu beklentiler istekler biter mi?

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    İnşallah kavuşursun askerine en kısa zamanda. Hayatın kendisi bekleme, aslında bizler birazda ölümü bekliyoruz, sonra sınav vereceğiz ölümden sonra onu bekleyeceğiz. Nihayetinde cennet bahçelerinden bir bahçede yada cehennem çukurlarından bir çukarda son bulacak bekleyişimiz diyecem yine olmayacak, cehennem olursa bu seferde azap bekleyeceğiz :) Bu ne ya hep bekle hep bekle...

5. ASİPeRi

ASİPeRi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk güzel bir yazı....

6. Onun_Ülkesi

Onun_Ülkesi Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hep bekliyorum....

teşekkürler cevaplarınız için umarım hüzünlendirmemişimdir sizleri. DEVAMI GELİCEK ....

7. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Cok güzel ve dogru bir yazi :)
    tskler paylasim icin :)

8. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    beklemek olmasaydı hayatta olmazdı bence

hep birşeylerin olcağını bekleyerek umutla yaşamıyormuyuz zaten:)

çok güzeldi tşkler:)

kurabiyem inş sende sevdiğine kavuşursun:)

9. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bölümün haıylrı olsun canım
    Gerçekten çok anlamlı

Sevmeyi sevilmeyi bekledim; bişey olmadı. Birilerini bekledim; kimi geldi, kimi gelmedi; yine bişey olmadı. Oysa ben bişey olmasını bekledim hep. Ve buna aracı olabilecek herhangi birini,birşeyi…

Burası çok duygulandırdı beni aynen öyle diyorum =(

10. Onun_Ülkesi

Onun_Ülkesi Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ozaman bekliyelim ARKADAŞLAR bakalım n olucak ......

11. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Yarınları bu yüzden sevdim; ama gördüm ki bugün aslında dündü. Yarının da bugünden farkı olmayacaksa beklemiyorum ben artık.

aynen dediğin gibi tatlım...Beklentilerimiz bir kere olsun boşa çıktı mı artık umursamıyoruz.Amann diyoruz artık ne olursa olsun diyoruz.Ama bu cümleler bile beklemenin bir parçası.Hayatımızın her alanında bir beklentimiz olacak tabi ve oluyorda.Beklentiler olmasa yaşanılmaz bence=)Yaşamın en zor yanı beklemek .Teşekkürler yazı için çok güzel ve anlamlı.

BEKLEMEK;hiç gelmeyecekmiş gibi,BEKLEMEK;yarın gelecekmiş gibi ümitli....(meçhul)

12. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ömrümüz hep beklemekle geçiyor belki çoğunu boşuna bekliyoruz hiç gelmiyeceğini gerçekleşmeyeceğini bile bile ama bence yinede birşeyleri beklemek ümit etmekte güzel :)

Hepimizin ümitlerinin beklentilerinin gerçek olması dileklerimle :)

13. Onun_Ülkesi

Onun_Ülkesi Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bekliyorum gücüm kalmadı...

Hayatıma girdiğin günden beri bir şeyler değişti…
    Ben değiştim,yaşamım değişti.
    Sessiz olan her şey bir ses kazandı…
    Çiçekler daha güzel gözükmeye başladı gözümde..
    Sen girdikten sonra hayatıma güzel olan şeyler gözüme bir bir gözükmeye başladı.
    Sabah gözümü açtığımda kalkar kalkmaz saate bakar oldum…
    Acaba kaç saat ayrı kalmışım senden?
    Kaç saat sesini duymamış yüzünü ,görmemişim?
    Bunları hesaplar oldum senden ayrıyken…
    Hergün aynı yaşanılanlar…
    Hergün senin yokluğun ve hergün seni bekleyen ben…
    Umudum hiç bitmiyor,
    Gelecek , beni bulacak , eskisi gibi ayrılmaz iki beden olacağız…
    Yatıyorum , kalkıyorum…
    Saatler gelip geçiyor… günler geçiyor , takvimlerden her sayfa koparışımda yüreğiminde , umudumunda tek tek koparılıp gittiğini anlıyorum da …
    Yine anlamamazlıktan geliyorum…
    Yaşlanıyorum… sensizlik beni bitiriyor,
    Yokluğunun çekilmez olduğunu birde sen anlayabilsen…
    Mevsimler birbirini kovalıyor..
    En çok hangi mevsim hüzünlendiriyor beni
    biliyormusun ? sonbahar mevsimi…
    o da ilkbaharın gelmesini bekliyor umutla…
    bense senin bana tekrardan dönmeni,
    dönermisin bilmiyorum ama ?
    ben burada dakikaları ,saatleri, günleri ,ayları, yılları
    hepsini tek tek sensiz tüketiyorum…
    BENİ YANLIZ SEN ANLADIN ; SENDE YANLIŞ ANLADIN...

14. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...
    Canım ilk önce köşen hayırlı olsun....Her kes fikirlerini yazdı bende nacızane fikrimi yazıcam...
    Bekledim diyorsun..beklemek ve karşılığını almak çok güzel bir şey..belki geç alırsın o karşılığı ama mutlaka alırsın sadece sabr etmek lazım ve sabır bir erdemdir....
    Sen yazmışsınki büyümeyi bekledim...Sonuç-Büyümedinmi....
    Sevmeyi,sevilmeyi bekledin...Sonuç-sevmedinmi hiç,sevilmedinmi...Sevmişsindir mutlaka...haberin olmadan yada haberın varken sevilmişsindirde....
    Birilerini beklediyini yazmışsın...
    Hayat bilinmezler üzerine kurulmuşdur..gelenler gelicek gelmiyenlerınde belki senın hayatına yolu yoktur ve ya gelmişdirde ya geç kalmışdır yada zamanı var...Geleceyıne emınsen beklemek ayrı bır keyıfdır....
    Canım hayatı beklentıler üzerıne kurmak sonuçta hep acı verir....Eyer bekledıyın olmuyorsa sen oldur....Beklemenın hepsı acı vermezki...mesela hamile olanlar 9 ay beklerler bıkmadan..anne olmayı çocuğunu beklerler..beklemenın karşılığını tarıf edılmez mutlulukla alırlar..9 aylık beklentıye deymişdir sonu gülücük olmuşdur...sen beklentıye deyıl sonuça bakacaksın o zaman hayat çekilir....
    Sitem etme hayat acısıyla tatlısıyla bır oyundur..oyunu hemen bırakmk yakışmaz sana...sen bu şekilde dünyayı değiştıremezsın...bence sen dünyaya bakışını değiştir...
    Umarım beni yanlış anlamazsın sevgilerimle...Hayata gül ki oda sana gülsün...Mutluluklar,en güzel aşklar ve en sağlam dostuklar seninle olsun...:D:D

15. Onun_Ülkesi

Onun_Ülkesi Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim düşüncelerin için ben hayata SİYAH BEYAZ BAKIYORUM hiç birşey üzemez beni diyorum. ( bunu sözleri içimdeki diyer ben söylüyor ...! )

Hayat'ımda hep bekledim diyenler .... Burası size göre... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bekledim....

Bekledim....

Bekledim... bekledim seni... yanliz yapayanliz... burda öylece... belki birgün gelirsin diye....
  2. Sevdiğini Bekledi Hep

Sevdiğini Bekledi Hep

Bir ayrılık vaktiydi; Her yer zifiri karanlık, rüzgâr hafiften, teni okşarcasına esiyordu. Bir an zaman durdu. Dünya durdu. Geceler sustu. Yürüyen ayaklar ses ve iz vermiyordu. Eller hissedilmiyor, gözler göremiyordu. Bir ayrılık vaktiydi; Sevenler ve Âşıklar mağrur mağrur ağlıyordu. Birden yer depreşerek titredi, gök matem yıldızının mehtabına süslendi. Denizler, dalga seslerine gizlendi....
  3. çocuklarımı hep rüyamda gördüm

çocuklarımı hep rüyamda gördüm

rüyamda çocuklarımı gördüm birinci kızımda inci gördüm kızın olcak dediler dogru çıktı ikinci kızımda rüyamda beşigin içinde bebek var alıyo eşim bunun adı elif olucak diyo bende tamam diyom sonra elif dogdu 3,cü oglumda kapı çalıyo rüyamda iki tane çocuk birimiz senin oglun olucaz seç birimizi diyo biri esmer biri sarışın ben sarışını seçiyom ve oglum oldu ve sapsarı kaşlarına kadar sarı adım...
  4. Ben hep seni bekledim

Ben hep seni bekledim

Kendimi geceye vurduğum bir zamandı.Yürek sızlatan yağmurlar yağıyordu gözlerimde.Ben ne zaman senden gitsem sen usulca yanıma sokulup hatırlatıyordun kendini. Kim kopardı bizi bizden diye soruyorduk şiirlerde... Yanıtını bulamıyorduk... Ben kendimi tüketirken yalan sevdalarda , sen uzak kıtaların uzak kentlerinde şarkısını dinliyordun hasretin.Ben uzağına düşünce atıyordun kendini o yalnızlık...

Sayfayı Paylaş