Hayırlı Bir Nasip Hayırlı Bir Kısmet İçin Nasıl Dua Etmeli ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hayırlı Bir Nasip İçin Edilecek Dua

Hayırlı Bir Nasip İçin Okunan Dua

Sevgili melekler, okul yaşantısının ardından herkesin istediği hayırlı bir iş ve hayırlı bir eştir. Sizlere daha önce hayırlı bir iş için edilebilecek dua örneği vermiştik. Bu sayfamızda da Hayırlı Bir Nasip İçin Okunan Dua hakkında bilgiler veriyoruz...

Sabah uyandığınızda özellikle abdest alırken veya yüzünüzü yıkarken yahut gece yatağa girerken, önce üç kere salâvât getirilir:

"Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedın ve alâ âli seyyidinâ Muhammed"

"Allahım, Efendimiz Muhammed'e ve O'nun ailesine salât ve selâm olsun."

Sonra şu dua okunur:

"Yâ iddetî inde şiddeti, Yâ munisi inde vahşeti, Yâ sahibi inde gurbeti, Yâ veliyyî inde ni'metî, Yâ kâşifi inde kürbetî, Yâ ğıyâsî inde iftikârî, Yâ melceî inde ız-dırârî, Yâ muînî inde fezaî, Yâ delili inde hayratı. Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente. El emân el emân hallisnî mine'l-infirâd (ev mine'l a'zebi.)

ANLAMI

"Ey öfkelendiğimde beni yatıştıran, ey felâkete uğradığımda imdadıma yetişen, ey yalnızhğımdaki dostum, ey gurbetimdeki arkadaşım, ey geçinmemi sağlayan velinimetim, ey müşkillerimi çözmede yardımcım, ey fakirlikten kurtarıcım, ey çaresizliğimde sığınağım, ey şaşırıp ne yapacağımı bilemediğimde yardımcım, ey hayrete düştüğümde yol göstericim. Ey kendisinden başka ilâh olmayan Allahım, Seni tenzih ederim. İmdat diliyorum Senden. Beni bu yalnızlıktan kurtar."

2. notime

notime Forum Okuru

Bir çoğunu tecrübe etmiş ve elimdeki kaynaklardan toparladığım hoşunuza gidebilecek bir dua kitabı niteliğinde blogum.. umarım hoşunuza gider. :)

Hayırlı Bir Nasip Hayırlı Bir Kısmet İçin Nasıl Dua Etmeli ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. niyetin hayırlı mı değil mi öğrenmek için

niyet falı iskambil falı öğren hayırlı mı değil mi iskambil bakmayı öğren hayırlımı değilmi Sevgili meleklerim, Uygulaması çok kolay bir niyet falı İşte nasıl yapacağınız:) Herhangi bir niyetinin hayırlı mı degilmi oldugunu anlamak için..... Hazreti Ali talihine bakmak istediginde bu uygulamayı yapmıştır. Niyetine bakmak isteyen şahıs bir kağıt alıcak 3 Kulhüvallat 1 Fatiha okuyup bunu...
  2. Hayırlı evlilik yapmak ve iyi muratlar için yapılacak dua.

hayırlı evlilik için dua en iyi dualar hayırlı bir evlilik için dua duası okunacak dualar Büreyde’ye şöyle demiştir: “Yâ Büreyde! Allahü teâlâ’nın, hayır murad ettiği kimseye tâlim buyurduğu duâyı sana öğreteyim mi?” Büreyde: “Öğret yâ Resûlallah” deyince Resûl-i Ekrem şöyle buyudular: “Allahümme, innî daîfün fekavinî rıdâke da’fî ve huz ilel hayri binasıyetî vecalil islâme müntehâ rıdâye....
  3. Dostlarınız İçin Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar Mesajları Sözleri

Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar Sözleri Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar Mesajları Hayırlı akşamlar mesajları az önce paylaşmıştık sizlerle, bu kez de arkadaşlar kelimesini de koyalım istedik ve hayırlı akşamlar arkadaşlar sözleri ile karşınıza tekrar geldik. Başlıklar bahane, selamlaşmak şahane diyoruz ve Hayırlı Akşamlar Arkadaşlar Mesajları il sizleri başbaşa bırakıyoruz..:D:D Yüreğin...
  4. Facebook İçin Resimli Hayırlı Akşamlar Mesajları Buyrun

Hayırlı Akşamlar Mesajları Facebook Facebook Hayırlı Akşamlar Mesajları Resimli Sevgili melekler, facebook kullanıcısı iseniz şimdi paylaşacağımız Facebook Hayırlı Akşamlar Mesajları Resimli sözlerle gününüzü sevdiklerinizle güzel bitireceksiniz. Hayırlı Akşamlar Mesajları Facebook için isteyen meleklerimize ve sayın misafirlerimize işte resimli güzel sözler...
  5. Dini Hayırlı Geceler Sözleri Hayırlı Geceler Mesajları

Dini Hayırlı Geceler Sözleri İslami Hayırlı Geceler Mesajları Sevgili melekler, bu sayfamızda bir önce ki romantik iyi geceler sözleri konumuzun ardından bu sayfamızda da Dini Hayırlı Geceler Sözleri isteyenlere İslami Hayırlı Geceler Mesajları yayınlıyoruz... Cenabı Allah'tan hayırlara vesile olacak bir gece geçirmenizi niyaz ediyorum Geceniz Leyletil Kadir gecesi gibi...
  6. Kurban Bayramı İçin Hayırlı Bayramlar Mesajları

Hayırlı Bayramlar Mesajları Hayırlı Bayramlar Güzel Sözler Sevgili melekler, Ramazan bayramı kutlamalar ve ziyaretlerle geçti gitti. Sırada Kurban bayramı var. :) Biz de bu sayfamızda Kurban için Hayırlı Bayramlar Mesajları isteyenlere Hayırlı Bayramlar Güzel Sözler ve mesajlarla yardımcı olmak istiyoruz... Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve...
  7. Yenidoğan Bebekler İçin Hayırlı Olsun Sözleri Mesajları

Bebek İçin Hayırlı Olsun Mesajları Hayırlı Olsun Mesajları Bebek İçin En yakınınızın ya da en sevdiğiniz arkadaşınızın bebeği olduğunda ona tebrik mesajı yollamak isterseniz işte bebek için hayırlı olsun mesajları burada melekler :) Hatırlarmısın Doğduğun Günü… Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu. Öyle Bir Ömur Yaşaki Öldüğünde Herkes Ağlasın, Sen Mutlulukla Gülümse. İyiki Doğdun....
  8. Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Edebileceğiniz Dualar

Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Dualar Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua Eskilerin deyimiyle yer gök dua üzerine durur sevgili melekler. Bir iş yapmaya başlamadan önce besmele çekmek, her türlü isteğimiz için Allah'a dua etmek, şükretmek alışkanlıklarımızdan biri olmalıdır. Bu sayfamızda da Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua örneğini sizlerle paylaşıyoruz... İş bulmak ve...
  9. Hakkımızda Hayırlı Bir İş Vermesi İçin Allah'a Dua Edelim

Hayırlı Bir İş İçin Dua Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua Sevgili melekler, her iş arayanın isteği hayırlı ve verimli bir işte çalışmak ve yükselmektir. Hayatımızın her döneminde ve her isteğimizde olduğu gibi iş ararken de Allah'tan hayırlısını isteriz. Şimdi sizlerle paylaşacağımız dua da Hayırlı Bir İş Bulmak İçin Okunacak Dua örneklerinden biri. İş bulmak için ve en...
  10. İstihare yorumu.. Ben onun için hayırlı mıyım?

Ben ve erkek arkadaşım istihareye yattık. Birbirimiz için hayırlı mıyız değilmiyiz diye. Evlilik kararı almamız buna bağlıydı. Ben çimenlerde koştuğumu gördüm. Fakat erkek arkadaşım rüyasında hatice diye biriyle sevgili olduğunu (hiç tanımadığı biri) ve onunla büyük bi camiye girdiğini. Erkek arkadaşımın annesinin camlara tül geçirdiğini beybeyaz görmüş. Tam evlencekken aklına ben gelmişim ve...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. sevgili bulma duası

,
  2. hayırlı sevgili bulma duası

,
  3. hayırlı eş bulma duası

,
  4. sevgili bulmak için dua,
  5. hayırlı eş duası,
  6. hayırlı eş bulmak için dua,