gebe
  1. abidin

abidin Forum Okuru

hayvanların dilinden anlayan peygamber

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında abidin tarafından paylaşıldı.

hayvanların dilinden anlayan peygamber hayvanların dilinden anlayan onlarla iletişim kuabilen peygamber kimdir

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar değerli misafirimiz,
    Hayvanların dilinden anlayan ve onlarla iletişim kurabilen Peygamber'in adı,
    Hazreti Süleyman'dır.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Evet Derler ki; Süleyman Aleyhisselâm, rüzgârlara, cinlere emreder, kurtların, kuşların bütün hayvanâtın dilinden anlardı. Adamın biri buna çok özendi ve Süleyman Aleyhisselâm’ın huzuruna çıkıp:
    “Ne olur ey Allah’ın Nebisi, bana da hayvanların dilini öğret de ben de onların aralarında neler konuştuklarını anlayayım, bunu çok istiyorum.” diye yalvardı, ısrar etti.
    Süleyman Aleyhisselâm onun bu isteğini kabul etmedi ve ona:
    “Her şeyi bilmek, iyi olmaz. Hele hayvanların dilinden anlamaman daha iyidir.
    Zira sen onların konuştuklarını anlarsan, bunun arkasındaki hikmeti idrak edemez, buna da sabredemezsin. Sen bu sevdadan vazgeç!” dediyse de adam bu konudaki ısrarını sürdürüyor, Süleyman Aleyhisselâm’dan, hayvanların dilini kendisine öğretmesini istiyordu.
    Bunun üzerine Hz. Süleyman, Mevlâ’dan almış olduğu izinle bu adama gerekli nasihatleri yapıp, hayvanların dilini öğretti. Kendisine hayvanların dilini anlama hususunda salahiyet verilen adam, hakikaten de hayvanların tüm konuşmalarını anlıyor ve bundan çok büyük haz alıyordu.
    Her gün ahıra hayvanlarına yem vermek için giden adam, “Hele şunlar neler konuşuyorlar bir dinleyeyim.” diye o gün biraz daha erken gitti. Baktı ki, ahırdaki eşekle öküz aralarında konuşuyorlar. Hemen kulak kabartıp dinlemeye başladı. Belli ki, öküz sabana sürülmekten, yaptığı işten şikayet ediyordu:
    “Eşek kardeş, doğrusunu istersen senin işine imreniyorum. Bana yazın da rahat yok, kışın da rahat yok. Sabah olunca beni yine çifte koşacaklar. Oysa sen öyle mi? Akşama kadar rahat rahat geziyor, yeşil çimlerden yiyor ve keyifle anırıyorsun.”

hayvanların dilinden anlayan peygamber konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çiçeklerin dili tabi anlayana

çiçeklerin dili tabi anlayana

AÇELYA: Nefse hakimiyet. AÇELYA (Hint): "Gerçek şu ki, herşey bitti!" ADAÇAYI: Eşler arasında "Biz iyi bir aileyiz" mesajıdır. AKASYA:(Pembe veya Kırmızı) Güzellik, zerafet ve incelik; "Seni beğeniyorum." AKASYA: (Beyaz) Dostluk; "Bizimki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça..." AKASYA (Sarı): Platonik aşk, isimsiz aşık... ANANAS: "Sen...
  2. Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

yabancıların dilinden peygamberimiz peygamberimizi öven sözler peygamberimize söylenen güzel sözler peygamberimiz için söylenen güzel peygamber efendimize İslam dininin son Peygamberi Hz Muhammed ve İslam dini hakkında Müslüman olmamalarına rağmen sözleriyle onu adeta tasdik eden Mahatma Gandhi, Tolstoy ve Bismarc gibi daha nice yabancı aydın, devlet adamı ve sanatçıların sözlerini okuyunca...
  3. Anlayana..

Anlayana..

Ulu bir çınar ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki çınar ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve günesin etkisiyle müthiş hızla büyümüş ve neredeyse çınar ağacıyla aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş çınara: "Sen kaç ayda bu hale geldin agaç?" "82 yılda" demiş çınar. "82 yılda mı?" diye gülmüş ve...
  4. Hayvanların dilinden anlayan onlarla iletişim kurabilen peygamber kimdir?

Hayvanların dilinden anlayan onlarla iletişim kurabilen peygamber kimdir?

hayvanların dilinden anlayan peygamber Hayvanların dilinden anlayan onlarla iletişim kurabilen peygamber kimdir?
  5. peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet

peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet

peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet - Cebrail bir gün kendi yaratılışına bakmış ve Allah'a şükür için 2 rekat namaz kılmış ve bu namaz tam 1000 yıl sürmüş. Cebrail " ya rabbim benim namazımdan daha güzel namazı olan var mı? " diye sormuş Allah'a. Yüce Mevla cevaplamış " ahir zamanda namaz kılan gençler vardır. onların 2 rekatlık namazı kısacık sürer ama senin 1000...

Sayfayı Paylaş