gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Hayatta her seçim bir kaybediştir

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

hayatta her seçim bir kaybediştir her seçim bir kaybediştir hayattaki seçimlerimiz hayattaki seçimler Hayatta her seçim bir kaybediştir. Bir şeyi seçer ve başka birşeyi belkide birçok şeyi kaybedersin. Seçtiğin herneyse kaybettiklerine değmeli ve sen asla kaybettiklerin için üzülmemelisin.
    İşte bende herşeyimi, kendi hayatımı bu hayattan beklentilerimi, yapmak istediklerimi, iyi kötü yaşantımı sürdürebilmek için yaptıklarımı, uğraşlarımı öylece bir kenara bırakıp sevdim seni. Çocukluğumun o ilk çığlığının arkasındaki hiç bir kötülük taşımayan masumiyeti ve saflığıyla sevdim seni. Deli gençliğimin yüreğimdeki dinmek bilmeyen fırtınasıyla sevdim seni.

Sevdiğin oldum önce kalbinin atışları oldum. Arkadaşın, sırdaşın oldum. Kendimi seninle paylaştıkça hayallerin oldum. Üzüntülerini, sıkıntılarını ve yalnızlığını paylaştığın sevinçlerin oldum. Seni sevdim fakat sevgimin sende ve senin hayatında hiç bir karşılığını bulamadım. Benim için ve bu sevgi için verdiğin sözleri gerçeklerle yüzleştirdiğim zamanlarda anladım bunu. O ilk zamanlarda '' senden başkasını gözüm görürse hasret kaldığım mutluluk nasip olmasın bana'' dediğini hatırlıyorum. Şimdiyse senin için içinde pişmanlıklarla dolu büyük bir yanılgı oldum. Kendi hayatında kendince yaptığın hataların içinden çıkamayıp beni kötülediğin en kolay kaçışların oldum.

Neydim ben senin için söylesene kimdim. Yalnızlığının sığınağımıydım yoksa geçmişindeki yarım kalmış aşklarına ve o aşkların içindeki ezikliğine karşı ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamak için hayatında ilk defa kazandığın bir zaferin ıspatımıydım. Eğer öyleysem hiç bir zaferin gelecekte pişmanlıklarla ve yanılgılarla hatırlanmadığını öğren. Kazanılan bir zaferin uğruna ezilip geçilen güvense eğer bir daha o güvenin geri kazanılmayacağınıda öğren. Herşeyin bir bedeli olduğunu ve kazandığın bu zaferin bedelinide bir gün ödeyeceğinide unutma.

Seni böylesine güzelleştiren varlığını tıpkı bir ilah gibi kutsallaştıran bendim benim sevmeye doyumsuz sevgimdi. Seni benim için değerli kılan yine benim sevgiye duyduğum bitmek bilmeyen özlemimdi. Kendine benim gözlerimle bakmasını bilseydin bir kez olsun cesaret edip bakabilseydin ne kadar çok sevildiğini ve hayatımdaki yerini görecektin.

Hayatta her seçim bir kaybediştir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anladım Ki... Her Şey Bir Oyundu Hayatımda

Anladım Ki... Her Şey Bir Oyundu Hayatımda

Hayat akıp gidiyor avuçlarımdan bense tutamıyorum. Sadece gidişini seyredeyebiliyorum. Yapabileceğim en iyi şeyse avuçlarımdan kayıp gidene el sallamak oluyor. Ne acı dimi? Kalbin acılar içinde parçalansa da yüzün gülmek zorunda oluyor ya hani en acısı da bu olsa gerek... Yalandan etrafa gülücükler dağıtmak, daha açılan yaralarının kabuğu bile düşmeden yaralarına yenilerinin eklenmesi,...
  2. Affetmek Bir Seçimdir...

Affetmek Bir Seçimdir...

Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek insanı derinleştirir. Affetmek için, insanın ruhsal ve zihinsel olarak kendisini...
  3. hayatın her anından bir resim karesi

hayatın her anından bir resim karesi

hayatımızın her anından bir resim karesi buyrun.ben çok beğendim umarım sizde beğenirsiniz up etmek baya bir zamanımı aldı ama tüm resimleri paylaşmak istedim :)çünkü cidden çok anlamlı ve kaliteli resimler hayatımınızın her anından bir resim karesi
  4. seçin birini...

seçin birini...

eski türk film yıldızlarından (yeşilçamcılardan canıııımmmm)bayan-erkek herkes sewdiği oyuncuyu yassın ve fotosuna paylaşsın bakalım kimler daha çok oy toplıcak melişler.... ilk ben başlıyorum... aslında bı turkan soray bı tarık akan bı cuneyt arkın fılız akın bunlarda bır numara ama ızzet gunay ım yerını kımse alamıyor bende her nedense...

Sayfayı Paylaş