HAZIR TURŞU YAP İLE TURŞU NASIL YAPILIR ?

tarçın06

Yeni Üye
Üye
HAZIR TURŞU YAP İLE TURŞU NASIL YAPILIR ?
MRB ARKADAŞLAR
ilk defa turşu kuracağım, mor lahana aldım onu kurmak istiyorum, becerebilirsem sonra bi kaç bişy daha alırım belki, ama şu hazır turşu kur suyu aldım, nasıl kuracağımı bilmiyorum :utan: içerisine başka bişy eklemeli miyim? sarımsak felan, lahanayı doğradıktan sonra sırf hazır turşu suyuyla mı doldurmalıyım yoksa su felan , limon ,tuz vs eklemem de gerekiyormu acaba?

hiç bi bilgim yok cam kavanoza kursam olurmu ? lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi? nasıl yapacağımı bilmiyorum ,
yada öneriniz varmı lezzetli olması açısından

cam kavonoz e sağlıksısı aslında ben hazır turşu kurla yaptım ama hiçççç beğenmedim a101 den almıştım kötü bi koksu oldu onu çöpe attık gittim bi daha aldım yeniden normal usulle yaptım harika oldu

hazır olanna nası yapmıştınız ? sadece onu ekleyip turşuluk sebzeyi mi eklediniz? sarımsak tuz su vs bişyler koydunuzmu ? ben hiç yapmadım cesaret edemiyorum kötü olur diye , bunla deneyim dedim mor lahana aldım bitane , küçük bi tane yapayım dedim hem öğrenmiş olurum diye, diğer türlü cesaretim yok (

hazır olanna nası yapmıştınız ? sadece onu ekleyip turşuluk sebzeyi mi eklediniz? sarımsak tuz su vs bişyler koydunuzmu ? ben hiç yapmadım cesaret edemiyorum kötü olur diye , bunla deneyim dedim mor lahana aldım bitane , küçük bi tane yapayım dedim hem öğrenmiş olurum diye, diğer türlü cesaretim yok (
sanırım hiç bişey ekelemdim kendi suyuu döktüm 5 kiloluk almıştım zaten içinde herşey var başak bişeye gerek yok yazıyordu ama sen aldığın turşşu kurun kullanam talimatlarıı oku yinede markada markaya fark ederdir belki

Geri