gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hayrettin Karaman-Ravza'da İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

açın bu ravzayı sözleri açın şu ravzayı sözleri ravza ile ilgili ilahiler Felekler melekler bütün kainât Sevginle varoldu cânım Efendim
    Sen yar olduğundan kürre ve zerrât
    Rabbine yâr oldu cânım Efendim
    Allah'ın has kulu habibi sensin
    En büyük derdimin tabîbi sensin
    İlâhî lisanın edîbi sensin
    Sevgilim sultanım hânım Efendim
    Hasretinle yandım kapandı yollar
    Arzuladı açık kaldı bu kollar
    Menzil yaklaşıyor geçtikçe yıllar
    Sevgisiz geçmesin ânım Efendim
    Lütfeyledin vâsıl oldu vücûdum
    Mihrabında başka oldu sücûdum
    Erisin yok olsun cümle mevcûdum
    Uğruna revândır kanım Efendim
    Niyâzım yolunda Hakk'a kul olmak
    Mührünü taşıyan geçer pul olmak
    Ayağını öpen toprak çul olmak
    Benim ancak budur şânım Efendim

Hayrettin Karaman-Ravza'da İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayret etmek

Hayret etmek

Rüyada beklemediginiz bir söz veya bir durum karsisinda hayret etmeniz, hayatta karsilasacaginiz zor durumlardan cesaretle kurtulacaginiza delalet eder.
  2. Özgün -Hayret

Özgün -Hayret

Seyret beni şimdi uzaktan Belki olur da çok seversin Pardon yanlış mı biliyorum Kıskanmam mı derdin Sen ki yaramaz Aşka hiç inanmaz Güçlü, kariyer sahibiydin Benle sıradan bir ilişki Bağlanmam mı derdin Utanmadan bi de soruyor musun Sevgilin kim diye Seni biraz ezik gördüm Bir de eskimiş hal ile Hayret ettim hayret Görünce şaşırdın Hayret kızardın daraldın Ha gayret anlaşırsın tatlım Aşkın ne...
  3. hayretler içindeyim

hayretler içindeyim

adminim meleğim bana gelen bildirimleri ve açtığım konulara yazılan yorumları göremiyorum ne oldu acaba yalnış birşey mi yaptım acil yardım lütfeeeeeeennnnn.. gerçi cevap yazsanızda göremiyorum nedenini anlamadım çok mutsuzum ben bu konuda nasıl bilgi alıcam şimdi:cry::cry::cry:
  4. Karaman melekleri

Karaman melekleri

gelin tanışalım
  5. Hayrettin Karaman Kürtaj cinayettir haramdır yazısı

Hayrettin Karaman Kürtaj cinayettir haramdır yazısı

İslama, dine göre kürtaj, ve kürtajın hükmü ne diyor ? Kürtajın islamdaki yeri, islamiyette kürtajın yeri nedir ? İslam fıkıhı alanında Türkiye'de en yetkin isim olarak gösterilen Yenişafak yazarı Hayrettin Karaman, 'Kürtaj cinayettir, haramdır' dedi. Bugünkü yazısında ayetlere de gönderme yapan Karaman, 'Cenînin canlı ve insan olduğu sabit olduğu takdirde hiçbir fıkıhçı onun imhâsına cevaz...

Sayfayı Paylaş