Hayatta her seçim bir kaybediştir

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Hayatta her seçim bir kaybediştir
hayatta her seçim bir kaybediştir her seçim bir kaybediştir hayattaki seçimlerimiz hayattaki seçimler
Hayatta her seçim bir kaybediştir. Bir şeyi seçer ve başka birşeyi belkide birçok şeyi kaybedersin. Seçtiğin herneyse kaybettiklerine değmeli ve sen asla kaybettiklerin için üzülmemelisin.

İşte bende herşeyimi, kendi hayatımı bu hayattan beklentilerimi, yapmak istediklerimi, iyi kötü yaşantımı sürdürebilmek için yaptıklarımı, uğraşlarımı öylece bir kenara bırakıp sevdim seni. Çocukluğumun o ilk çığlığının arkasındaki hiç bir kötülük taşımayan masumiyeti ve saflığıyla sevdim seni. Deli gençliğimin yüreğimdeki dinmek bilmeyen fırtınasıyla sevdim seni.

Sevdiğin oldum önce kalbinin atışları oldum. Arkadaşın, sırdaşın oldum. Kendimi seninle paylaştıkça hayallerin oldum. Üzüntülerini, sıkıntılarını ve yalnızlığını paylaştığın sevinçlerin oldum. Seni sevdim fakat sevgimin sende ve senin hayatında hiç bir karşılığını bulamadım. Benim için ve bu sevgi için verdiğin sözleri gerçeklerle yüzleştirdiğim zamanlarda anladım bunu. O ilk zamanlarda '' senden başkasını gözüm görürse hasret kaldığım mutluluk nasip olmasın bana'' dediğini hatırlıyorum. Şimdiyse senin için içinde pişmanlıklarla dolu büyük bir yanılgı oldum. Kendi hayatında kendince yaptığın hataların içinden çıkamayıp beni kötülediğin en kolay kaçışların oldum.

Neydim ben senin için söylesene kimdim. Yalnızlığının sığınağımıydım yoksa geçmişindeki yarım kalmış aşklarına ve o aşkların içindeki ezikliğine karşı ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamak için hayatında ilk defa kazandığın bir zaferin ıspatımıydım. Eğer öyleysem hiç bir zaferin gelecekte pişmanlıklarla ve yanılgılarla hatırlanmadığını öğren. Kazanılan bir zaferin uğruna ezilip geçilen güvense eğer bir daha o güvenin geri kazanılmayacağınıda öğren. Herşeyin bir bedeli olduğunu ve kazandığın bu zaferin bedelinide bir gün ödeyeceğinide unutma.

Seni böylesine güzelleştiren varlığını tıpkı bir ilah gibi kutsallaştıran bendim benim sevmeye doyumsuz sevgimdi. Seni benim için değerli kılan yine benim sevgiye duyduğum bitmek bilmeyen özlemimdi. Kendine benim gözlerimle bakmasını bilseydin bir kez olsun cesaret edip bakabilseydin ne kadar çok sevildiğini ve hayatımdaki yerini görecektin.

Geri