gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Haydi fırın temizliyoruz...

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

rüyada fırın temizlemek Fırınlar ne çağrıştırıyor size melekler :) Okulların açılmasıyla birlikte üzerimize düşen görevler bi hayli fazlalaştı. Artık aylak aylak yatamıyoruz. Sabah bi posta gidiyor okula, öğlen bi posta, e onların kahvaltıları yemeği... Akşamda yemek olayı ayrı bir dert. Herkes gibi sizde fırınınızı mecburen kullanıyorsunuz. Yemeklerden sonra fırının üstü savaş alanı gibi :) Eyvah yaa, ya şimdi bunu nasıl temizleyeceğiz offf yaaa :D [​IMG]
    Set üstü ocağınızın başlıklarını folyo kağıdı ile kaplayarak lekelenmesini önleyebilirsiniz. Ocağın üzerine dökülenleri de kuruyup lekeye dönüşmeden sıcağı sıcağına temizlemekte fayda var.

- Kendini temizleyen fırınlar kir tabakasını yakıp kül etmek için yüksek ısı kullanır. Fırın rafını çıkartın, fırınınızı temizleme fonksiyonuna getirin ve birkaç saat bekleyin. Sonra, nemli bir bez ile silin.

- Kendini temizleyemeyen fırınları temizlemek zor olacaktır. Bu yüzden süpermarketlerde bulunan temizlik ürünlerine başvurabilirsiniz. Odayı havalandırın, eldivenlerinizi takın ve içeride temizleyicinin ne kadar duracağını talimatlardan okuyun. Daha sonra temizlik maddesinden arındırın.

- Fırınınız ılık olana kadar bekleyin, ama soğuk olmaması gerekiyor. Daha sonra sirkeyle ıslatılmış bir bez ile silin.

İpucu: Temizlemeden önce her zaman fırının soğuk olduğundan emin olun. Eğer sert kimyasal temizleyicileri sevmiyorsanız bir kat karbonat deneyin. Birkaç saat bekleyin. Sonra fırına sprey yardımıyla beyaz sirke sıkın. Nemli bir sünger ile silin.

2. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bilgiler tsk

3. berennaz

berennaz Forum Okuru

çok güzel bilgiler bende folyo kullanıyıyorum sıklıkla sürekli silmekle uğraşmıyorum

4. twins

twins Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim fırın inoks serisinden davlumbazım da öyle ve nefret ediyorum çok leke oluyo sil sil çıkmıyo yağ lekeleri sonra çiziliyo başıma dert...önerisi olan var mı bu konuda

Haydi fırın temizliyoruz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ballıbaba bitkisi kanı temizliyor

Ballıbaba bitkisi kanı temizliyor

ballıbaba bitkisi HALK arasında beyaz ısırgan, tatlıbaba olarak da bilinen ballıbaba bitkisi; potasyum tuzları, tanen, şekerler, müsilaj, uçucu yağ, saponin, flavonol glikozidleri, histamin, tiramin, metilamin içeriyor. Ballıbaba; tonik (kuvvetlendirici), vazodilator (damar genişletici), antifebril (ateş düşürücü), diüretik (idrar söktürücü), hastalıklardan koruyucu ve kabız yapıcı özelliklere...
  2. Fırın

Fırın

Tandır ve fırın gibi şeyler, kişinin malını muhafaza ettiği sandığa, mahzene, kasaya ve diğer şeylere, İnsanın eşi ve çocuklarına, Mahalle fırını insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, Fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca, Kışş mevsimi fırın ağzına yakın durmak yahut tandırın karşısında oturmak rahatlığa, Fırın ve tandır ateşinden tacil olduğunu yahut bir yerinin...
  3. Makyajınızı nasıl temizliyorsunuz?

Makyajınızı nasıl temizliyorsunuz?

Makyaj kadar o makyajı temizlemekte önem taşır. Ama doğru ve sağlıklı bir şekilde düzgün bir şekilde temizleme yapmalısınız. Aksi taksirde göz altınızda kırışmalar, cilt bozuklukları lekelere, aknelere ve sivilce oluşumlarına neden olursunuz. Makyajla kapanan gözeneklerinizi rahatlatmalısınız ve nefes almasını sağlamalısınız. Bu sizin cildinizin sağlığı için çok önemli bir noktadır....
  4. Yüzünüzü Doğru Temizliyor musunuz?

Yüzünüzü Doğru Temizliyor musunuz?

yüz temizleme, nasıl olur, yıkama şekli, yapılan yanlışlar, temiz bir cilt için, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yüz yıkamak her sabah mutlaka ve gün aralarında yaptığımız rutin bir yöntemdir.Oysa vücudumuzun en hassas yeri olan yüzümüzün özensiz bir şekilde yıkanması cilt güzelliği açısından bazı sakıncalar doğurur. Aklınızda bulunsun; * Yüzünüzü...
  5. Bebeğinizin biberonunu nasıl temizliyorsunuz ?

Bebeğinizin biberonunu nasıl temizliyorsunuz ?

Ben bebeğimin biberonlarını önce makinada yıkıyorum sonra kaynatıyorum.Acaba abartıyormuyum? Bir de diyorlar ki kaynatınca şu BPA açığa çıkıyormuş doğru mu bu ? İyice paranoyak ettiler :S Gerçi BPA FREE yazıyor ama üstünde bilemiyorum :(

Sayfayı Paylaş