gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Hayırlı evlilik yapmak ve iyi muratlar için yapılacak dua.

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

hayırlı evlilik için dua en iyi dualar hayırlı bir evlilik için dua duası okunacak dualar [​IMG]
    Büreyde’ye şöyle demiştir:
    “Yâ Büreyde! Allahü teâlâ’nın, hayır murad ettiği kimseye tâlim buyurduğu duâyı sana öğreteyim mi?” Büreyde: “Öğret yâ Resûlallah” deyince Resûl-i Ekrem şöyle buyudular:

“Allahümme, innî daîfün fekavinî rıdâke da’fî ve huz ilel hayri binasıyetî vecalil islâme müntehâ rıdâye. Allahümme innî daîfün fekavvinî ve iunni zelîlün feızzenî ve innî fakırün feeğninî ya erhamerrâhımîn”

“Allahım! Ben zayıf ve âciz bir kimseyim. Rızânı tahsil için sen beni kuvvetlendir, beni daimâ iyiliğe götür. Son emelimi İslâmiyet kıl.
    Allahım! Ben âcizim, sen beni kuvvetlendir. Ben zelil bir kimseyim, sen beni izzetlendir. Ben fakirim, sen beni zenginleştir yâ erhamerrahimîn.”

Hayırlı evlilik yapmak ve iyi muratlar için yapılacak dua. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek olması için yapılacak dualar

Bebek olması için yapılacak dualar

çoçuk olması için dua bebek olması için dua cocuk okunacak cocuk olmasi icin bebek yapılacak dualar Çocuk Olması Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7) Aşağıdaki ayetler dua makamında...
  2. Bebek olması için yapılacak dua

Bebek olması için yapılacak dua

Çocuk Olması Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7) Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya...
  3. evlilik için yapılacak işlemler ve evraklar

evlilik için yapılacak işlemler ve evraklar

evlilik için yapılacak işlemler ve evraklar nelerdir, lütfen bu konuda detaylı bilgi içeren bir konu açın ve bana yardımcı olun:S
  4. Evlilik teklifi yapmak isteyenler için taktikler ve öneriler

Evlilik teklifi yapmak isteyenler için taktikler ve öneriler

Evlenme teklif etmek için en güzel taktikler Evlenme Teklifi için öneriler Ona çok aşıksınız, onunda size aşık olduğunu anlamak için bir kaç taktik uyguladınız ve oda size aşık bundan artık eminsiniz. Hayat arkadaşınız olacak kişi o... Sıra evlilik tekllifine mi geldi:) O halde biz de size bu konuda yardımcı olalım ve evlilik teklifi için güzel taktikler verelim ve bununlada yetinmeyip...
  5. Hayırlı Bir Nasip Hayırlı Bir Kısmet İçin Nasıl Dua Etmeli ?

Hayırlı Bir Nasip Hayırlı Bir Kısmet İçin Nasıl Dua Etmeli ?

Hayırlı Bir Nasip İçin Edilecek Dua Hayırlı Bir Nasip İçin Okunan Dua Sevgili melekler, okul yaşantısının ardından herkesin istediği hayırlı bir iş ve hayırlı bir eştir. Sizlere daha önce hayırlı bir iş için edilebilecek dua örneği vermiştik. Bu sayfamızda da Hayırlı Bir Nasip İçin Okunan Dua hakkında bilgiler veriyoruz... Sabah uyandığınızda özellikle abdest alırken veya...

Sayfayı Paylaş