gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hayıt tohumu ne için kullanılır ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Hayıt tohumu bir çoğunuz bu bitkiyi yakın dan tanıyor.Özellikle de kısırlık tedavisi görenler.Hayıt tohumu kadınlarda hipofiz hormonunu düzenlemeye yardımcı bir bitkidir.Yumurtlama bozuklarına iyi gelen hayıt tohumu kadınlık hormonu üzerinde etkilidir.Hayıt tohumunun üreme üzerinde olumlu şifa etkisi var.Şifa etkisi gibi zararları da mevcut .Hayıt tohumu hakkın da tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Hayıt tohumu kullanımı faydaları zararları ve hazırlanışı , Hamilelik İçin Hayıt Tohumu nasıl kullanılır adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.
    Geçmişten günümüze kadınsal hastalıkların bir çoğunu iyleştirmek için kullanılan hayıt otunun faydaları saymakla bitmiyor.Mens dönemini düzenler,yumurta tembelliğine iyi gelir,erken menepozdan korur, mens sancılarını giderir.Bir çok sendrom üzerinde olumlu etkisi bulunan hayıt meyvesi prolaktin salgısını artırarak mens öncesi gögüs hassasiyetinede iyi gelmektedir.Ayrıca diz ve bel ağrıları için de şifa kaynağıdır.Hayıt otunun en bilindik özelliği kısırlık gibi üreme üzerindeki olumlu etkisi.Bir çok kısırlık vakası ile ilgili yazılarda görüyoruz ki hayıt çok faydalı.Hayıt otunu doğru kullanıp tükettiğinizde elbetteki faydasını görürsünüz lakin bazı nokatalara dikkat etmek lazım.Yalnış tüketim zehirlenmenize yol açabilir.Hayıt otu kesinlikle su ile beraber kaynatılmamalıdır.Tıpkı çay demeler gibi suyu kaynatıp söndürecsiniz içine hayıt otunu atıp demleyeceksiniz.Hayıt otu hormon düzenlemenin dışında mide ve bağırsak gazlarına ,ishale ,karaciğer ve dalağa ,ödem atılmasına ve akrep sokmasına kadar bir çok derde deva.Hayıt otunun faydalarını ve zararlarını yazımızın devamın da bulabilir konu ile ilgili yorum ve sorularınızı bu başlık altından paylaşabilirsiniz..

hayıt otu.jpg

Bayanlarda sık görülen idrar yolu enfeksiyonu hastalığına iyi gelen hayıt tohumu, iyi bir ateş düşürücü ve baş ağrısını dindirir. Kadınlarda görülen hormonal sıkıntıların giderilmesinde, adet sancılarında ve adet döneminde görülen komplikasyonların giderilmesinde fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda depresif olan kişilerin hayıt tohumu tüketmeleri önerilir.

Hayıt Tohumunun Zararları

Hayıt tohumu özelliklere erkeklere pek tavsiye edilmeyen bir bitkidir.

Kadınlarda cinsel isteği artıran bu ot erkeklerde ise cinsel arzuyu köreltiyor.

Hamilelik sürecinde gebe olan anne adaylarının hayır otu bitkisini tüketmeleri önerilmiyor.

Normal dozlarda tüketildiği zaman hiçbir yan etkisi olmayan bu bitkiyi fazla miktarda tüketmeniz halinde zararı olabiliyor.

Düzenli olarak kullanılan ilaçlar var ise hayıt otunu tüketmeden önde doktora sormaları daha iyi olacaktır.

Fazla tüketilmesi veya yanlış tüketilmesi halinde bünye de karıncalanma gibi sorunlara yol açabiliyor.

Hayıt Tohumunun Faydaları

Kadınlar da hipofiz hormonunu düzenlemeye yarayan bu bitki aynı zamanda kadınlık hormonunu da çalıştırmaktadır. İlerleyen yaşlarda kadınlık hormonu fazla çalışmamaktadır. Ancak hayıt tohumunun tüketilmesi ile bu hormon çalışmaya devam edebilir.

Regl döneminde görülen ağrı stres, gerginlik ve depresif durumlara iyi gelir. Özellikle pek çok bayan adet sürecinde fazla sinirli ve agresif olur. Hayıt tohumunun adet sürecinde kullanılması kişileri rahatlatacaktır ve sakinleştirecektir.

Özellikle bayanlarda cinsel isteksizlik hallerine iyi gelir ve kişilerin cinsel arzularının uyarılmasına fayda sağlar.

Sivilce ve akne gibi cilt sorunun giderilmesinde faydalıdır. Aynı zamanda hormonal sorunlardan dolayı oluşan kıllanma problemini de gidermektedir.

Kemik erimesine iyi gelir ve hazımsızlık şikayetlerini giderir.

Bayanların korkulu rüyası olan rahim kisti hastalığının tedavisinde ek ürün olarak kullanılabilir.

Karın ağrısına ve ishale iyi geldiği gibi anne sütünü de artıcı etkisi bulunmaktadır.

Gebe kalmada zorluk çeken bayanların hayıt tohumu tüketmeleri önerilir. Yumurtaların çalışmasında ve düzene girmesine de fayda sağlayan bu bitki gebe kalmayı da kolaylaştırmaktadır.

Ayaklarda görülen şişlik, kızarıklık ve mantar gibi sorunları giderir.

Hayıt Tohumu Nasıl Tüketilir: Hayıt tohumunu çay olarak tüketmek için bir çay kaşığı tohum havanın içerisine alınır ve dövülerek inceltilir. Bir su bardağı kaynar suyun içerisine inceltilmiş olan tohum ilave edilip karıştırılır ve 10 dakika demlenmeye bırakılır. Sürenin ardından bir çay süzgeci ile hazırlanılan çay süzülüp tüketilir. Özellikle şunu de belirtmek gerekirse eğrer bu hayıt tohumu çayı hazırlamak istediğiniz de her seferinde taze olarak hazırlanmanı daha sağlıklı olup faydasından daha iyi yararlanmanızı sağlayacaktır.

2. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili hanımlar,
    Hayıt meyvasının faydalarını biliyormusunuz ? Kadın hastalıkları üzerin de olumlu etkilere sahip olan hayıt meyvası,erken menepoz,pko,düzensiz adet,hormonal problemler de çok iyi sonuçlar veriyor. Biliyorsunuz ki erken menepoz günümüzde kadınların en büyük kabusu. Tedavisi mümkün olsa da erken menepozun, ilaçla sadece adet olmanız sağlanıyor fakat üremeniz sonlanıyor.Bu yüzden erken menepoz riski olanlara şiddetle hayıt meyvasını tüketmesini öneriyorum. Nasıl tüketilmesi gerektiği yukarıda ki yazımız da yer almakta.Hayıt meyvası ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık latın dan sorabilir , en kısa sürede hyanıt alabilirsiniz..

3. Gülay 000

Gülay 000 Forum Okuru

Kızlar hayıt kulanıp hamile kalan varmı acaba ?

4. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Hayıtın hangi durumlar da kullanılması gerektiği yazımızın içeriğin de yer alıyor. Ciddi bir üreme probleminiz yoksa , hayıt tohumu ile gebe kalmak mümkün.Özellikle yumurtlama problemi olanlar,erken yaşta menopozla tanışanlar hayıt tohumunu mutlaka tüketmeli.Hayıt tohumu ile ilgili yukarıda verdiğimiz linkleri de incelemenizi öneriyorum.

Hayıt tohumu ne için kullanılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayıt tohumu ve karabiber tohumu yumurta çatlatıyor

hayıt tohumu ve karabiber tohumu yumurta çatlatıyor

slm kızlar ben haıt tohumu ve karabiber tohumunu yumurta çatlatıyo diye duydum doğrumudr bilen varmı çay yapıp içilecekmiş bilgisi olanlar lütfen yardım
  2. Keten Tohumu Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Keten Tohumu Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Keten Tohumu Nasıl Kullanılmalı Günlük Olarak Keten Tohumu Ne Kadar Alınmalı Şifalı bitkiler içinde en çok bilinen ve kullanılanlardan biri olan keten tohumu ile ilgili bilgiler edinmek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için buyrun makalemize melekler :) Keten tohumu günde genel olarak 1-1.5 yemek kaşığı oranında alınması tavsiye edilmektedir. 2 yemek kaşığını aşması önerilmemektedir....
  3. hayıt tohumu

hayıt tohumu

bununla ilgilidaha önce bir başlık açıldımı bilmiyorum kızlar varsada özür diliyorum.hayıt tohumu ile daha önce göğüs büyütenler olmuş galiba ben bir haftadır içiyorum sanki dolgunlaşmaya başladı.fikri olan ve ya kullanan arkadaşlar cevap yazabilirmi
  4. Hamilelik İçin Hayıt Tohumu nasıl kullanılır ?

Hamilelik İçin Hayıt Tohumu nasıl kullanılır ?

Hamile kalabilmek için hayıt tohumu kullananlar, hayıt tohumu nasıl kullanılır, hayıt tohumu yararları hayıt tohumu zararları ve hayıt tohumu hakkında bilmeniz gereken herşeyi bu konudan toparlıyorum değerli meleklermekani.com misafirleri ve kullanıcıları. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışınız bir sorumluluk almıyoruz. Kullanıp kullanmamak tamamen sizin insiyatifinize bağlıdır....
  5. Hayıt tohumu zararları nelerdir ?

Hayıt tohumu zararları nelerdir ?

Hayıt tohumunun zararları nelerdir ? Hayıt tohumu nasıl hazırlanır. kullanırken nelere dikkat edilir gibi sorularınızı bu yazıdan sizlere vereceğimiz bilgiler ışığında anlayacaksınız. Değerli hamilelik yaşamak isteyen hanımlar, özellikle adet döngüsündeki sıkıntılar için bir kaç sitede ve şifalı marketlerde hayıt otu ile ilgili bilgilerde adeti düzenlediği ve gebeliği kolaylaştırdığı yolunda...

Sayfayı Paylaş