gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hayatin anlaminin nedir?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

"Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi.. Buldugu hiçbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplarda ona yetmemis.Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus..
    Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis.. Köy,kasaba,ülke dolasmis bu arada zamanda durmuyor tabiki ...
    Tam umudunu yitirmisken bir köyde konustugu insanlar ona -Su karsi ki daglari görüyormusun,orada yasli bir bilge yasar! istersen ona git belki o sana aradigin cevabi verebilir. " demisler.
    Çok zorlu bir yolculuk sonunda Bilgenin yasadigi eve ulasmis adam. Kapidan içeri girmis ve bilgeye Hayatin anlaminin ne oldugunu somus..
    Bilge sana bunun cevabini söylerim ama önce bir sinavdan geçmen gerekiyor demis ...
    Adam kabul etmis..
    Bilge bir çay kasigi vermis adamin eline ve içinede silme bir sekilde zeytinyag doldurmus. Simdi çik ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel ... Yalniz dikkat et kasiktaki zeytinyag eksilmesin eger bir damla eksilirse kaybedersin..
    Adam gözü çay kasiginda bahçeyi turlayip gelmis.Bilge bakmis evet demis kasikta yag eksilmemis,peki bahçe nasildi? Adam saskin..
    Ama demis ben kasiktan baska bir yere bakmadim ki...
    Simdi tekrar bahçeyi dolasiyorsun kasik yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel, demis Bilge...
    Adam tekrar bahçeye çikmis gördügü güzellikler büyülemis muhtesem bir bahçedeymis çünkü ...
    Geri geldiginde bilge, adama bahçe nasildi diye sormus ...
    Adam gördügü güzellikler karsisinda büyülendigini anlatmis..
    Bilge gülümsemis ,ama kasikta hiç yag kalmamis demis ve eklemis :
    "Hayat senin bakisinla anlam kazanir ya sadece bir noktayi görürsün hayatin akip gider sen farkina varmazsin..
    Yada görebilecegin tüm güzelliklerin tam ortasinda hayati yasarsin akip giden zamanin anlam kazanir ... "
    "Hayatinin anlami senin bakislarinda gizlidir"

2. nurtanesi

nurtanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: hayatin anlaminin nedir?
    cok güzel anlamlı emgine saglık hikaye icin

3. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

hmm güzel hikayeymiş ne kadar doğru ...emeğine sağlık yüreğine sağlık arkadaşım..

4. Elif01

Elif01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Cok güzel bir hikaye, insanin nasil ve nereye baktigi önemli...
    Paylasim icin tesekkürler canim...

5. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    asıl gerçek gözlerimizin kaçırdıklarında....emeğine sağlık canım benim

6. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok güzeldi gerçekten.Hayatın anlamını kavrayabilirsek ne mutlu bizlere.

hayatin anlaminin nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayatin anlami ne

hayatin anlami ne

"Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi.. Buldugu hiçbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplarda ona yetmemis.Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus.. Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis.. Köy,kasaba,ülke dolasmis bu arada zamanda durmuyor tabiki ... Tam umudunu yitirmisken bir köyde konustugu...
  2. Hayatin Anlami...

Hayatin Anlami...

Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis kafayi... Buldugu hicbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar vermis.. Ama aldigi cevaplar da ona yetmemis. Fakat mutlaka bir cevabi olmali diyormus.. Ve dolasip herkese bunu sormaya karar vermis.. Koy,kasaba,ulke dolasmis... bu arada zamanda durmuyor tabiki ... Tam umudunu yitirmisken bir koyde...
  3. İyiki ciktin karsima hayatimin anlami....

İyiki ciktin karsima hayatimin anlami....

iyiki ciktin karsima iyiki çıktın karşıma çıktın karşıma şiir iyi ki Tanismamiz cok karmasik, cok komik oldu. Ne sen beni nede ben seni sevmemistim :) kim bilebilirdiki bir gün evlenecegimizi. Sana EVET demek hayatimda verdigim en dogru karardi. Seninle evlendigim günden beri dünyanin en mutlu kadini gibi hissediyorum kendimi, senin beni saat basi "askim özledim sesini duymak...
  4. Askim benim, hayatimin anlami..

Askim benim, hayatimin anlami..

hayatımın anlamı aşkım hayatımın anlamına mektup Seninle konusurken, gözlerine bakarken, hatta sen yanimda yokken, seni düsündügümde bile gürül gürül bir irmak akiyor yüregimden. Her damlasinda mutluluk ve heyecan tasiyan bir irmak bu.su yalan dünyada ölüm kadar gerceksin benim icin. Yasamak kadar tutkulu..Pilimi pirtimi toplayip acilardan, gidecegim tek adressin.Sen benim dönüsü olmayan...
  5. Alip Vermek Deyiminin Anlami Nedir?

Alip Vermek Deyiminin Anlami Nedir?

alip vermek, deyiminin anlami, ne demek, alip verme konulari burada meleklerim Sevgili Melekler, Gunluk hayatta cogu kez kullandigimiz alip vermek deyiminin anlami nedir ? '' benimle ne alip veremedigin var?'' ''su kadinla ne alip veremedigin var'' gibi..Alip Vermek deyiminin sozluk anlami oldukca basit ve kullandigimiz mananin cok disinda aslinda.... 1) kalp çarpıntısı geçirmek;...

Sayfayı Paylaş