gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Hayatımızın Riskleri

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yaşamımızda göze alabileceğimiz ve almamız gereken riskler

-Gülmek "saftır" denme riskini,

-Ağlamak ise "duygusal görünme" riskini...

-Birine yakınlaşmak "kendini kaptırma" riskini,

-Umutlanmak "hayal kırıklığına uğrama" riskini,

-Sevmek ise "karşılık görememe" riskini,

-Duygularını açmak "kendini ortaya koyma" riskini,

-Düşüncelerini söylemek ise "dokuz köyden kovulma" riskini,

-Sevdiğini söylemek ise "sevileni yitirme" riskini göze almaktır.

Ama riskler alınmalıdır, çünkü hayatımızın en büyük riski, hiç risk
    almamaktır.

Çünkü; yaşamak zaten "ölme" riskini göze almaktır

Hayatımızın Riskleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Risk Alabilme...

Risk Alabilme...

Gülmek;’SAF’ denme riskini göze almaktır. Ağlamak ise;’DUYGUSAL’ görünme riskini... Birine yakınlaşmak;’KENDİNİ KAPTIRMA’ riskini. Duyguları açmak;’ KENDİNİ ORTAYA KOYMA’ riskini, Hayalleri ve düşünceleri sergilemek ise;’ ONLARI BAŞKASINA KAPTIRMA’ riskini göze almaktır. Sevmek;’ KARŞILIK GÖREMEME’ riskini... Yaşamak ise; ’ÖLME ’ riskini göze almaktır... Umutlanmak; ’ HAYAL KIRIKLIÄžINA...
  2. HaYaT ../..

HaYaT ../..

HaYaT ../.. Tebeşirle çizilmiş bir seksek oyunu kadar uçucu bir çizgisi var hayatın. Farkında olmadan basıyorsun çizgiye. Kızıyorlar anında. “ YANDIN! “ diye atılıyorsun oyun dışına… Elif ŞAFAK
  3. Hayattan...

Hayattan...

HAYATTAN... *Geniş ve rahat olmayı öğrendim... Ölümün dışında hiç bir şey göründüğü kadar önemli ve acil değil... *Coşkulu ve neşeli olmadığım zaman, bunun hiç kimsenin suçu olmadığını ve gülümsemem gerektiğini öğrendim... *Cesur olmayı; değilsem bile öyle davranmayı öğrendim... Nasıl olsa, aradaki farkı kimse anlamıyor... *Cazibemle 15 dakika idare edebildiğimi, ama ondan sonra...
  4. Risk? (((:

Risk? (((:

Evet meleklerim bu sorunun cvbını bekliyorum. :D Umarım Google amcadan yardım almazsınız (: :D:D:D Öğretmen sınıfa gelmiş sınav kağıtlarıyla birlikte.herkes sırasının üstünü boşaltsın sınav yapıcam demiş herkes hocanın kağıtları dağıtmasını bekliyomuş hoca hepsini sıranın üstüne arkasını çevirerek koymuş hepsi dağıtıldıktan sonra hadi şimdi açın kağıtları demiş herkes bakakalmış çünkü...

Sayfayı Paylaş