gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Hayvanlar benim akrabalarım

Konu, 'Çöplük' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

BEN İNSANLARDAN KORKUYORUM![​IMG]
    LEMAN SAM, SON YILLARDA YAŞAMINI İZOLE ETMESİNİN EN BÜYÜK NEDENLERİNDEN BİRİNİN İNSANLARDAN KORKMASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ. SAM, 'HAYVANLAR BENİM AKRABALARIM. ONLARDAN KORKMAM AMA İNSANLARDAN KORKUYORUM' DEDİ.

24 kanalında Hakan Çelik'in 'Moderatör' programının konuğu Leman Sam oldu. Çok fazla televizyon programlarına konuk olmayan Leman Sam, Hakan Çelik'in sorularını samimiyetle yanıtladı.

Hayattaki tek korkusunun 'İnsan' olduğunu söyleyen Leman Sam, hayvanları ise akrabası olarak gördüğünü belirtti. Sam, korkusunun nedenini ise şöyle anlattı:

'Benim bir tek korkum var; ben insanlardan çok korkarım. Bir dönem kendimi bilmiyordum. Pembe gözlüklerim vardı. Herkese çok sevgiyle bakıyordum. Bu mesleğe başlarken çok saftım, çok masumdum. Pembe gözlüklerim kırılmamıştı. Herkese iyi niyetle bakıyordum, hiç kimseden tehlike beklemiyordum. Tehlikeleri gördükten sonra en tehlikeli varlığın insan olduğunu anladım. Hiçbir hayvandan korkmam, onlar benim akrabalarım. Şempanzeler, atlar, eşekler, böcekler, aklınıza gelecek türlü hayvanlar benim akrabalarım.'

Hayatında korkmayacağı insan sayısının da bir avuç olduğunun altını çizen Leman Sam, bu nedenle izole yaşamayı tercih ettiğini belirtti. Sam, korkusunun fiziksel bir korku olmadığını da sözlerine ekleyerek mutsuz olmaktan, hayal kırıklığına uğratılmaktan korktuğunu anlattı. İnsanların maskeyle dolaştıklarını ve gerçek yüzlerinin görünmediği ifade eden Sam, 'Yüzünüze gülüyor, anlamazsınız ama bir hayvanın size kötülük yapabilme ihtimalini anlarsınız. Sadece korktuğu için yapar. Ben onu anlarım. Aç olmadıkça ve korkmadıkça zarar vermez. Ama insan öyle değil, insan sadece egosunu tatmin için ya da içinde öldüremediği bir şiddet olduğu için kötülük yapıyor' diye konuştu.

Ekonomik kriz beni mutlu etti çünkü..

Yalnızca Türkiye için değil, tüm dünyada 1950'lerden sonra insan ilişkilerinin yozlaşmaya başladığına vurgu yapan Sam, dalga dalga yaklaşan ekonomik kriz ile ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:

'Küreselleşme ve iletişim dolayısıyla her yer çok etkilendi. Sevindiğim bir tek şey var küresel kapitalizmin düştüğü bu çukur beni bu son zamanlarda en mutlu eden şey. Marks'ı tekrar okumaya başladılar, ama küresel ısınma konusunda artık çok geç. Gerçekten bugün başlasak, aman biz duralım desek de geri dönüşümü olmayan çok şey kaybettik.'

Televizyongazetesi

Hayvanlar benim akrabalarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ünlü bir akrabanız varmı?

ünlü bir akrabanız varmı?

ünlü bır akrabanız varmı??
  2. ispanyolca akrabalar

ispanyolca akrabalar

AKRABALAR Koca: el esposo Teyze(Hala): la tia Erkek Kuzen: el primo Kız Kuzen: la prima Erkek Çocuğu: el hijo Kız Çocuğu: la hija Erkek Kardeş: el hermano Aile: la familia Ebebeynler: los padres Kız Kardeş: la hermana Büyük Baba: el abuelo Büyük Anne: la abuela Karı: la esposa Baba: el padre Anne: la madre Amca(Dayı): el tio
  3. Dedikodu yapan akrabalarımızla irtibatı kesmelimiyiz

Dedikodu yapan akrabalarımızla irtibatı kesmelimiyiz

Akraba ile ilgiyi kesmek doğru değildir. Bu kimselere münasip bir dille yaptıklarının yanlış olduğunu anlatıp dedikodu yapmalarına engel olmak gerekir. İlla da dedikodu yapmak için ısrarlı davranırlarsa konuşmalarına fırsat vermeyecek tarzda bir dini kitap açıp okunabilir bu şekilde, ya okunanı dinleyeceklerdir veya kalkıp gideceklerdir. Bizim vazifemiz onların bu tür manevi hastalıklarını...
  4. 6 akrabasını pusu kurarak öldürmüş

6 akrabasını pusu kurarak öldürmüş

Çaycuma'daki vahşi katliamda, kayınbabası, kayın validesi ve 2 baldızını işlettikleri maden ocağından dönerken pusu kurarak öldüren katil zanlısı daha sonra çay içmeye gitmiş. Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki 6 kişinin katil zanlısının, kayın babası, kayın validesi ve 2 baldızını işlettikleri maden ocağından dönerken ormanda pusu kurup öldürdüğü iddia edildi. Daha sonra kayın babasının...

Sayfayı Paylaş