gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Haydar Dümen

Konu, 'Biyografi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

1931 yılında Uşak'ın İkisaray köyünde doğdu. 1948 yılında liseyi bitirdi. 1955 yılının Şubat ayında İstanbul Üniversitesinden tıp fakültesini bitirdi ve hemen ardından aynı üniversitenin Nöroloji ve psikiyatri alanlarında uzmanlık için asistanlığa başladı. 1958 yılı sonunda Nöro-psikiyatri uzmanı olarak eğitimini tamamladı. Haydar Dümen 25 yıllık devlet hizmetini tamamladıktan sonra kendi isteğiyle emekli oldu. Daha sonra araştırma ve yazın hayatına giren Dümen, özellikle c**nsellik üzerine yazdığı kitaplarla dikkatleri üzerine topladı. Özellikle medyada cinsel problemler üzerine konuşmalar ve röportajlar yaptı. Dümen bu dönemde aynı zamanda açık oturum programlarının değişmez konuğuydu. Nazik Adında Bir Kadın adlı belgesel romanı, Otuz Günde Oldu Bitti adlı bilim-kurgu niteliğindeki kitabı, Ölmüş Bir Hastayla Söyleşi ya da Hekimler Üstüne adlı hekim-hasta ilişkilerinin özel yanlarını belgelerle ortaya koyan kitabı gibi iki tiyatro denemesi ve bunun yanında c**nsellik üzerine yazdığı psikolojik kitaplarla yirminin üzerinde yazılmış kitabı mevcuttur.

Haydar Dümen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dümen

Dümen

İlme, doğruluğuna imat edilelen görüş ve düşüncelere delalet eder.Kişinin hayatına kolaylıkla yön vereceğine işaret eder. Rüyada bir motorda oldugunuzu ve dümen tuttugunuzu görmek, her iste basariya kavusacaginiza isarettir. Bir dümeni idare etmek büyük islerde de basarili olmaya alamet oldu-gu için, sizin dümende olmanizda büyük bir sansinizin bulunduguna ve hayatinizin iyi bir düzen içinde...
  2. Haluk Levent - Haydar Haydar

Haluk Levent - Haydar Haydar

ben melamet hırkasını kendim giydim eğlime( 2kere ) arunumuz şişesini taşa çaldım kime ne aaaaaaaaa haydar hayda taşa çaldım kime ney kahçı karım gökyüzüne seyrederim alemi ( 2kere ) cah inerim yeryüzüne seyrederim elalemi aaaaaaaaa haydar haydar seyret elalemi cah giderim medreseye ders okurum hak için ( 2kere ) cah giderim meyhaneye günah benim kime ney aaaaaaaaa haydar haydar günah...
  3. Müslüm Gürses - Haydar Haydar

Müslüm Gürses - Haydar Haydar

ben melamet hırkasını kendim giydim eğnime, ar ü namus şişesini taşa çaldım kime ne haydar haydar taşa çaldım kime ne sofular haram demişler aşkımın şarabına ben doldurur ben içerim günah benim kime ne haydar haydar günah benim kime ne gah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi gah inerim yeryüzüne seyreder alem beni haydar haydar seyreder alem beni gah giderim medreseye ders...
  4. Can Gox Haydar Haydar Şarkısının Sözü

Can Gox Haydar Haydar Şarkısının Sözü

Can Gox Haydar Haydar Şarkısının Sözü Can Gox Haydar Haydar Şarkı Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve Can Gox Hayranı oaln tüm misafirler, sizler için bu yazımızda Can Gox Haydar Haydar adlı şarkısının sözlerini paylaşıma açıyoruz. Ben melamet hırkasını Kendim giydim eğnime Ar-u namus şişesini Taşa çaldım kime ne Gah çıkarım gökyüzüne Seyrederim alemi Gah inerim yeryüzüne Seyreder...
  5. Haydar Dümen Yıllarca Dümen Çevirmiş!

Haydar Dümen Yıllarca Dümen Çevirmiş!

Bu konu; Haydar Dümen Yıllarca Dümen Çevirmiş haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, hepimizin tanıdığı Haydar Dümen'in yıllardır dümen çevirdiği hakkında hazırlana doktor raporuyla belgelenmiş bulunuyor. Yıllarca vajinismusu yenecek tedaviyi sadece kendisinin bildiğini iddia ederek fahiş rakamlarla hasta kabul eden Haydar Dümen'in 3 yıla kadar hapsi isteniyor.....

Sayfayı Paylaş