gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hayattan Korkma

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Tür : Dram Gösterim Tarihi : 7 Mart 2008 Yönetmen : Berrin Dağçınar
    Senaryo : Berrin Dağçınar
    Görüntü Yönetmeni : Ercan Özkan
    Yapım : 2008, Türkiye
    Oyuncular
    Zeki Alasya , Tarık Papuçcuoğlu , Hakan Boyav , Suzan Aksoy , Ceren Soylu

Türk sinema ve tiyatrosunun bir çok önemli ismini bir araya getiren “Hayattan Korkma”, yönetmen Berrin Dağçınar’ın ilk sinema filmi. Senaryosunu da Dağçınar’ın yazdığı filmde Zeki Alasya, Tarık Pabuçcuoğlu, Zeynep Eronat gibi usta oyuncular rol alıyor.
    Konusu
    Doğduklarından beri aynı kasabada yaşayan Talat, Bedrettin ve Rıfkı, çoluk çocuğa karışmış, kendi yağlarıyla kavrulan, iyi ve kötü günde birbirlerinden hiç ayrılmamış üç arkadaştır. Kasabalarında aileleriyle birlikte kıt kanaat geçinir giderlerken mütevazı hayatları, Talat’ın oğlu Murat’ın yaşadığı sağlık sorunuyla altüst olur.
    O ana dek kısıtlı gelirleri onları mutlu etmeye yetmiş; dostluk, huzur ve mutluluk para puldan değerli olmuştur onlar için. Oysa beklenmedik bir zamanda yaşanan bu kötü gelişme, üçünün de hayatlarını sorgulamalarına neden olur. Bugüne kadar yaşadıkları hayat, güzel ve huzurlu olmakla birlikte, gerçeklikten uzaktır.
    Çocukları büyümekte, sorunlar artmaktadır. Dünya artık mütevazı değildir; şimdi atağa kalkma, çağa ayak uydurma zamanıdır. Para lazımdır. Hem de çok para. Sadece sağlık için değil, büyüyen çocuklarının geleceği için de… Bu yolda başarılı olabilmeleri için gereken birikime, dünya görüşüne ve sermayeye sahip değillerdir. Sırtlarını dayayabilecekleri tek şey vardır: bugüne kadar onları asla yarı yolda bırakmamış olan umut…
    Hurriyet Sinema

Hayattan Korkma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Adrian Aşktan Korkma

Cem Adrian Aşktan Korkma

gün geceye, ben sana dönerken, gözlerime yaş... yaşlar dolarken, ay geceye, sen bana doğarken, üzerime kar...karlar yağarken üşümem hiç, aşk sarar beni. korkmam hiç, aşk korur beni. düşsem bile o tutar beni. kaybetse de yine o bulur beni... (öldürse de yine o yaşatır beni) AŞKTAN KORKMA ! KORKMA ! ...aşka kapını açtığın zaman, acılar giremez diyemezsin. aşk acılarıyla, tutkularıyla,...
  2. Doğuş - Korkma Biz Genciz

Doğuş - Korkma Biz Genciz

Sana bir dokunabilsem Öpsem hep sevsem Yalnız senin olurum desem Benim olur muydun Ağlarım ben yine sensiz Üzülme korkma biz genciz Tutarız güneşi yanarız engelsiz Sebep olurmuydun Ne olur bak bana biraz Ne olur gül bana gülüm Bu ne günah inan ne bir ayıp Sevda bir yol dönmek inan kayıp Yemin ettim senin üstüne Yemin ettim sevmem bir daha Çekerim ben acıyı dertleri Seveceksen beklerim Bir...
  3. Ecem - Korkma

Ecem - Korkma

ecem aşktan korkma ecem korkma klibi klip sakın sevmekten kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak Ölüm bir göz kapamak kadar kolay Sevmekse ölümün en görkemli tonu Yaşamım bir ucunda onu yakalamak En zor evet en zor olanı da bu Aaaahhhh Korkma Sakin sevmekten korkma Kursun sesi kadar hizli gecer yasamak Ama öylesine zor ki Kursunu havada, sevdayi sicacik yürekte tutmak.
  4. Ağlamıyorum sevgilim ağlamıyorum korkma

Ağlamıyorum sevgilim ağlamıyorum korkma

Yarım kalan bir besteyi tamamladım bu gece Ve hiç dinmeyen bir sızıyı kapatmaya çalıştım, Beceremedim. Kalbim zayıftı sanırım ve ruhum toz bulutlarına dönüşmüştü. Sessizce bir çığlık attım sadece gökyüzünde ve acılı ruhlarda duyulan Sustum yine, belki de bu benim son susuşumdu ve bir daha Hiç konuşmayışım… Senin kokundu benim her şeyimi erteleyişim olan şimdi o da yok. Bir sabah aynaya...
  5. Korkma Bir Daha Dönmeyecegim

Korkma Bir Daha Dönmeyecegim

Şimdi geçmişten gelen bir rüzgar esintisinden başka bir şey değil aşkın. Zaten bitirdiklerime başlayamam ben. Korkma, bir daha dönmeyeceğim. Severek gidebilmek de erdemdir bence, sevmekten vazgeçip gidenlere bakarsan. Seni kötü anarak yürümemek için bütün çabam, elde bir sıcak dostluk tutma derdindeyim. Günahını kimsenin ödeyemeyeceği bir ayrılığı tartışmak zaman kaybıdır. Korkma ben,...

Sayfayı Paylaş