gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

hazır yufka mantısı tarifi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hazır yufka mantısı Malzemeler:

4 adet yufka
    350gr. Kıyma
    2 adet soğanın rendesi
    tuz, karabiber, kırmızı tozbiber
    yarım su bardağı sıvı yağ
    Sosu için;

1 litre et suyu
    1 çay bardağı sıvıyağ
    1 tatlı kaşığı salça
    1 çay kaşığı kırmızı toz biber
    500gr yoğurt
    3-4 diş sarımsak
    tuz
    Yapılışı:

İç malzemesini hazırlamak için: kıyma,soğan rendesi, tuz ve biberiyeler, bir kabın içinde karın.
    Yufkaların hepsini üst üste yayın ve ortadan ikiye kesin. Yarım daire şeklindeki yufkaların üstünü biraz yağlayın, kıyısına iç harçtan boydan boya koyun ve kıyıdan ortaya doğru yavaşça kol böreği gibi sarın. Daha sonra 2 cm genişliğinde kesin.
    Aynı sıra ile yağlı tepsiye kestiklerinizi dizin. Diğer yufkalara da aynı işlemi uygulayın. Daha sonra yufkların üzerine fırça ile yağ sürün.
    Önceden ısıtılmış 200´C fırında güzelce kızarana kadar fırınlayın.
    Sıcak etsuyunu fırından yeni çıkmış tepsinin üzerine gezdirin. Tepsiyi tekrar fırına sokun. Demlenmesi için. 10 dk fırın içinde bekletin.

Yoğurtlu sosu başka bir kabın içinde hazırlayın. Yoğurt+sarımsak+tuz
    Derince bir tavada salçalı sosu hazırlayın.Sıvıyağ+salça+tuz+kırmızı tozbiber
    Tepside sosu çekmiş mantıları tabağa aldıktan sonra sarımsaklı yoğurt ve salçalı sosla sıcak olarak servis yapınız

hazır yufka mantısı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hazır yufka mantısı nasıl yapılır

hazır yufka mantısı nasıl yapılır

hazır yufka mantısı hazır yufka mantısı hazır yufkadan mantı yufkalı mantı tavuklu yufka mantısı yufkadan hazır yufka mantısı Malzemeler: 4 adet yufka 350gr. Kıyma 2 adet soğanın rendesi tuz, karabiber, kırmızı tozbiber yarım su bardağı sıvı yağ Sosu için; 1 litre et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 500gr yoğurt 3-4 diş...
  2. yufka mantısı

yufka mantısı

evet melekler mantı sever olarak buyrun afiyet olsun:) malzemeler 4 adet yufka 300 gr kıyma 1-2 soğan tuz,k.biber Sosu için: 1/2 lt et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ yoğurt sarımsak salça tuz kır. toz biber kıymayı hazırladıktan sonra yufkaları yarım daire kesip biraz sıvıyağ sürüyorun kıymayı boydan yerleştirin sonra 2 cm genişliğinde kesip tepsiye dizin sonra 200 derecede kızarana kadar...
  3. Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek

Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek

ıspanaklı börek hazır yufkadan ıspanaklı börek hazir yufkadan ispanakli pırasalı yufka böreği Kızlar bu böreği yaptım ve yerken neredeyse parmaklarımızı yiyecektik. Mutlaka deneyin hem pratik hem de çok nefis. Malzemeler: 5 adet yufka 1 adet yumurta 1–1,5 su bardağı yoğurt Yarım su bardağı sıvıyağ İç malzemesi için: 500–750 gr. ıspanak 1 orta boy soğan Sıvıyağ Tuz kırmızı ve karabiber...
  4. Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Hazır Yufka dan Yufka mantısı yapmak istiyorum.

Kızlar selam yeni evliyim yaklaşık 1 ay kadar oldu ve ben bugün eşime güzel bir yemek yapmak istiyorum. Hazır yufka ile yufka mantısı yapmayı istiyorum :) Yahu öbür türlü aç hamuru baya bir uğraş veriyor insan. Şimdi bu mantının tarifini bana anlatacak eli ve bilgisi bu işlerde uzman bir arkadaşımız bana bu mantının yufka ile yapılışı ve bunun için gereken malzemeler ile püf noktasını...
  5. Tokat mantısı tarifi

Tokat mantısı tarifi

Bu konu; tokat mantısı hakkında bilgi vermektedir. Mutfaklarımızın sevilen lezzetlerinden biridir mantı. Her yörenin kendine özgü mantısı vardır.Aşağıdaki tarifimizde tokat yöremize ait mantı yapılışını tokatlı meleklerimiz için yemek tarifleri bölümümüzde paylaştık. Malzemeler: Hamuru için : 1 Adet yumurta 1 Çorba kaşığı yoğurt Yarım su bardağı su Yarım çay fincanı ayçiçek...

Sayfayı Paylaş