gebe
  1. mavimelek

mavimelek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

hazır yufka mantısı nasıl yapılır

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında mavimelek tarafından paylaşıldı.

hazır yufka mantısı hazır yufka mantısı hazır yufkadan mantı yufkalı mantı tavuklu yufka mantısı yufkadan
    hazır yufka mantısı

Malzemeler:

4 adet yufka
    350gr. Kıyma
    2 adet soğanın rendesi
    tuz, karabiber, kırmızı tozbiber
    yarım su bardağı sıvı yağ
    Sosu için;

1 litre et suyu
    1 çay bardağı sıvıyağ
    1 tatlı kaşığı salça
    1 çay kaşığı kırmızı toz biber
    500gr yoğurt
    3-4 diş sarımsak
    tuz
    Yapılışı:

İç malzemesini hazırlamak için: kıyma,soğan rendesi, tuz ve biberiyeler, bir kabın içinde karın.
    Yufkaların hepsini üst üste yayın ve ortadan ikiye kesin. Yarım daire şeklindeki yufkaların üstünü biraz yağlayın, kıyısına iç harçtan boydan boya koyun ve kıyıdan ortaya doğru yavaşça kol böreği gibi sarın. Daha sonra 2 cm genişliğinde kesin.

Aynı sıra ile yağlı tepsiye kestiklerinizi dizin. Diğer yufkalara da aynı işlemi uygulayın. Daha sonra yufkların üzerine fırça ile yağ sürün.
    Önceden ısıtılmış 200´C fırında güzelce kızarana kadar fırınlayın.
    Sıcak etsuyunu fırından yeni çıkmış tepsinin üzerine gezdirin. Tepsiyi tekrar fırına sokun. Demlenmesi için. 10 dk fırın içinde bekletin.

Yoğurtlu sosu başka bir kabın içinde hazırlayın. Yoğurt+sarımsak+tuz
    Derince bir tavada salçalı sosu hazırlayın.Sıvıyağ+salça+tuz+kırmızı tozbiber
    Tepside sosu çekmiş mantıları tabağa aldıktan sonra sarımsaklı yoğurt ve salçalı sosla sıcak olarak servis yapınız.
    Afiyet olsun.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    basit ve lezzetli teşekkürler

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    uffff canımm çekti yaaa:D:D

4. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    mantının her çeşidi çok severim

hazır yufka mantısı nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hazır yufka mantısı tarifi

hazır yufka mantısı tarifi

hazır yufka mantısı Malzemeler: 4 adet yufka 350gr. Kıyma 2 adet soğanın rendesi tuz, karabiber, kırmızı tozbiber yarım su bardağı sıvı yağ Sosu için; 1 litre et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 500gr yoğurt 3-4 diş sarımsak tuz Yapılışı: İç malzemesini hazırlamak için: kıyma,soğan rendesi, tuz ve biberiyeler, bir kabın içinde...
  2. yufka mantısı

yufka mantısı

evet melekler mantı sever olarak buyrun afiyet olsun:) malzemeler 4 adet yufka 300 gr kıyma 1-2 soğan tuz,k.biber Sosu için: 1/2 lt et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ yoğurt sarımsak salça tuz kır. toz biber kıymayı hazırladıktan sonra yufkaları yarım daire kesip biraz sıvıyağ sürüyorun kıymayı boydan yerleştirin sonra 2 cm genişliğinde kesip tepsiye dizin sonra 200 derecede kızarana kadar...
  3. Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Kızlar selam yeni evliyim yaklaşık 1 ay kadar oldu ve ben bugün eşime güzel bir yemek yapmak istiyorum. Hazır yufka ile yufka mantısı yapmayı istiyorum :) Yahu öbür türlü aç hamuru baya bir uğraş veriyor insan. Şimdi bu mantının tarifini bana anlatacak eli ve bilgisi bu işlerde uzman bir arkadaşımız bana bu mantının yufka ile yapılışı ve bunun için gereken malzemeler ile püf noktasını...
  4. Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Nasıl Yapılır? Kupa Mantısı Tarifi....

Kupa Mantısı Tarifi Kupa Mantısı Nasıl Yapılır Mantı sever misiniz? Pek çok kişinin bu soruya evet diyeceğini tahmin ediyoruz. O yüzden size farklı bir mantı tarifi hazırladık. Bu mantı yufkadan yapılıyor. Hadi kolay gelsin! Malzemeler: 2 yufka 3 sosis 1 su bardağı yoğurt 2 domates Yarım yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı tereyağı 2 yumurta 1 demet maydanoz Tuz...
  5. Sütlü Yufka Böreği Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Sütlü Yufka Böreği Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Sütlü Yufka Böreği Sütlü Yufka Böreği Tarifi Sevgili melekler, harika davet sofraları için yapabileceğiniz güzel bir börek tarifi ile karşınızdayız. Bu yazımızda sütlü yufka böreği nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız :) MALZEMELER 1 paket yufka 1 litre süt 2-3 yemek kaşığı tereyağ ( 50 gr ) 250 gr beyaz peynir Bir demet maydanoz 1 adet yumurta sarısı 2 tatlı kaşığı çöreotu HAZIRLANIŞI...

Sayfayı Paylaş