gebe
  1. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Hayatta Hüküm İfade eden muameleler-Ölüme bağlı tasarruflar:

Konu, 'Medeni Hukuk' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

Hayatta Hüküm İfade eden muameleler-Ölüme bağlı tasarruflar: Ölüme bağlı tasarruflar arzu edilen sonucu bu muameleyi yapan kişi ya da kişilerden birinin ölmesi sonucu hüküm doğurur.Tek taraflı vasiyetname ya da miras mukavelesi tiplerinde yapılabilir.Hayatta hüküm doğuran muameleler çok çeşitli şekilde yapılabilir.

Hayatta Hüküm İfade eden muameleler-Ölüme bağlı tasarruflar: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ölüme Bağlı Tasarrufların İptali

Ölüme Bağlı Tasarrufların İptali

vasiyetin iptali tapu iptal davası nasıl açılır mirastan mahrum bırakma muvazaalı satışın iptali tapu iptal davası açma süresi İptal nedenleri: TMK.m.557 :Aşağıdaki sebeplerle ölüme bağlı bir tasarrufun iptali için dava açılabilir: 1. Tasarruf miras bırakanın tasarruf ehliyeti bulunmadığı bir sırada yapılmışsa, 2. Tasarruf yanılma, aldatma, korkutma veya zorlama sonucunda yapılmışsa, 3....
  2. ruh halinizi ifade eden msn durum avatarlari

ruh halinizi ifade eden msn durum avatarlari

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Kolera - Bağlı Hayatım Pamuk İpliğine

Kolera - Bağlı Hayatım Pamuk İpliğine

(Sagopa Kajmer & Kolera) Kolo verse: Bir adamın adı çıkacağına bence canı çıksın Bir ağaçta gül de biter diken de kuru bir dalsın Biri bilmeyen bini nerden bilsin, bundan böyle Bez alırsam musuldan bak kız alırsam asilden Sıçan çıktığı deliği bilir, 2 gözüm tetiktedir Yakama bir dua iliştir, O duyduğunu yetiştirir Kendini benimle geliştirir, koordinatım finishtir Ruj yakanda rapse,...
  4. Peygamberimizin kalbin önemini  ifade eden güzel sözü

Peygamberimizin kalbin önemini ifade eden güzel sözü

kalp güzelliği ile ilgili sözler Kalbimize sadece baynimizle hükmedebiliriz beyin kalbe nasıl hükmederse iyi sinyaller gönderirse o kalp iyilik ve güzellik için çarpar eğer kötü sinyaller gönderirse o kalpten kendisine ve insanlara hayır gelmez Peygamber efendimiz ne kadar güzel söylemiş... Peygamber efendimiz (sav) , kalbin önemini şöyle ifade eder : “İnsan vücunda öyle bir parça vardır ki...
  5. Duyguları ifade eden yazılı imzalar

Duyguları ifade eden yazılı imzalar

yazılı forum imzaları forum imzaları yazılı duygusal imzalar duygusal videolar duygu ifade eden resimler Benim imzam duygularımı ifade eden slogan şeklinde olsun diyorsanız ve bu imzalarınızı hareketli istiyorsanız işte tam sizlik imzalar

Sayfayı Paylaş