gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hayatımızı kolaylaştıran ayrıntılar

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bazen eliniz kolunuz bağlanır, kendinizi çaresiz hissedersiniz. Tam o sırada elinizin altında bir çareler manzumesi olsa da, şu küçük sorundan hemen kurtulayım dersiniz. İşte size küçücük çarecikler... Mutfaktaki mermeri temizlerken Mermer, sıcak sabunlu su ve yumuşak bir bezle ovularak temizlenir. Şayet böyle temizlenmezse sulu amonyaklı bir bezle silmekle ya da sulandırılmış tuz ruhuyla yine bir bezle silmekle temizlenir. Gömlek ütülerken Erkek gömleklerinde yakayı tersten de yüzden de, yakanın ucundan ortasına doğru ütülemelisiniz. Paslı aletler Paslı alet kullanmak tehlikelidir. Paslı teneke aletlerinizi koyu kireçli bir suya batırınız ve bir tarafa bırakıp kurutunuz. Birkaç saat sonra kuru bir bezle siliniz. Aletiniz pırıl pırıl olacaktır. Sarımsağı nasıl saklasak? Sarmısağın kabuklarını soyup sıvı yağ içerisinde hem senelerce bekletebilir hem de yemek yaparken kendinize kolaylık sağlamış olursunuz. Ayrıca yağından yemek ve salatalara lezzet katması için kullanabilirsiniz. Çiçeklerin uzun ömürlü olmaları için Vazolarımızı süsleyen taze çiçeklerin daha uzun müddet dayanabilmeleri için sularına bir aspirin koymakta fayda vardır. Her gün sularının muntazam değiştirilmesi ve aspirin konulması yanında bir parça mangal kömürünün de konulması çiçeğin ömrünü uzatan pratik tedbirlerdendir. Mum lekesini çıkaramadınız mı? Leke üstüne kurutma kağıdı koyup kızgın ütü ile ütüleyin. Eriyen mum, yağ lekesi yapmadan, kurutma kağıdına geçecektir.

Hayatımızı kolaylaştıran ayrıntılar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Birbirinin hayatını kolaylaştıran eşler evliliği daha güzel yürütüyor

Birbirinin hayatını kolaylaştıran eşler evliliği daha güzel yürütüyor

Birbirinin hayatını kolaylaştıran eşler evliliği daha güzel yürütüyor Psikolog Yasemin Yalçın Aktosun, gazetemizin Ailem ekindeki yazılarıyla tanınıyor. Yasemin Hanım, son kitabı "Evli misiniz, Eşli misiniz?"i kendi hayatından aldığı tecrübelerle destekleyerek ve edindiği birikimle yazdığını ifade ediyor. Evlilik, birbirini seven ve anlayan çiftlere mutluluk, huzur ve düzen...
  2. Hayatı Kolaylaştıran Buluşlar

Hayatı Kolaylaştıran Buluşlar

hayatımızı kolaylaştıran önemli buluşlar insan hayatını kolaylaştıran buluşlar hayatımızı hayatı basit hakkında bilgi Kahvenin yanına bisküvi isteyenlere: Sıcak sıcak mısır yemek için, mısır tutacağı: İşyerinde başkaları kullanmasın diye delikli, kilitli bardak: Poşeti tam istediğiniz kadar suda tutan saat ayarlı penguen: Ekmek yanmasın diye içi görünen ekmek kızartıcı:...
  3. Hayatı Kolaylaştıran İlginç Eşyalar

Hayatı Kolaylaştıran İlginç Eşyalar

ilginç bebek eşyaları ilginç eşyalar hayatımızı kolaylaştıran eşyalar satılık satılık
  4. Doğumu kolaylaştıran dua

Doğumu kolaylaştıran dua

doğumu kolaylaştıran şeyler doğuma giderken okunacak dua doğumu kolaylaştıran dua dualar doğuma giderken okunacak dualar HANIMLAR NAZAR DEYMESİN BENİM DOĞUMUM ÇOK KOLAY OLDU ALLAHIMA ŞÜKÜR.ÇOK DUA EDİN.KURAN-I KERİM OKUYUN.NAMAZ KILIN.ÇÜNKÜ ALLAH TAN BAŞKA YARDIM EDEN YOKTUR. BEN DOĞUMA GİDERKEN YASİN-İ ŞERİF OKUDUM AMA YASİN-İ ŞERİF TE GEÇEN HER MÜBİN DE BİR TANE PİRİNÇ AĞZIMA ATTIM. 7 TANE...
  5. Hayatı Kolaylaştıran "Minik" Mucizeler, Hepsi Ev Yapımı - Hepsi Çok Yaratıcı

Hayatı Kolaylaştıran "Minik" Mucizeler, Hepsi Ev Yapımı - Hepsi Çok Yaratıcı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş