gebe
  1. tarçın06

tarçın06 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3

HAZIR TURŞU YAP İLE TURŞU NASIL YAPILIR ?

Konu, 'Turşular' kısmında tarçın06 tarafından paylaşıldı.

MRB ARKADAŞLAR ilk defa turşu kuracağım, mor lahana aldım onu kurmak istiyorum, becerebilirsem sonra bi kaç bişy daha alırım belki, ama şu hazır turşu kur suyu aldım, nasıl kuracağımı bilmiyorum :utan: içerisine başka bişy eklemeli miyim? sarımsak felan, lahanayı doğradıktan sonra sırf hazır turşu suyuyla mı doldurmalıyım yoksa su felan , limon ,tuz vs eklemem de gerekiyormu acaba?
    hiç bi bilgim yok cam kavanoza kursam olurmu ? lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi? nasıl yapacağımı bilmiyorum ,
    yada öneriniz varmı lezzetli olması açısından

Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    cam kavonoz e sağlıksısı aslında ben hazır turşu kurla yaptım ama hiçççç beğenmedim a101 den almıştım kötü bi koksu oldu onu çöpe attık gittim bi daha aldım yeniden normal usulle yaptım harika oldu

3. tarçın06

tarçın06 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hazır olanna nası yapmıştınız ? sadece onu ekleyip turşuluk sebzeyi mi eklediniz? sarımsak tuz su vs bişyler koydunuzmu ? ben hiç yapmadım cesaret edemiyorum kötü olur diye , bunla deneyim dedim mor lahana aldım bitane , küçük bi tane yapayım dedim hem öğrenmiş olurum diye, diğer türlü cesaretim yok (

4. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    sanırım hiç bişey ekelemdim kendi suyuu döktüm 5 kiloluk almıştım zaten içinde herşey var başak bişeye gerek yok yazıyordu ama sen aldığın turşşu kurun kullanam talimatlarıı oku yinede markada markaya fark ederdir belki

tarçın06 bunu beğendi.
HAZIR TURŞU YAP İLE TURŞU NASIL YAPILIR ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karışık Turşu.

Karışık Turşu.

1 kg havuç 1 kg salatalık 1 kg körpe yeşil biber 1 kg yeşil domates 5-6 çorba kaşığı turşu tuzu 1 su bardağı sirke 10-12 diş sarımsak Yapılışı: Havuçların dışını kazıyın. Sivri biberleri yıkayıp uçlarından biraz kesin. Salatalıkların baslarını alın. Turşuyu yapacağınız kavanozu dolduracak kadar suda tuzu eritip: sirkesini ilave ederek salamurasını hazırlayın. Hazırladığınız sebzeleri...
  2. Turşu

Turşu

turşu kurmak kötü kimselerin ahlakı ile ahlaklanmaya, malı işraf etmeye, sözünüden caymaya, dinden yüz çevirmeye; Turşu yemek bol rızka, hastanın turşu yemesi iştahının açılmasına ve iyi olmasına delalet eder.Rüyada turşu insanın çok istediği bir işten beklediği iyi sonuçları alamayacağı, hayal kırıklığı yaşayacağını işaret eder. Rüyada turşu kurmak, haram para kazanacağına işaret eder....
  3. Turşu kavurması

Turşu kavurması

karadeniz bölgesine ait değişik bir tat melişler deneyin:) Malzemeler 1/2 kilo fasülye turşusu 5 adet kuru soğan 4 yemek kaşığı tereyağ Hazırlanışı Fasülye turşusunu ister enine keserek ister aynı boyutta elinizle sıkarak suyunu süzdürün. Soğanları ince ince doğrayın.Yağı geniş yayvan bir kaba alın.Soğanları ekleyin ve sararıncaya kadar kavurun.Fasülyeyi ilave edin 15_20 dk...
  4. En İyi Sonuç Alabileceğiniz Turşu Yapımı Püf Noktaları !

En İyi Sonuç Alabileceğiniz Turşu Yapımı Püf Noktaları !

Bu konu; en iyi turşu yapımı, turşu yapımı püf noktaları ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, şimdi turşu zamanı. Şöyle dumanı üstünde bir etli kuru fasülye güvecinin ya da bol acılı bulgur pilavının yanında en iyi ne gider ? Tabi ki turşu. Aslına bakarsanız kışın salatanın yanında hemen her yemekle iyi gider turşu. Dozunda ayarlanmış acısıyla soğuk kış günlerinde içimizi...
  5. Leziz Turşu Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Leziz Turşu Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

turşu nasıl yapılır, turşu yapmanın püf noktaları, turşu yapmanın incelikleri Sevgili melekler, havalar soğudu, kış geldi. Buna bağlı olarak yazın hafif zeytinyağlıları, salataları, yerini daha ziyade kışlık sebzelere ve bakliyata bıraktı. Kışın en sev,ilen yemeklleri olan bakliyatlar yanına da turşular hazırlanır oldu. Biz de bu sayfamızda henüz turşu kurmayan meleklerimiz ve misafirlerimiz...

Sayfayı Paylaş